NEM – kas tai?

0

NEM kripto-valiuta – ko gero lietuviams viena geriausiai žinomų valiutų po Bitcoin Ir Ethereum dėl savo paramos Lietuvos Ryto krepšinio klubui. Tačiau ši valiuta verta dėmesio ir dėl savo techninių ypatybių, kurios leidžia jai stabiliai būti TOP10 pagal rinkos vertę (coinmarketcap duomenimis). Viena jų – naujas ir unikalus blockchain technologijos pritaikymas.

Į NEM, kaip ir daugelį kitų kripto-valiutų, negalima žiūrėti tik kaip į skaitmeninę valiutą, nes jos pakilimus ir nuopuolius dažnai lemia programuotojų kuriamo pagrindinio produkto vertinimas. NEM atveju, tai naujos kartos finansiniai sprendimai, kurie turi padėti tiek paprastam vartotojui, tiek institucijoms atlikti transakcijas greitai ir patogiai.

Skirtingai nei didžioji dalis kitų valiutų, NEM neturi vienos iš uždarbio opcijų – kasimo funkcijos. Tačiau turi kitas dvi:

 1. Valiutos saugojimas piniginėje (long-run investicija)
 2. Dalyvavimas rinkoje su kitomis valiutomis (pirkti-parduoti geresniu santykiu)

Keli bendri faktai apie NEM:

 • Valiuta paleista 2015 metų kovo 31 dieną
 • Kripto-valiuta žinoma XEM vardu
 • NEM pavadinimas šifruojasi kaip „New Economy Movement“ – šis šūkis jau labai retai sutinkamas kompanijos komunikacijoje
 • Valiuta nėra kasama

Pranašumai:

 • Ši kripto-valiuta pastatyta blockchain pagrindu
 • NEM piniginė užima labai mažai vietos – išorinės laikmenos dažnu atveju nėra reikalingos
 • Naujas, unikalus kodas, kuris leidžia daug greičiau įvykti transakcijoms
 • Pavedimai per NEM trunka apie 6 sekundes, kad parodytų „išėjusius“ pinigus ir papildomai vos 14 sekundžių, kad pavedimas būtų patvirtintas
 • Itin mažas pavedimo mokestis – 0,001%. Pavyzdžiui darant 1000 eurų pavedimą, bus nuskaityta vos 10 centų. Tai, ko gero, vienas mažiausių rinkoje sutinkamų mokesčių kalbant ne vien apie finansinius sprendimus paremtus kripto-valiutomis, bet ir apskritai.
 • Darant pavedimus galima pridėti žinutes
 • Yra išleista 8,999,999,999 XEM kripto-valiutos vienetų, tad šis skaičius yra ribotas ir galimybės iškasti jo daugiau – nėra. Tai apsauga nuo infliacijos.
 • Nereikalaujantis jokios asmeninės informacijos. Kuriant piniginę XEM neprašo nei ID, nei paso ar nuotraukos, nei adreso ir t.t.
 • Prie NEM tobulinimo balsuodami gali dalyvauti visi piniginės turėtojai

Funkcionalumas

NEM kaip projektas yra labai funkcionalus ir leidžia išspręsti nemažai kasdieninių veiksmų. Tokių kaip:

 1. Pavedimų atlikimas. Tai labai patogus įrankis leidžiantis atlikti pavedimus iš bet kur ir į bet kur pasaulyje.
 2. Galimybė sukurti naują kripto-valiutą. NEM Smart Asset System leidžia jums sukurti ir paleisti naujus tokenus arba kripto-valiutas be ypatingų programinių žinių. Sukūrus savo valiutą transakcijas galima daryti, kad ir nemokamai, arba nustatyti tam tikrą mokestį. Svarbu, kad ši valiutą turėtų tinklą.
 3. Atlikti mokėjimus per mobilų telefoną. Atsiskaityti XEM kripto-valiuta yra labai patogu per mobiliuosius įrenginius. Projekto kūrėjai pasistengė sukurti daugiau ir universalesnių įrankių.
 4. Galimybė susikurti savo mokėjimo įrankį, panašų į PayPal.

Kritika šiai kripto-valiutai

Nepaisant didelio funkcionalumo NEM sulaukia kritikos, kuri pasak kai kurių forumų, nesprendžiama gali labai pakenkti projektui ir savaime aišku pačiai kripto-valiutai. Keli siūlymai ko turėtų siekti NEM ateityje:

 1. NEM turi tapti PILNAI decentralizuota kripto-valiuta su atviru kodu
 2. Transakcijos turi vykti nedalyvaujant centrinei figūrai (neužlaikant kripto-pinigų centriniame vienete)
 3. Turi būti supaprastinta turinio valdymo sistema, tarp jų ir piniginės sukūrimas
 4. Komunikacija turėtų būti nukreipta į NEM funkcionalumą ir tobulinimą, o ne XEM kainą, kas yra dabar.
 5. NEM dar trūksta iki nepriekaištingos reputacijos, todėl visi nauji sprendimai turi būti priimami gerai apgalvojant ar naujas partneris, piniginės, funkcijos ir t.t. nepakenks projektui.

NEM VS Bitcoin

Pabaigai – paskutinių 6 mėnesių XEM grafiko prieš Bitcoin vizualizacija. Nusistovėjęs grafikas paprastai sako, kad kažkas bus, o kas – kilimas ar kritimas – išvadas pasidarykite patys.

NEM kaina prieš Bitcoin (03-09)
XEM kaina prieš Bitcoin (03-09)

Sėkmės!

Projekto internetinis puslapis: nem.io

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą