Kaip pirkti Bitcoin, Ethereum ar kitą kriptovaliutą

11

Dažnai iš savo skaitytojų išgirstame  klausimą – koks paprasčiausias būdas pirkti Bitcoin, Ethereum ar Monero už visiems įprastus pinigus. Kai kuriems įdomiau kaip pakeisti virtualią valiutą į eurus – pvz. užkastą uždarbį. Patys išbandėme tikrai ne vieną būdą ir atrinkome du pačius patogiausius Jums.

Tapatybės patikrinimas

Viską norime pradėti nuo tapatybės patikrinimo temos – tai visuose be išimties mūsų bandytose platfomose sutiktas veiksmas. Svarbu paminėti, kad kai kurios platformos, suprasdamos kad tai nėra pats smagiausias dalykas, iš pradžių bando apie tai nutylėti ir praneša tik tada, kai pinigai jau nurašyti. Neapsigaukite – tokiu atveju pirkimo procesas labai užsitemptų – juk Jūs pinigus jau pervedėte, todėl paslaugos tiekėjas nebėra toks suinteresuotas greit dirbti Jūsų atžvilgiu.

Taigi, tapatybė tikrinama tikrai labai įvairiais būdais, todėl labai rekomenduojame nemeluoti apie savo vardą, pavardę, gyvenamą vietą ir t.t. – taip tiesiog galite užsiblokuoti savo sąskaitas. Atblokavimas – dar ilgesnis procesas, nes šiuo metu kriptovaliutos sukėlė didžiulį susidomėjimą – keityklos nespėja suktis.

Tikrinimas dažniausiai vyksta nuotraukų įkėlimo į keityklą. Nuotraukos būna įvairios – asmenukė, paso (arba ID kortelės) nuotraukos, asmenukė laikant pasą/ID kortelę, asmenukė laikant mokėjimo kortelę.

Kai kurios platformos, patikrinusios tapatybę, nori ir įrodymų apie gyvenamąją vietą. Dažniausiai tinka sąskaitos už komunalines paslaugas, mobilujį ryšį ir pan. Tiksliau šnekant – papraščiausios šių sąskaitų nuotraukos (arba screenshot’ai, kažkodėl daugelis PDF’ų nepriima).

Tapatybės tikrinimo laikas taip pat labai įvairus – svyruoja nuo kelių valandų iki net kelių darbo dienų.

Pirkti Bitcoin arba Ethereum į sąskaitą

Nuo 2017-12-28 šis būdas tinka ir Ethereum valiutai! Puslapis yra atsinaujinęs, todėl neatitinka mūsų darytos nuotraukos. Visi privalumai yra išlikę.

Bitcoin ar Ethereum pirkimo būdų yra tikrai labai daug. Pats papraščiausias ir greičiausias būdas kurį teko atrasti – mokėti debeto (arba kredito) kortele ir kriptovaliutą gauti tiesiai į savo Bitcoin arba Ethereum piniginę keitykloje Bitit.

Pirkti Bitcoin Bitit platfomoje
Norint pirkti Bitcoin, kurio vertė €25,00 – mokėti teks €27,23

Bitit keitykla pasižymėjo greičiu. Užsiregistravus ir pradėjus autentifikacijos procesą Bitcoinai buvo persiųsti į mūsų piniginę jau sekančią dieną, o apmokėjome įparsta „SEB Mylimiausia“ debeto kortele. Bitit platforma ganėtinai įdomi dar ir tuo, kad iš esmės beveik jokių papildomų paslaugų neteikia – tik parduoda Bitcoin ir Ethereum. Tiesa, priima ne tik mokėjimo korteles, tačiau ir kitus mokėjimo būdus.

Didžiausias šios platformos minusas – pakankamai dideli mokesčiai (nors lyginant su kitomis populiariomis keityklomis – tikrai labai normos ribose).  Pavyzdžiui, taikomas 8,9% „kortelės mokestis“. Sumažinti  mokesčiai, taip pat įdiegta „bonusų“ sistema. Nuo šiol „kortelės nuskaitymo mokestis“ – 6,9%.

 Kripto valiutų keitykla

Kita opcija, tinkanti ne tik Bitcoin ar Ethereum, bet ir pirkti Ripple, Monero, bei daug kitų valiutų – Kraken platforma. Svarbu paminėti, kad šioje keitykloje galite ne tik pirkti, bet ir parduoti kriptovaliutas.

Pastaba 2018-01-04: dėl itin didelio susidomėjimo kriptovaliutomis, daugelis keityklų sustabdė naujų vartotojų registracijas, o kai kurios – dirba labai sunkiai, t.y. pastoviai lūžinėja ar veikia tiesiog nestabiliai. Kraken žada sausio mėnesio pabaigoje susitvarkyti problemas, tačiau šiuo metu labai dažni streikavimai (neužkrauna puslapių ir pan.). Jeigu norite skubiai pirkti kriptovaliutas, patariame naudoti Bitit (Bitcoin ir Ethereum pirkimui) arba HitBTC (kartais streikuoja, tačiau veikia stabiliau) platformas.

Kraken – tai keitykla, kurioje Jūs galite keisti valiutas (įskaitant ir įparstas, tokias kaip eurai ar doleriai) tarpusavyje, jas laikyti (naudotis kaip piniginę/sąskaitą). Ši platforma taiko tikrai labai mažus mokesčius.

Kraken get verified
Kraken platformos tapatybės nustatymo lygiai. Mes rekomenduojame iš karto pasiekti trečiąjį

Rekomenduojame autentifikuotis (meniu rasite opciją „Get Verified“) iš karto iki trečio lygio („Tier 3“) – taip nekils problemų ateityje. Šis tapatybės nustatymas mums truko apie 5 darbo dienas, tačiau dabar galime platforma naudotis be jokių problemų.

Taigi, ši keitykla turi pagrindinį minusą – ganėtinai ilgas tapatybės nustatymo laikotarpis. Taip pat, mūsų nuomonė, jeigu norite pirkti Bitcoin, svarbus niuansas, kad Kraken, kitaip nei likęs pasaulis Bitcoiną trumpina ne į BTC, bet į XBT. Kodėl – neklauskite.

Keityklos mokesčiai ir terminai

Kaip ir minėjome, ši keitykla taiko neįprastai mažus mokesčius:

 • Eurų įskaitymas į platformą, siunčiant iš SEB banko nekainavo nieko (SEPA pavedimas) ir buvo įskaitytas kitos darbo dienos ryte;
 • Eurų išsiuntimas iš keityklos į SEB banką kainavo €0,09 (SEPA pavedimas) ir buvo įskaitytas kitos darbo dienos ryte;
 • Keičiant valiutas platformoje taikomi skirtingi mokesčiai, priklausomai nuo valiutų poros ir Jūsų apyvartos. Jie svyruoja nuo 0.00% iki 0.26% vienai transakcijai;

Įspėjimas. Pasitikrinkite ar galite daryti pavedimus į užsienį. SEB banke susidūrėme su problema, kad mūsų turima el. paslaugų sutartis neleido išsiųsti Eurų į Vokietijos banką. Teko vykti į banką ir atnaujinti sutartį.

Bitcion pirkimas Kraken platformoje
Naujasis Kraken interface’as investavimui.

Beje, būtinai išbandykite Kraken keityklos naujajį investuotojo interface’ą, kuris mus sužavėjo savo paprastumu ir svarbiausios informacijos gausa. Jame visa informacija pateikiama glaustai ir aiškiai. Taip pat jis yra „juodas“, dėl ko mažiau bijo akys, jeigu investuojate į valiutas dienos pabaigoje, ypač – naktį.

Piniginės operacijos Kraken platformoje

Jeigu jau pavyko patvirtinti tapatybę („Get verified“) keitykloje, kitas žingsnis, matyt, turėtų būti pinigų įnešimas (atkreipiame dėmesį, kad įnešti galite ne tik Eurus, bet ir Bitcoin, Monero, Ethereum ir pan.). Kraken, tikrai nėra lengviausiai nuspėjama platforma vartotojui, todėl trumpai paaiškinsime kaip tai atlikti.

Pinigų įnešimas ir išnešimas

Iš esmės, operacijos, kurios įneša arba išima pinigus (standartinius FIAT arba kripto) iš šios platformos, atliekamos „Funding“ meniu pasirinkime. Pasirinkus jį galima pasirinkti ir pageidaujamą operaciją – „Deposit“ (pinigų įnešimui į platformą) arba „Withdraw“ (pinigų persiuntimui platformos). Toliau pasirinkite norimą valiutą ir atidžiai perskaitę instrukciją – atlikite joje nurodytus veiksmus.

Pastaba. Būtinai įsitikinkite, kad visa instrukcija, nurodyta platformoje atlikta, pvz. pervedinėjant Eurus tikrai įvedėte mokėjimo paskirtį (angl. Reference), pavedimą atliekate iš sąskaitos, kuri priklauso tam pačiam asmeniui, kaip ir patvirtinta tapatybė. Kripto-valiutų atveju, įsitikinkite kad pavedime tikrai nurodėte tos valiutos kurią siunčiate adresą, nepamiršote nurodyti ir „Payment ID“ (galioja ne visoms valiutoms).

Atkreipkite dėmesį! Pavedimams iš Lietuvos eurais, naudokite SEPA metodą – jo mokesčiai čia ir paminėti.

Valiutos keitimas

Pagrindinė platformos teikiama paslauga – valiutų konvertavimas („Trade“). Jums tereikia sukurti naują nurodymą (angl. Order) pirkti Bitcoin ar kitą valiutą. Neužmirškite, kad nurodymai būna skirtingų tipų – „Limit“ arba „Rinkos kaina (angl. Market price). Daugiau apie tai galite sužinoti perskaitę Prekybos virtualiomis valiutomis žodyną.

Kur pirkti kriptovaliutas – spręskite Jūs

Tikime, kad šie du pasiūlyti variantai pirkti Bitcoin ir kitą kripto-turtą yra geriausi rinkoje. Jais naudojamės ir patys. Pirmojo minusas – dideli mokesčiai, antrojo – ilgesnis pirmasis procesas.

Dar kartą norime priminti, kad nerekomenduojame platformose laikyti didelių sumų. Ypač jeigu tai Jūsų ilgalaikė investicija. Susikurkite piniginę kompiuteryje ir saugokite pinigus saugiai!

Tikime, kad ši informacija Jums padės žengti pirmus žingsius kripto-pasaulyje – tiek perkant, tiek parduodant virtualias valiutas.

Sėkmės prekiaujant!

11 KOMENTARAI

 1. Sveiki,
  Prisiregistravau HItBTC, tačiau niekaip nesusigaudau kaip persivesti iš debetinės banko kortelės pinigus ir nusipirkti norimos kriptovaliutos.

 2. sveiki, man neleidzia prisiregistruoti, raso Invalid username, ir dar praso PGP Public Key… gal galite padeti?

  • Sveiki, Amis jau klausė Facebook komentaruose apie Kraken PGP Public key – iš esmės su juo problemų neturėtų būti. Dėl username – galbūt bandote tokį, kuris jau užimtas? Pabandykite pakeisti 🙂

 3. Sveiki. gal turite informacijos apie UFX platforma. parsisiunciau app’sa, tai jie kazkaip gavo tel. nr. ir paskambine labai inirtingai siulo isinest daugiau pinigu ir investuot.
  Aciu uz info

  • Sveiki,

   egzistuoja daug exchange’ų. Niekada nerekomenduojame neišbandę – todėl Litebit ir nebuvo paminėtas. Kol kas negalime atsakyti – gera ar ne ši platforma.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą