SegWit2x (B2X): Bitcoin vėl skyla

To dar nebuvo - skilimas atšauktas

0

Bitkoinas, neseniai išgyvenęs net du daug dėmesio sulaukusius skilimus (angl. fork, Bitcoin Cash ir Bitcoin Gold), artimiausiu metu išgyvens dar vieną, kuris jau yra pramintas SegWit2x (B2X) vardu.

Didžiausia Bitcoin problema

2017 metais smarkiai išaugus kriptovaliutų populiarumui, išryškėjo ir pirmosios plataus jų pritaikymo problemos. Viena iš jų – Blockchain bloko dydis, arba, kitaip tariant, Bitcoin galimybės „pavežti“ didelį transakcijų kiekį.

Šiuo metu Bitcoin tinkle gali įvykti iki 3-5 transakcijų per sekundę (palyginimui, „Visa“ mokėjimo kortelių tinklas per tą patį laiką gali įvykdyti 2000 operacijų). Tokio Bitcoin limito jau nebeužtenka, todėl pastaruoju metu smarkiai išaugo transakcijų įvykdymo laikas bei jų kaina (kasėjams už kiekvieną transkaciją mokama suma).

Problemos sprendimas – SegWit2x

Nelendant į detales – SegWit2x protokolas sprendžia būtent šias problemas. Dalis šios technologijos (SegWit) – implementuota dar 2017-08-08 – sumažina transakcijų Bitkoino Blockchain’e dydį, o artėjantis pilnas atnaujinimas/skilimas turėjo padvigubinti ir kiekvieno bloko dydį. Deja, technologiškai šio atnaujinimo nepavyko įdiegti pagrindinėje valiutoje (nors patobulinimą ir palaikė daugiau nei 80% kasėjų Niujorko susitarimo metu). Dėl to ir vyksta „skilimas“.

Bitcoin transakcijos kaina neįvykus SegWit2x
Vidutinė Bitcoin transakcijos kaina doleriais pastaruosius 2 metus. Galbūt tai pakeis SegWit2x | Blockchain.info

Kur laikyti Bitcoin šio fork’o metu?

Norint būti užtikrintiems, kad įvykus Bitcoin skilimui ir susikūrus naująjai SegWit2x valiutai, jūs įgytumėte abi, kriptovaliutas privalote laikyti arba tokioje vietoje, kurioje turite piniginės privatų raktą (angl. wallet private key) arba platformoje, kuri iš anksto pranešė, kad palaikys naująją valiutą.

Peržiūrėjome pagrindines mūsų kada nors rekomenduotas Bitcoin pinigines ir/arba keityklas ir išsiaiškinome apie galimybes jose laikyti turtą šio fork’o metu. Galima pasitikėti šiomis vietomis:

Svarbu paminėti, kad Kraken keitykla (mes ją rekomendavome straipsnyje, kuriame nagrinėjome kaip pirkti ir parduoti Bitcoin) nepateikė atsakymo dėl SegWit2x palaikymo, todėl reiktų susilaikyti nuo santaupų laikymo šioje platformoje. Nerekomenduojame laukti paskutinės akimirkos ir, mūsų nuomone, derėtų pasirūpinti savo valiuta – iš anksto pervesti ją į saugią vietą!

Svarbiausi faktai

  • Naujosios valiutos žymėjimas: B2X;
  • Bitcoin Blockchain bloko numeris, nuo kurio įvyks skilimas: 494’784;
  • Numatoma (prognozuojama) data: 2017-11-16;
  • Maksimalus bloko dydis po SegWit2x: 2MB (šiuo metu yra 1MB);
  • Po šio skilimo susikurs nauja valiuta, o visi tuo metu turintys Bitcoin – gaus ir naująją. Išimtys gali būti tik platfomose, kurios „nepalaikys“ šio skilimo;
  • Atnaujinimas atidėtas!

Svarbios nuorodos:

Coinmarketcap jau pateikė naujosios valiutos ateities sandorių vertę:

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą