Valiutų kasimas neturint įrangos („Cloud mining“)

2

Ilgą laiką labai skeptiškai žiūrėjome į resursų nuomą kriptovaliutų kasimui (dar kitaip „kasimą debesyje“, angl. Cloud mining). Buvome atlikę net kelis skaičiavimus, po kurių nusprendėme kad būtent tokia veikla užsiimti tiesiog neapsimoka.

Šią išankstinę nuomonę smarkiai pakeitė mūsų skaitytojas Martynas B., pasidalinęs savo patirtimi Minergate sistemoje. Apie šią patirtį, taip pat ir mūsų, papasakosime truputėlį vėliau, nes pirma reikia suprasti kokie mokesčiai yra mokami už resursų nuomą.

Valiutų kasimo galios nuomos mokesčiai

Kaip ir daugelyje kitų, taip ir Minergate sistemoje mokesčiai yra du. Vienkartinis ir kasdienis (lygiai taip pat jeigu pirktumėte įrangą – įrangos kaina ir elektros kaina). Įdomu tai, kad šioje platformoje vienkartinis mokestis mokamas valiuta, kurią ir norėsite kasti, o kasdienis – JAV doleriais. Kasdienis mokestis būna nuskaičiuojamas nuo iškastos valiutos, todėl faktiškai jo mokėti nereikia.

Pirmoji kasimo patirtis – nedaug žadanti

Iš pradžių (2017-09-20) Martynas bandė investuoti tikrai labai mažą sumą – kiek daugiau nei $7 į Bitcoin kasimą. Už šią kainą buvo „nupirktas“ kasimo įrenginys, skaičiuojantis 20,08 GH/s ir iškasdavo maždaug $0,01 per parą. Tąkart skaičiavome, kad pradinė investicija atsipirks per maždaug 2 metus. Jau tada, kalbėdami su Martynu, nusprendėme – šiuo reikalu užsiimti tikrai neverta, juolab, investuoti didesnių pinigų.

Įdomus reiškinys, bet po mėnesio plano turėjimo pradėjo didėti iškasamos valiutos kiekis automatiškai

Praeitą savaitę Martynas ir vėl susisiekė su mumis – šį kartą jis jau turi įdomesnių žinių. Pastebėjo, jog pradėjo augti iškasamos valiutos kiekis, todėl pirminės investicijos atsipirkimas pasikeitė iš 2 metų į 6 mėnesius. Būtent toks investicijos atsipirkimo laikotarpis būna ir įsigyjus įrangą, todėl tai iškarto sudomino ir mus – juk nėra jokių problemų dėl įrangos prižiūrėjimo, elektros sąnaudų ir t.t.

Martynas šiuo metu jau nusipirko papildomą Bitcoin ir Monero planą kasimui. Pridedame jo atsiųstas ekrano nuotraukas (pirmoji tikrai prastos kokybės – ji buvo siųsta iš karto po pirminės investicijos).

Mūsų bandymas kasti valiutas „debesyje“

Monero kasimas debesyje
Monero kasimas debesyje

Žinoma, išgirdę apie visiškai pasikeitusią situaciją resursų nuomai kriptovaliutų kasimui, nusprendėme išbandyti ir mes. Bandymui pasirinkome Monero valiutą. Pradinė investicija buvo kiek mažiau nei $60 (0,40 XMR), o kasdieną už kasimo palaikymą mokama suma – maždaug $0,05. Iškasamos valiutos vertė svyruoja nuo $0,177 iki $0,198 per dieną. Su tokiu greičiu – atsiperkamumas yra apie metai. Žiūrėsime kaip bus ateityje – kolkas naudojamės šia paslauga dar mažiau nei savaitę.

Galimybė „išvengti“ pirminės investicijos

Realios piniginės investicijos į šį mūsų ekspermentą nedarėme – panaudojome dalelę jau iškasto Monero balanso. Kadangi galima pradėti nuo tokios mažos investicijos kaip 0,04 XMR (~ €5,49), tai su tokiu uždaviniu gali susidoroti net ir daugelis kompiuterių procesorių. Žinoma, ne per vieną dieną, tačiau tokiu atveju – investicija tik išnaudota elektra.

Naudingos nuorodos pradžiai

Pimename, jeigu turite įdomios patirties ar žinote įdomių faktų apie kriptovaliutas – visąlaik galite mums pranešti el. paštu: aurimas[a]ecoin.lt arba simonas[a]ecoin.lt

2 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą