Popierinės Ethereum piniginės/sąskaitos kūrimas

Puiki dovanos idėja!

4

Ethereum popierinė piniginė – vienas saugiausių būdų laikyti šią kriptovaliutą. Iš esmės tai popierinė ETH sąskaita, kurioje yra tiek viešas (papraščiau – sąskaitos numeris), tiek privatus raktas (t.y. sąskaitos slaptažodis), kurių reikia peržiūrėti balansui, bei atlikti pavedimus.

Žinoma, kai kuriems kripto rinkos naujokams gali atrodyti keistai – popieriaus gabaliuką su kodais vadinti „pinigine“, tačiau toks jau tas kripto-pasaulis. Ši pinigų laikymo technika turi labai daug privalumų prieš visas kitas – įsivaizduokite vietą, kurios negali pasiekti jokie kompiuteriniai virusai (juk popierius nėra prijungtas prie interneto ir net kompiuterio), galite laikyti saugiai namuose, seife, užkastą savo namo kieme ar tiesiog kam nors padovanoti labai orginalią dovaną.

Žinoma, popierinė sąskaita tinka tik tiems, kurie nenori aktyviai prekiauti kriptovaliutomis. Kitaip tariant, nori nusipirkti Ethereum ir po ilgo laiko tiesiog parduoti (angl. long run). Taip pat tinka ir tiems, kurie nori persivesti savo uždirbtą pelną iš Ethereum kasimo.

MyEtherWallet projektas Ethereum piniginių kūrimui

MyEtherWallet yra atviro kodo JavaScript (tai programavimo kalba, kur veikia vartotojo naršyklėje) kodo projektas, kuris skirtas kurti ir valdyti Ether pinigines. Taigi, ši aplikacija tobulai tinka popierinių Ethereum sąskaitų kūrimui.

Svarbu: visąlaik įsitikinkite kad esate tinkamoje svetainėje!

Papraščiausia – patikrinkite ar svetainės adresas sutampa su esančiu nuotraukoje. Taip pat pažiūrėkite ar SSL sertifikatas atitinka matomą apačioje:

MyEtherWallet SSL sertifikatas
MyEtherWallet SSL sertifikatas. Būtina įsitikinti kad esate ne „padirbtame“ puslapyje, kuris bando pavogti Jūsų pinigus

Pagrindinio slaptažodžio kūrimas

Kitas žingsnis – pagrindinio slpatažodžio kūrimas. Jis turėtų būti bent 15 simbolių, taip pat turintis didžiąsias ir mažąsias raides. Taip pat rekomenduojame slaptažodžio nelaikyti kompiuteryje – jį įsiminti arba laikyti niekam neprieinamoje vietoje. Jis negali būti atkurtas ir jis būtinas norint atkoduoti piniginę.

MyEtherWallet pagrindinio slaptažodžio kūrimas
MyEtherWallet pagrindinio slaptažodžio kūrimas. Šis slaptažodis nėra atkuriamas!

Po slaptažodžio įvedimo Jums bus pasiūlyta parsisiųsti „Keystore“ failą. Šis failas – tai jūsų Ethereum sąskaita/piniginė. Būtinai pasidarykite šio failo kopiją ir niekada niekam neperduokite. Beje, šio failo panaudojimui privalote žinoti prieš tai suvestą slaptažodį!

MyEtherWallet Keystore failo atsisiuntimas
MyEtherWallet Keystore failo atsisiuntimas.

Atsisiuntus „Keystore“ failą galėsite tęsti piniginės kūrimas paspaudę „I understand. Continue“ mygtuką. Atsidariusiame naujame lange bus parašytas Jūsų naujai sukurtos pinignės privatus raktas (angl. private key), kurio jums reiks norint atlikti pavedimus (jis nėra užkoduotas, todėl žinant šį kodą galima ištuštinti sąskaitą!). Taip pat šalia bus ir „Print Paper Wallet“ mygtukas. Paspaudus jį – atsisiųs jūsų popierinė Ethereum piniginė.

MyEtherWallet popierinė Ethereum sąskaita/piniginė
MyEtherWallet popierinė Ethereum sąskaita/piniginė. Niekada neišduokite savo privataus rakto (angl. Private key)

Ši, popierinė piniginė susideda iš dviejų esminių dalių:

  1. Jūsų adreso (angl. Your Address). Tai Jūsų viešas Ethereum piniginės adresas. Analogiškai kaip ir IBAN sąskaitos numeris, kurį turite banke. Taigi, šio adreso slėpti tikrai nereikia – galite duoti bet kam, iš ko tikitės pavedimo.
  2. Jūsų privataus rakto (angl. Your Private Key). Tai Jūsų didžiausia paslaptis – turint šį kodą galite atlikti pavedimus. Niekada jo neišduokite. Jis neatkuriamas. Atkreipkite dėmesį, kad privatus raktas (beje, kaip ir adresas) yra paminėtas dviem formatais – paprastu tekstu ir QR kodu. Būtinai saugokite nuo aplinkinių ir jį.

Atkreipkite dėmesį. Ši atspauzdinta piniginė laiko neužšifruotą informaciją. Tuo tarpu visiškai kitaip – failas, kurį parsisiuntėte prieš tai. Jame esanti informacija yra visiškai ta pati, tiesiog užkoduota pirmame žingsnyje įvestu slaptažodžiu.

Sveikiname susikūrus Ethereum piniginę/sąskaitą!

Ethereum piniginės panaudojimas

Prieš pradedant laikyti didesnes pinigų sumas naujai sukurtoje piniginėje labai rekomenduojame ją išbandyti su labai smulkia suma. Tik taip galime būti šimtu procentu įsitikinę kad visi kodai susigeneravo teisingai ir ateityje nekils problemų pasiekti savo turto.

Ethereum sąskaitos balanso peržiūrėjimas

Kaip ir minėjome anksčiau, norint peržiūrėti balnaso Jums užteks tik Jūsų piniginės adreso. Taigi, tiesiog MyEtherWallet svetainėje pasirinkite „View Wallet Info“ meniu punktą, tada „View Balance Only“ ir įvedę savo sąskaitos numerį spauskite „View Balance„. Atsidariusiame lange, dešnėje pusėje, pamatysite skiltį „Account Balance“ kurioje ir bus parašyta kiek turite ETH.

Ethereum pinigų pervedimas iš Jūsų sąskaitos

Šiuo atveju jums reikės arba failo kurį atsisiuntėte ir slaptažodžio, arba tiesiog Jūsų privataus rakto. Štai kodėl jie privalo būti labai saugomi.

Vėlgi, svetainėje MyEtherWallet, pasirinkite „Send Ether & Tokens“ navigacijos punktą, tada priklausomai nuo to ar naudosite atsisiųstą „Keystore“ failą (tokiu atveju reiktų rinktis „Keystore / JSON File„, pasirinkti atsisiųstą failą iš kompiuterio ir suvesti pagrindinį slaptažodį) ar privatų raktą (opcija „Private Key„, suveskite ant popierinės piniginės esantį kodą).

Tada beliks įvesti gavėjo Ethereum sąskaitos/piniginės numerį, reikiamą sumą ir patvirtinti transakciją.

MyEtherWallet Ethereum pinigų siuntimas
MyEtherWallet Ethereum pinigų siuntimas

Norėtume atkreipti dėmesį, nors tai vienas saugiausių Ethereum laikymo būdų, tačiau kibernetinių grėsmių vis tiek yra. Pavyzdžiui, jeigu kompiuteris per kurį atliekate pavedimus turi virusų ir gali stebėti Jūsų veiksmus (pvz. keylogger) – gali pamatyti ir Jūsų privatų raktą. Yra sprendimai ir apsaugos net ir nuo tokių dalykų – speciali techninė įranga, tačiau ji kainuoja. Apie ją aprašysime veliau.

P.S. Kadangi paskutiniu metu kriptovaliutų populiarumas smarkiai išaugo ir padovanoti tokią piniginę su keliais ETH centais atrodytų gera idėja, nepamirškite apie privataus rakto paslaptį. Gavus tokią dovaną reiktų susikurti naują piniginę, į ją persivesti visas lėšas ir taip privatus raktas (naujos piniginės) nebus niekam žinomas.

Sėkmės ir lai Jūsų ETH būna saugūs amžinai!

4 KOMENTARAI

  1. Noriu pervesti eth i binance saskaita is kraken, nes ten daugiau pasirinkimo. Noriu paklausti kas yra unique description used to identifi this address? ether withdrawal address yra binance saskaitoj.Taip kad nezinau to pirmojo.

    • Kraken esantis „Description“ laukas (su aprašymu: Unique description used to identify this address.) – tai tik Jūsų piniginės pavadinimas (nieko nereiškiantis, tiesiog kad po to atskirti savo piniginių adresus).

      Sėkmės!

    • Sveiki, Gediminai, tikrai taip – kiekvienai kriptovaliutai reikalinga atskira piniginė (kaip ir sąskaitos, pvz. eurais, doleriais ir pan.) .

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą