Pasaulinis kripto-valiutų populiarumas

0

Kripto-valiutų rinka, bene sparčiausiai kylanti į viršų. Produkto populiarumas (šiuo atveju Bitcoin, Ethereum, Monero ir kt.) nusako ir ateities galimybes tiek kilti, tiek leistis. Ne veltui populiarus posakis tarp maklerių: „jei jau taksistas perka akcijas ir apie tai kalba, vadinasi, laikas trauktis iš rinkos“. Taigi, kaip šiuo atveju yra su šia skaitmenine rinka? Laikas trauktis? O gal kaip tik pradėti smarkiau investuoti?

Kripto populiarumo skaičiai

2017 metų Kembrižo Universiteto paruoštoje „Globalios kripto-valiutų vertinimo studijoje“ (angl. Global Cryptocurrency Benchmarking Study“, paruošta Dr Garrick Hileman ir Michel Rauchs) galima aptikti tikrai labai įdomių dalykų. Šiuo atveju, mus labiausiai dominintis faktorius – populiarumas. Studijoje rašoma, kad unikalių vartotojų, naudojančių kripto-valiutų pinigines yra nuo 2.9 iki 5.8 mln.. Aktyvių piniginių skaičius tik tarp 5.8 ir 11.5 mln.

Tai reiškia, kad iš dabartinių 7.5 mlrd. pasaulio gyventojų tik iki 0,077% naudojasi šiomis technologijomis. Peršasi tik viena logiška išvada – mes esame labai ankstyvojoje rinkos stadijoje – nors apie tai šnekančių daug, bet realiai tai dar toli iki visuotinio „viruso“ (ir, žinoma, „taksistų“).

Kiekvienam spręsti, bei prisimti riziką, tačiau skaičiai, bent jau kolkas, labai patrauklūs investavimui.

Pilną ataskaitą rasite Kembridžo universiteto paruoštoje ataskaitoje.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą