Valiutų kasimas naudojant kelias vaizdo plokštes

0

Jeigu pradėjote kasti (angl. mining) kriptovaliutas vaizdo plokštėmis, tikriausiai jau spėjote suprasti, kad norisi vis daugiau skaičiavimo galios – juk nuo to priklauso Jūsų uždarbis. Į vieną kompiuterį įstatyti antrą vaizdo plokštę – misija neįmanoma. Arba ji netelpa, arba papraščiausiai trūksta jungčių. Dar labiau nelogiška būtų pirkti antrą kompiuterį vien tam, kad prijungti kitą vaizdo plokštę. 

Kasimo įrenginiai (angl. mining rigs)

Nepaslaptis kad kripto-valiutų kasimo profesionalai gaminasi (arba perka jau pagamintus) būtent kasimui skirtus įrenginius. Šie įrenginiai nieko nesiskiria nuo mums įprastų personalinių kompiuterių, nes turi visas tas pačias sudedamąsias dalis:

  • Motininę plokštę (angl. Motherboard);
  • Procesorių (CPU);
  • Operatyviąją atmintį (RAM);
  • Kietąjį diską (HDD arba SSD);
  • Maitinimo bloką (PSU);
  • Vaizdo plokštes (GPU);

Taigi, jeigu pasižiūrėsite į savo asmeninį kompiuterį, tikrai pamatysite visas šias dalis. Išvada peršasi tik viena – turi būti nesunku „perdaryti“ kompiuterį į kasimo įranginį. Kitaip sakant, pajungti antrą, o gal net ir trečią ar ketvirtą, vaizdo plokštes.

Antros vaizdo plokštės pajungimas

Jeigu sekate mūsų straipsnius, tikriausiai jau pastebėjote, kad turime įsigyję dvi vaizdo plokštes – ASUS Raedon RX 460 ir MSI Geforce GTX 1050 Ti. Jos abi buvo pajungtos skirtinguose kompiuteriuose ir, dėl tos priežasties, gaminti specialaus kasimo įrenginio nereikėjo. Dabar susiviliojome didinti kasimo apimtis bei išbandyti kelių vaizdo plokščių pajungimą. Įdomu tai, kad šios plokštės – skirtingų technologijų (Raedon ir Geforce) ir net tai, kaip parodė mūsų patirtis, nekelia jokių problemų.

PCI-E 1x to 16x Extender USB Rise Card
USB riseris vaizdo plokštės iškėlimui iš korpuso

Visa esmė – iškelti vaizdo plokštes iš pačio kompiuterio korpuso, nes tai pagrindinė priežastis – kelios ten tiesiog netelpa. Būtent šiam reikalui mes naudojome „PCI-E 1x to 16x Extender Rise Card“ (paprašiau galima ieškoti tiesiog kaip „usb riser“ arba „pci-e riser“). Pirkome gearbest svetainėje, tačiau jų galima rasti daugelyje užsienio elektroninių parduotuvių ar tiesiog skelbimų portaluose. Šių adapterių būna įvairių, bet kiek pastebėjome esminis skirtumas, kokia jungtimi ji jungiasi prie maitinimo bloko (būtinai pasitikrinkite kad jungtis  būtų laisva).

Svarbu paminėti, kad šis adapteris jungiasi į USB 3.0 lizdą pačioje motininėje plokštėje bei, žinoma, į maitinimo bloką.

Atkreipkite dėmesį į maitblokio pajėgumus ir jo turimas jungtis. Svarbu kad visoms vaizdo plokštėms užtektų galios! Atkreipkite dėmesį, kad galima įsigyti papildomą maitblokį į kurį būtų pajungtos tik vaizdo plokštės!

Veiksmai po pajungimo

Pats pajungimas yra labai paprastas (tiesiog sujungti 2 laidus), o visas įdomumas prasideda po to. Visąlaik kyla klausimas – kaip ir kur padėti tas vaizdo plokštes, kad jos nekaistų, nevirstų ir pan. Šiuo atveju jau reiks išradingumo arba pirkti specialų korpusą kasimui. Apačioje pateikiame nuotraukas kokį sprendimą sugalvojome mes, taip pat ir kelis pavyzdžius kaip tai pasidaro kiti.

Kai jau viską ne tik sujungėte bet ir pastatėte vaizdo plokštes, telieka surašyti jų „driverius“ ir kibti į kasimą, kuris visiškai niekuo nesiskiria nuo mūsų jau aprašytų anksčiau:
Monero kasimas vaizdo plokštėmis;
Ethereum kasimas personaliniu kompiuteriu;

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą