Valiutų kasimas – kaštų lyginimas per valstybes

0

Tie, kurie turi bent minimalias žinias apie kripto valiutas, žino, kad pagrinde yra keli uždarbio keliai:

  1. Valiutos pirkimas/ pardavimas (dar skirstoma į hodl‘inimą arba trade‘inimą)
  2. Valiutos kasimas

Valiutų pirkimas/ pardavimas yra ypač patrauklus tuomet, kai pastarųjų vertė sparčiai kyla. Paprastai tuo metu kasimas būna nepelnytai pamirštamas. Bet juk kasdami valiutą, kurios vertė auga, Jūs išlošiate dvigubai – be papildomų investicijų Jūs įgyjate teisę į ją. Tiesa, yra įvairių nuomonių šiuo klausimu.

Valiutų kasimas

Valiutų kasimas yra vis labiau populiarėjanti veikla, o ypač į ją atsigręžiama tada, kai valiutų vertė pradeda kristi. Tad dabar kaip ir būtų pats metas apie šią veiklą pakalbėti.

Pradėti kasti valiutas nėra labai sudėtinga, instrukcijas kaip tai daryti galite rasti čia:

  1. Bitcoin kasimas (angl. mining)
  2. Monero kasimas (angl. mining)
  3. Monero kasimas vaizdo plokštėmis
  4. Ethereum kasimas personaliniu kompiuteriu

Kasimui galima pasitelkti tiek individualius kompiuterius, tiek papildomas vaizdo plokštes, tiek specialiai nusipirktus miner‘ius. Atitinkamai kuo brangesnę ar labiau specializuotą įrangą naudosite, tuo didesnį efektyvumą turėsite.

Aišku kiekvienos valiutos kasimas turi tam tikrus kaštus – įrangos įsigijimas (jei ji įsigyjama), programinės įrangos įsigijimas (jei naudojama ne piratinė), sąnaudos kasant valiutą (elektra). Būtent elektros kaštai yra labai svarbus veiksnys nuo kurio priklauso pelno dydis. Dėl skirtingų elektros energijos įkainių, skirtingose valstybėse skiriasi tam tikros valiutos iškasimo kaštai.

Kasimo kaštai pagal valstybes

Neseniai buvo atliktas tyrimas kiek kainuoja iškasti 1 Bitcoin skirtingose pasaulio valstybėse. Siekiant duomenų tikslumo buvo pasitelkiant trys skirtingi rig‘ai: AntMiner S7, AntMiner S9 ir Avalon 6. Tuo tarpu elektros įkainiai buvo imami iš vietinių institucijų puslapių bei tarptautinių organizacijų teikiamų duomenų.

kasimo-kaštai
kasimo-kaštai
kasimo-kaštai
Kasimo kaštai pagal valstybes. Šaltinis: Cointelegraph

Kaip matome iš aukščiau pateikto grafiko – kasti BTC toli gražu apsimoka ne visur. Dabartinė BTC vertė yra apie $9‘000 – $10‘000, o tai yra kur kas mažiau nei kasimo kaštai, pavyzdžiui, Pietų Korėjoje. Tuo tarpu Pietų Amerikoje kasti labai apsimoka.

Šiuo metu pagrindinės Bitcoin valiutos kasėjos yra Kinija ir Rusija. Kinijoje iškasti vieną pagrindinės valiutos vienetą kainuoja $3‘172, kas dabartine verte yra apie 70 procentų pelno. Tuo tarpu Rusijoje iškasti Bitcoin vienetą $4‘675 – maždaug tiek pat, kiek ir būtų uždarbio. Abiejose valstybėse vietinės valdžios ilgą laiką į kasėjus žiūrėjo pro pirštus. To rezultatas tas, kad elektros suvartojimas kai kuriose miestuose ar net regionuose pasiekė rekordines aukštumas. Internete pasirodė ne vienas video kaip rusai nusipjauna radiatorius, o vietoje jų stato kasimo rigu‘us. Tai kelia susirūpinimą vietinėms institucijoms, todėl pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie ribojimus.

Kasėjų skaičiaus augimas kelia susirūpinimą ne tik pastarosiose valstybėse, todėl tarptautinė bendruomenę vis garsiau kalbama apie alternatyvius elektros, reikalingos kasimui, išgavimo būdus. Atsirado net keli ICO, kurie siekia sukurti gamtą leisiančias tausoti technologijas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą