Prekybos virtualiomis valiutomis žodynas

0

Kaip ir mums įprastos valiutos (pvz. Eurai, JAV doleriai ir t.t.), taip ir virtualios valiutos (Bitcoin, Ether ir t.t.) gali būti keičiamos iš vienos į kitą. Egzistuoja internete ne viena platforma, kuri siųlo keisti tiek krypto valiutas tarpusavyje, tiek ir krypto valiutas su tikrosiomis (angl. Exchange).

Kiekviena sritis, neišskiriant ir šios, turi savo sąvokas. Daugelis sąvokų yra tokios pat, kaip ir įprastų valiutų keityklos ar akcijų biržose, tačiau yra ir unikalių, tik šiai sričiai skirtų žodžių. Šias reikšmes ir pabandysime apžvelgti.

Žodynas

Keitykla (angl. Exchange)

Platformos kuriose ir galima keistis (krypto) valiutomis. Kelios populiarios krypto valiutų platformos:

FIAT

„Valstybinės“ valiutos, t.y. valiutos, kurios yra išleistos valstybių. Pvz. doleriai, eurai, svarai ir pan.

Banginis (angl. Whale)

Būtent taip yra vadinami žmonės, turintys absurdiškai dideles krypto valiutų sumas.

Limit nurodymai/pavedimai (anlg. Limit order / Limit buy / Limit sell)

Prekybininko nurodymas, pirkti iš anksto nustatyta, ne rinkos kaina. Kitaip sakant, pirkti ar parduoti valiutą tada, kai jos kaina pasikeis į nustatytą (didesnę nei rinkos kainą paruodant ir mažesne nei rinkos kaina – perkant).

Pirkimų/pardavimų siena (angl. Buy/Sell wall)

Grafikas, nurodantis prekybininkų Limit nurodymus rinkoje. Grafikas dažniausiai būna panašus į šį ir puikiai atspindi prekybininų lūkesčius.

Pirkimas/pardavimas rinkos kaina (angl. Market order / market buy / market sell)

Papraščiausias būdas prikti/parduoti valiutą, dabartine, rinkos kaina. Iš esmės, tai pirkimas palankiausia kito prekeivio nustatyta Limit  kaina.

Bulių rinka (angl. Bullish, Bull Market)

Bullish – tai tikėjimasis, kad kaina kils. Bull market – tai sutuacija rinkoje, kai kaina jau kyla. Palyginimai su buliais neatsitiktiniai, sakoma, kad buliai ragais kelia kainą į viršų.

Meškų rinka (angl. Bearish, Bear Market)

Iš esmės, šie terminai reiškia priešingybę buliams. Bearish – laukiamas kainos kritimas, o Bull market – tai tokia situacija rinkoje.

Buliai prieš Meškas

Šiuos terminus geriausiais paaiškinima pavyzdys. Rinkoje BTC/ETH (Bitcoin su Ether) parduodamas Bitcoin tampi meška BTC atžvilgiu ir buliumi – Ether atžvilgiu.

Margin terminai

Dažnu atveju, platformose pamatysite ir Margin terminus. Tačiau dėl labai didelės rizikos siųlome šiuo dalyku nesinaudoti. Šiuos terminus aptarsime ateityje.

ATH

Visų laikų aukščiausia kaina. Ši santrupa iš angliško pasakymo – All-Time-High.

Alternatyvios monetos (angl. altcoin)

Visas krypto valiutas apibūdinantis terminas, išskyrus Bitcoin. Paskutiniu metu, dėl smarkiai išaugusios Ethereum vertės, kartais ir jis nebevadinamas alternatyviuoju. Savaime suprantama, kad krypto monetos, kurios nėra alternatyvios, vadinamos tiesiog monetomis (angl. coins).

Žetonai, tokenai (angl. Tokens)

Tokenais vadinamos valiutos, kurios išleistos ant Ethereum tinklo. Populiariausi tokio tipo žetonai: Golem (GNT), Augur (REP), Basic Attention Token (BAT), Iconomi (ICN).

ICO (angl. Initial Coin Offering)

Pirminis krypto valiutos paleidimas į rinką (analogiškas terminas ne krypto pasaulyje, o akcijų biržoje – IPO – Initial Public Offering). ICO dažniausiai naudojami startup’ų, kurie yra statomi ant Ethereum platformos ir naujieji tokenai keičiami į eterius (ETH).

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą