Ripple grįžta į augimo kelią?

0

Praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Bitcoin Cash pademonstravo reikšmingą augimą, iniciatyvą perima kita Top10 valiuta – Ripple (XRP). Panašu, kad neseniai įvykęs status kritimas žemyn, kuomet valiutos kaina prieš USD vos per dvi savaites susitraukė 2,5 karto, neatbaido senų ir naujų investuotojų nuo patikėjimo ja dar kartą. Kita vertus, galbūt būtent praėjusį kartą vykęs staigus augimas parodė, kokias aukštumas per trumpą laiką ši valiuta gali pasiekti. Vėliau vykusi korekcija tebuvo natūralus reiškinys.

Vasario antrą dieną XRP kripto valiutos vienetas buvo vertas $0,64, praėjus vos kiek daugiau nei savaitei, vertė perkopė vieno dolerio barjerą – $1,16 (straipsnio rašymo metu). Tuo tarpu rinkos vertė per tą patį terminą paaugo nuo 28 milijardų JAV dolerių iki 45 milijardų JAV dolerių. Tai tik patvirtina investuotojų tikėjimą šia centralizuota valiuta. Įdomus faktas, kad būtent nuo šios vertės gruodžio viduryje XRP kaina per kelias savaites pakilo iki beveik $4,00. Galbūt investuotojai tikisi “naujo skrydžio” aukštyn.

Savaitgaliais paprastai kiek pakyla daugelis valiutų, esančių pirmame šimtuke pagal rinkos vertę. Tai daugiausia susiję su tuo, kad investuotojai skiria daugiau dėmesio savo nusižiūrėtoms kripto valiutoms – įvyksta daugiau pirkimo/pardavimo sandorių. Gali būti, kad ši priežastis lėmė ir pastarąjį XRP paaugimą, tačiau kiek jis tęsis ir kada gali įvykti korekcija – labai sunku pasakyti. Galima teigti tik viena – korekcija bus, ir galbūt jau rytoj XRP pakeis LTC ar kita valiuta, taip kaip pastaroji pakeitė prieš kelias dienas „iššovusią“ BCH.

Dar kartą – kas yra Ripple?

Priminsime, kad XRP yra elektroninė, tačiau centralizuota valiuta. Ji nekasama, t.y. kiek jos cirkuliuos rinkoje, nusprendžia jos kūrėjai – kompanija Ripple. Tai reiškia, kad reguliuodami valiutos kiekį rinkoje, valiutos kūrėjai gali reguliuoti ir jos vertę. Paradoksalu yra tai, kad nemaža dalis kripto investuotojų teigia, jog investuoja į šią alternatyvių pinigų rinką, nes mano, jog žmonių pinigai neturi priklausyti jokiai centrinei figūrai, tik paties žmonėms, tačiau tie patys investuotojai investuoja į XRP.

Several-Global-Banks-Join-the-Ripple-Network-compressor
Ripple tinklas

Apskritai Ripple – realaus laiko pavedimų platforma, valiutos keitykla bei kripto valiuta viename. Šiuos tris bruožus turi dar bent kelios dešimtys kitų gerai žinomų platformų – kripto valiutų, tokių kaip NEMLitecoinBitcoin ir kitos. Ripple nuo jų skiriasi tuo, kad ji yra labiau žinoma dėl savo internetinių pavedimų platformos, kuri yra paremta Blockchain technologija, o ne dėl pačios kripto valiutos, XRP. Tai šiek tiek paradoksalu, nes skaitmeninių valiutų žinomumas dažnai tiesiogiai koreliuoja su platformos sėkme. Kita vertus, gal būtent tai ir padeda XRP valiutai suktis pirmame dešimtuke pagal rinkos vertę (coinmarketcap duomenimis).

Plačiau apie valiut1 skaitykite: Ripple (XRP): kas tai?.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą