Spekuliavimas „ne naujienomis“

0

Pastarosiomis dienomis rinka dar kartą smuktelėjo žemyn, kas jau nebekelia didelės nuostabos, nes taip gyvename ilgiau nei mėnesį. Nepaisant to, situacija lieka gan nebloga, nes tarp smuktelėjimų būna pakankamai stabilūs maži žingsniai aukštyn.

Šio „pačiuožimo“, kaip ir daugelio kitų, priežastys yra daugialypės, apie jas jau rašėme praeituose straipsniuose. Tiesa, šį kartą smuktelėjimas yra pakankamai tvirtai susijęs ir su konkrečia naujiena – Korėja nuo sausio 30 dienos blokuos anonimines keityklas. Ribojimai, blokavimai, reguliavimai – tokie sinonimai šiemet lydi kripto valiutų bendruomenę.

Ne naujiena

Dar vienas naujas ribojimas? Ne, šį kartą tai pakankamai sena naujiena, pirmą kartą paskelbta dar gruodžio mėnesį. Tačiau, blogos naujienos pastaruoju metu yra akcentuojamos ir vis pateikiamos iš naujo, kas sudaro bendrą negatyvų foną. Ligi šiol nebuvo žinomas tik šio įstatymo įsigaliojimo laikas.

Pats ribojimas ar blokavimas (kaip baisiau skamba) yra labai logiškas ir nekeičiantis kripto rinkos iš esmės. Jo esmė ta, kad Korėjos jurisdikcijoje nebegalės veikti tos keityklos, kurios neprašo asmenybės identifikavimo įnešant ar išnešant pinigus. Panašus ribojimas jau yra didžiojoje dalyje pasaulio keityklų – Coinbase, Kraken, Poloniex ir kt. Taigi, kur gi ta bėda? Jos kaip ir nėra, išskyrus tai, kad daugelis užsienio portalų šią naujieną paskelbė kaip „Dar vienas smūgis kripto rinkai“, „Kripto saulėlydis tęsiasi“, „Korėja žengė žingsnį į dar didesnius ribojimus“. Jei nemąstai kritiškai – tokios naujienos tikrai skatina greičiau susirinkti daiktus.

Korėjos-ribojimai
Korėja pranešė apie planuojamus ribojimus

Pietų Korėjos politikai net davė 2 savaites investuotojams susitvarkyti savo registracijas ir susieti esamus pinigus su bankinėmis sąskaitomis. Kitaip tariant jie davė laiko susitvarkyti visiems viską taip kaip jie nori. Jokių ribojimų, konfiskavimų, teisminių procesų.

Tiesa, šis pakeitimas gali kiek paliesti ir lietuvių investuotojus – atsiradus būtinybei „pririšti“ kripto sąskaitas su bankinėmis sąskaitomis, nebeliko galimybės užsienio investuotojams dalyvauti Korėjos keityklose, nes bankines sąskaitos turi būti lokalios. Pagrindinis to tikslas susekti mokesčių mokėtojus, kad pastarieji nuo savo uždarbio sumokėtų procentinius įsipareigojimus.

Šios (ne)prastos naujienos per 24 valandas numušė BTC iki $10’000, tačiau rinka pakankamai greitai stabilizavosi ir šiandien kaina jau perkope $11’000. Ko gero, reikia tikėtis kitų naujienų.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą