Išaugęs Monero kasimo populiarumas skubina atnaujinimą

0

Monero (XMR) valiutos protokolui planuotas atnaujinimas (angl. hard fork, iš esmės, tai lygiai toks pats skilimas, kaip kad buvo Bitcoin ir „Bitcoin cash“ atveju, tik šiuo atveju jis buvo numatytas vystytojų – naujos valiutos nebus) įvyks anksčiau nei tikėtasi, dėl smarkiai išaugusio kasėjų (angl. miners) skaičiaus ir jų skaičiavimo galios.

Pagal iš anksto numatytą planą, šis atnaujinimas turėjo įvykti 2017 m. rugsėjo mėn. 21 d ir vartotojams atnešti dar labiau sustiprinto privatumo funkcionalumus. Monero kūrėjų susitikimo metu, nuspręsta, kad tai turėtų įvykti kiek anksčiau – rugsėjo mėn. 16 d., nes dėl pagreitėjusio „blokų iškasimo“, planuotas blokas atsiras anksčiau. Vietoje bloko numerio atnaujinimo, nuspręsta atnaujinti datą.

Kripto-valiutų kasime (angl. mining), skaičiavimo greitis (angl. hashrate) yra naudojamas tam tikro algoritmo skaičiavimui. Kai algoritmo užduotis yra išsprendžiama („randamas blokas“) – gaunama premija (kasėjai gauna savo dalį). Kuo smarkiau išauga skaičiavimo greitis – tuo greičiau ir išsprendžiama užduotis, bei gaunama ir premija (daugėja pinigų rinkoje).

Šis atnaujinimas Monero protokole kaip privalomą nurodo naudoti „RingCTs“ (angl. ring confidential transactions) – „konfidencialias žiedines transakcijas“. Tačiau daugelis vartotojų (piniginių, keityklų ir pan.) jau ir dabar naudoja tokias transakcijas.

„RingCTs“ pristatyas šių metų Sausio 10 dieną yra tiesiog senesnių žiedinių transakcijų parašų pagerinimas, todėl daug geriau paslepia siunčiamus pinigus (angl. outputs). Primename, kad pavedimo detales, gali matyti tik tie, kurie ir dalyvavo šiame procese.

Primename, kad blockchain kodo skilimas (angl. hard fork) visąlaik būna dėl sistemos atnaujinimų – tam tikrų algoritmo pataisymų ir patobulinimų. Vienais atvejais, nes ne visi kasėjai (čia jau kalbame apie tikrai „stambius“ žaidėjus) sutinka su atnaujinimu – taip susikuria nauja valiuta (su atnaujintu algoritmu), tačiau ir lieka sena (be algoritmų atnaujinimo). Dažnu atveju skilimo nebūna – visi sutinka su reikiamais atnaujinimais.

Įtaka Monero kainai

Prognuozuoti, žinoma, labai sunku. Planuotas atnaujinimas didelės įtakos kainai neturėtų turėti (nors ir pasikeitė data), tačiau padidėjęs privatumo lygis – gali. Tikėkimės į gerąją pusę.

Susipažinkite su Monero valiuta, bei susikurkite Monero piniginę.
Monero kasimas kompiuteriais ir kompiuteriais, turinčiais vaizdo plokštes.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą