Venesuela ruošiasi reguliuoti Bitcoin kasimą

0

Vietiniai šaltiniai Venesueloje praneša, kad vyriausybė šių metų gruodžio 22 d. planuoja paleisti internetinį Bitcoin kasėjų registrą. Bus reikalaujama, kad visi Venesuelos Bitcoin kasėjai prisiregistruotų šiame registre. Tai būtų pirmasis žingsnis padėsiantis plėtoti teisinį kriptovaliutų reguliavimą šalyje.

Šio sprendimo šalininkai teigia, kad tai būtų puiki priemonė užtikrinanti kriptovaliutų kasėjų saugumą. Patarėjų komisijos nario Angel Salazar, kuris padeda Venesuelos vyriausybei įgyvendinti šį sprendimą nuomone kiptovaliutų kasėjai dirba sudėtingomis sąlygomis, taigi, tokios struktūros įteisinimas padėtų juos apsaugoti nuo sukčiavimo.

Apie naująjį registrą savo nuomonę taip pat išreiškė ir naujai paskirtas Venesuelos kriptovaliutos vyriausiasis pareigūnas Carlos Vargas: „Mūsų tikslas sužinoti, kas tie kasėjai yra, kur jie yra (gyvena) ir kokia įrangą naudoja“.

Kriptovaliutos kasimas

Kriptovaliutos kasimas Venesueloje per pastaruosius kelis mėnesiuspasiekė populiarumo viršūnę, nes ši veikla žada pelną tiek turtingiesiems, tiek ir neturtingiesiems šalies gyventojams. Nereiktų pamiršti ir šiuo metu šalyje esančios finansinės krizės dėl hiperinfliacijos.

Nors kriptovaliutos kasimas ir nėra nelegali veikla Venesueloje vietiniai policijos pareigūnai suiminėja kriptovaliutos kasėjus, nuo 2016 m. reikšdami jiems kaltinimus dėl elektros energijos vagysčių, elektroninių nusikaltimų, sukčiavimo bei finansinio terorizmo. Policijos pareigūnai kartais reikalauja kasėjų mokėti „apsaugos mokestį“ už tai, kad kaltinimai jiems būtų panaikinti.

2017 m. gruodžio 9 d.  per reidą policija konfiskavo 21 kriptovaliutos kasimo rigą ir sulaikė 31 metų kasėją, kuriam ši įranga priklausė. Kasėjas  buvo apkaltintas nusikaltimais elektroninėje erdvėje, sukčiavimu, finansiniu terorizmu, pinigų plovimu, o taip pat padaręs žalą valstybės elektros sistemoms.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą