Rinka stagnuoja – kokios to priežastys? (papildyta)

0

Kelios savaitės iki Kalėdų, tada kai nemaža dalis kripto-bendruomenės galvojo ar išsigrynyti 20‘000 $ vertės BTC Kalėdiniams dovanoms ar palaukti dar savaitę iki 30‘000 $ įvyko visai ne Kalėdinė korekcija. Tuomet per kelias dienas Bitcoin kaina krito iki 10‘000 $, krito ir didžioji dalis alternatyvių kripto valiutų (altkoinų). Vargas tiems, kurie nusipirko pagrindinės valiutos jos aukštumose, o tokių pagal Coinbase informaciją kasdien platformoje būdavo apie 125 tūkstančiai. Tačiau „seni vilkai“ naujuosius investuotojus guodė sakydami, kad tai tik įprasta korekcija ir BTC tuoj sugrįš į savo aukštumas ir dar aukščiau.

Rinka toliau stagnuoja

Praėjo jau beveik mėnuo, o rinka naujus metus pasitinka kas antrą dieną raudonuodama. Kas nutiko? Ar vyksta kažkas negero? O vyksta iš dalies geras procesas, tačiau iš kitos pusės ne visiems naudingas. Konkrečiau, tai pasaulis 2018 metus pasitiko labai rimtomis diskusijomis dėl kripto valiutų adaptacijos, reglamentacijos, grėsmių ir kt. Kad didelė pasaulio valstybių dalis kalba apie blockchain ir kripto valiutas iš dalies yra labai gerai, nes rinka artėja prie trilijono dolerių. Taigi, kripto tema tampa liečianti nemenką pasaulio žmonių ir kapitalo dalį. Todėl galimai reikalingos reguliacinės reformos, kurios padėtų šį kapitalą bei žmones apsaugoti. Nepaisant to kyla ir tam tikros grėsmės, nes didelė dalis diskusijos dalyvių – konservatyvių politikų – blockchain reglamentaciją mato kaip tradicinės priemonės reglamentaciją – „ką pavyksta sukontroliuoti – kontroliuokime, ko nepavyksta – uždrauskime“. Toks mąstymas nėra teisingas, nes blockchain yra vadinamas viena didžiausių informacinių revoliucijų po interneto išradimo, unikaliu žmonių pasiekimų, taigi šiai technologijai reikia ir unikalių implementacijos priemonių, kurios nesumenkintų pačios technologijos perspektyvų. Kitas dalykas tas, kad reglamentuotoje ir apribotoje rinkoje, ko gero, nebeliktų +100 % valiutos vertės augimų. Taigi yra ir pliusų ir minusų.

bitcoin-crash
Bitcoin sparčiai krenta

Tai ne vieninteliai kripto valiutų džiaugsmai ir problemos tuo pačiu. Nuo gruodžio pirmos pusės didelė dalis pagrindinių pasaulio keityklų, dėl didelio žmonių srauto, sustabdė naujų vartotojų/ investuotojų registracijas, tai padaryta pagrinde siekiant išlaikyti keityklas veiklias ir užtikrinti saugumą. Naujų vartotojų neįleidimas yra didžiulė problema kripto rinkai, nes būtent nauji vartotojai su savo įnašais leido BTC pasiekti 20‘000 $. Daug platformų savo pranešimuose minėjo, jog apribojimai laikini ir greitu metu bus atnaujintos registracijos. Nepaisant to, šiandien, praėjus beveik mėnesiui nuo apribojimų pradžios, užsiregistruoti keityklose, ypač reprezentatyviose, yra be galo sudėtinga. Platformų delsimas investuoti į dar didesnius aptarnaujančio personalo kiekius irgi šiek tiek kelia nerimą. Tai atitinkamai rodo, jog ir jie stebi rinką ir žiūri ko galima tikėtis iš kripto artimiausiu metu.

Ilgos ir brangios transakcijos

Dar viena rinkos stagnacijos priežastis gali būti ilgai trunkantis valiutų transakcijų patvirtinimas, kas kelia klausimų dėl kripto valiutų funkcionalumo. Verta priminti, jog bent jau pagrindinių valiutų pirminė mintis buvo paversti atsiskaitymus mobilesniais ir greitesniais. Vėliau ši idėja su kitomis alternatyviomis valiutomis kiek išsigimė ir prasidėjo „plytos“ pardavinėjimas vienas kitam vis už didesnę vertę, nelabai sekant naujienas apie pavedimų platformų atnaujinimus ir t.t. Tarkime šiuo metu Bitcoin stovi 167‘000 pavedimų, kurių vertė siekia apie 207‘000 BTC, kas šiuo metu esančiu kursu būtų maždaug 2,9 milijardai dolerių. Būtent tokios sumos netenka rinka dėl stringančių ir vis lėčiau įvykstančių transakcijų.

btc 2
Bitcoin valiutos vizualizacija

Kas toliau?

Visgi, ši rinka yra nenuspėjama ir tai kas mums gali atrodyti kaip jos pabaiga, pavyzdžiui, Kinijos absoliutūs ribojimai – jai yra juokas ir ši po kelių mėnesių siekia naujas aukštumas. Dabar, ko gero, geriausia būtų išlikti kantriems ir stebėti ar vis gerų šuolių pademonstruojančią rinką. Visi matėme Ripple augimą, tad reikia ieškoti kas artimiausiu metu galėtų pademonstruoti ką nors panašaus. Tiesa, rinka nebėra tokia paprasta kaip anksčiau ir visi aukščiau išvardinti iššūkiai skatina mus tapti gudresniais, daugiau analizuoti, sekti naujienas, sekti platformų vystytojus ir jų patobulinimus, o šiuos kritiškai vertinti. Sėkmės perkant ir parduotant kriptovaliutas!

Papildymas 2018-01-16

Per parą Bitcoin kaina krito jau daugiau nei 20 procentų, kitos valiutos kaip Ripple ar Stellar demonstruoja dar blogesnius rezultatus – minus 30 procentų. Visus mus domina kas nutiko? Priežastys jau buvo išvardintos aukščiau šiame straipsnyje, tačiau šiandien daugelis analitikų išskiria neužtikrintumą tarp Azijos politikų kaip reikėtų valdyti blockchain technologiją, o dar blogiau, dalis jų pasisako griežtai prieš kripto valiutų prekybą ir skatina jų draudimą. Tokios žinios kaip reikiant išsvyravo rinką.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą