Wall street’e susiskaldymas dėl Bitcoin

0

Seniau Wall Street’as buvo vieningas – ypač jeigu kalbėtume apie Jungtinių Amerikos Valsijų finansus. Tačiau stiprėjant kripto valiutų rinkai, investuotojai, finansininkai ir daugumos bankų vadovai skelbia savo nuomonę ne tik apie Bitcoin bet ir visą kripto rinką. Įdomu tai, kad ji smarkiai skiriasi ir Volstrytas smarkiai susiskaldė.

Stovykla UŽ Bitcoin

Šviežiausią šios nuomonės įrodymą galėjome pastebėti iš Goldman Sachs – pranešama, kad kompanija ne tik domisi Bitcoin ir Ethereum, tačiau ir kuria savo kripto valiutų prekybos platfomą.

Įdomu tai, kad ši platforma, kuri bus vadovaujama Lloyd Blankfein, atsirado praėjus kelioms savaitėms po visą kripto rinką sukrėtusio JP Morgan Chase vadovo Jamie Dimon pasisakymo, kad Bitcoin yra blogis ir viena didžiausių šių laikų apgalių.

Beje, JP Morgan kompanijoje susidarė labai įdomi situacija. Vienu metu, vadovui gąsdinant darbuotojaus dėl kripto valiutų manijos, tuo pačiu metu testuojama pagrindė to priežastis – Blockchain technologija ir jos teikiamos naudos.

Kita kompanija mūsų sąraše – Fidelity Investments. Šios įmonės vadovė Abigail Johnson pristatė, kad nuo šiol kripto valiutų balansai bus matomi įmonės investavimo vadybininkų puslapyje. Tiesa, kolkas tik tiems klientams, kurie turi savo paskyras Coinbase platformoje. Tai vienareikšmiškai rodo, kad kompanija mato ateitį šioje naujoje rinkoje.

James P. Gorman, atstovaujantis Morgan Stanley įmonę, panašu irgi UŽ pusėje. Jis pareiškė, kad Bitcoin – „tikrai kažkas daugiau nei trumpalaikis susižavėjimas“.

Stovykla PRIEŠ Bitcoin

Kaip jau truputį užsiminėme, Jamie Dimon paskelbė, kad Bitcoin yra tiesiog apgavystė, kuri galiausiai „sprogs“. JP Morgan vadovo išsakytos mintys kaip tik sutapo su Kinijos priimtais sprendimais dėl ICO uždraudimo, todėl tai buvo, tikriausiai didžiausias faktorius, lėmęs paskutinį žymų kripto valiutų rinkos susitraukimą.

„Tai daug blogiau nei tulpių burbulas ir tai tikrai nesibaigs gerai“ J. Dimon pasakė, turėdamas omenyje jau klasikiniu tapusį 17-to amžiaus spekuliatyvujį burbulą.

Nesenai įamžintas filme „Volstryto vilkas“ (angl. Wolf of Wall Street), Jordan Belfort, taip pat prisidėjo prie priešiškos šiai technologijai stovyklos. Jis ne tik visiškai sutiko su J. Dimon nuomone, tačiau dar ir pridėjo, kad virtualios valiutos turi saugumo problemų. Kriptovaliutos gali būti pavogtos tiesiog „nuhakinus“ vartotoją, sakė jis.

Wall Street pasidalinimas Bitcoin klausimu
Wall Street pasidalinimas Bitcoin klausimu

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą