Reguliacinės priemonės – jau netolima ateitis?

0

Kritpo valiutos 2017 metų pradžioje buvo dar menkai žinomos platesniam žmonių ratui, tuo tarpu šiandien naujienos apie jas jau yra pasiekusios daugelį iš mūsų. Atitinkamai 2017 metų pradžioje alternatyvių pinigų tema dar buvo nelabai įdomi įvairių valstybių politikams. Šiandien šia tema, ko gero, jau yra pasisakę daugelio valstybių parlamentarai. Kitą vertus, praeitais metais kripto rinka pasipildė ne vienu milijonu investuotojų. Rinka ūgtelėjo nuo 17 milijardų JAV dolerių iki daugiau nei 700 milijardų JAV dolerių. O tokia rinkos plėtra verčia politikus imtis reguliacinių veiksmų, kad būtų užtikrinti investuotojų interesai bei apsaugoti pinigai nuo neteisėtų operacijų, spekuliacijų. Taigi, šiuo metu ne tik politikai bet ir teisėsaugos institucijos bei bankai suka galvas kaip reglamentuoti kol kas pakankamai „laukinę rinką“.

Bitcoin augimo metai

Per pastaruosius metus savo vertę paaugino ne maža dalis kripto valiutų, tačiau visą rinką į priekį stūmė pagrindinė valiuta – Bitcoin. Šiai kripto valiutai jau daugiau nei devyni metai, tačiau tokio augimo koks buvo pastaraisiais metais dar niekada nėra buvę. Bitcoin žinia palietė visus nuo studento iki bankininko ar tradicinio investuotojo.

Bitcoin
Bitcoin

Sausio pradžioje vieno BTC kaina siekė vos $974, liepos mėnesį – apie $2400, o metų pabaigoje vertė buvo pasiekusi net beveik $20‘000. Tuo tarpu šio valiutos paros cirkuliacija metų pradžioje buvo „vos“ $200‘000‘000, kai šiandien ši yra apie $23‘000‘000‘000. Tai yra žmonių investuojami pinigai, kurie paliekami ne bankiniuose indėliuose ar kokioje kitoje tradicinio investavimo priemonėje, o alternatyvioje rinkoje. Tokie augimo mastai skatina tradicinius žaidėjus ieškoti teisinių būdų suvaldyti vis didesnę reikšmę turinčią rinką.

Reguliacinės priemonės gasdina kripto investuotojus

Planuojamos reguliacinės priemonės apims ne tik Bitcoin ar kitas valiutas, bet ir visą blockchain technologiją. Galimi didelio masto pakeitimai, objektyviai vertinant situaciją, yra visai pozityvus reiškinys, nes kripto tema tapo politinės darbotvarkės dalimi. Nepaisant to, ši rinka ir jos investuotojai ligi šiol žaidė jau pakankamai nusistovėjusiomis taisyklėmis, kurios po truputi pradeda keistis, o tai kelia „turbulencijas“.

all coins
Valiutų vizualizacija

Ligi šiol alternatyvių pinigų pasaulis demonstravo šimtaprocentinius kilimus dalinai būtent dėl savo „laisvumo“. Sarbu ir tai, kad nemaža dalis kripto investuotojų nėra linkę žaisti pagal naujas taisykles ir bando savo pinigus išnešti dar ligi tol, kol oficialios institucijos neįkėlė kojos į kripto rinką. To puikus pavyzdys yra Korėjos keityklos, kur tik pasirodžius pranešimams apie planuojamus reguliacinius veiksmus, rinka per kelias valandas patyrė milžinišką kritimą. Tai leidžia prognozuoti ir ateities „turbulencijas“ kai tik bus diskutuojama apie galimus naujus įstatymų projektus nukreiptus blockchain tema.

Prireiks laiko

Kripto valiutų rinkos sutvarkymas pagal jau egzistuojančias taisykles yra sunkiai įmanomas, nes:

  1. Ši rinka jau yra milijardinė
  2. Ji yra visiškai kitokia nei ligi šiol buvusios investicinės aplinkos

Taigi, valdžios institucijoms prireiks laiko rasti geriausius sprendimus kaip išlaikant blockchain technologines perspektyvą, adaptuoti šią jau esamoje reguliacinėje aplinkoje.

Kitą vertus, kripto valiutų ištraukimas iš šešėlio gali ilgainiui visą rinką perkelti į kitą lygį. Reguliavimo esmė yra neleisti rinkai subliukšti, kad būtų apsaugoti investuotojų interesai, todėl radus tinkamas priemones tam, galima tikėtis ir pozityvios blockchain ateities.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą