Monero kasimas (angl. mining)

Atnaujinta 2017-08-31 20:55

62

Norint žengti į skaitmeninę krypto valiutą, net nėra būtina jos pirkti. Jos galima gauti tiesiog naudojant savo kompiuterio resursus atliekant įvairius skaičiavimus, bei tvirtinant įvykusias valiutos transakcijas. Šiems skaičiavimams tiks bet kuris turimas kompiuteris ir net telefonas. Visdėlto, reiktų paskubėti – algoritmai sudėtingėja su kiekviena sekunde, todėl uždarbis mažėja. Visa tai skamba galbūt ir sudėtingai, tačiau realybė yra daug paprastesnė. Šiuo metu, viena pelningiausių valiutų, kurią galima iškasti su standartiniu kompiuteriu – Monero. Žinoma, neinvestavus į tinkamą įrangą, didelio pelno nereiktų tikėtis, tačiau vis tiek – užsidirbti kažkiek galima, o po to jau pagalvoti ir apie tinkamos ir tam skirtos įrangos pirkimą.

Kiek uždirbsiu?

Amžinas klausimas ir labai sudėtingas atsakymas. Iš esmės tai priklauso nuo kelių faktorių – Monero kurso, jūsų turimos techninės įrangos, laiko, kurį skirsite „kasimui“ ir platformos, kurioje „kąsate“ mokesčiams. Tiesa, mūsų rekomenduojamoje platformoje mokesčiai tikrai nedideli ir svyruoja nuo 1% iki 1,5% (apie ją vėliau).

Taigi, kol nepradėjote kasti, net preliminariai neįmanoma įvertinti kiek jūs uždirbsite, todėl pačioje instrukcijos pabaigoje parašysiu kaip pasiskaičiuoti.

Monero pool’as

Svarbu paminėti, kad algoritmai yra pakankamai sudėtingi ir vienam įveikti sudėtingus skaičiavimus – misija neįmanoma (juolab neturint tinkamos įrangos). Todėl kompiuteriai jungiasi į bendrus tinklus (angl. pool) ir juose skaičiuoja kartu.

Pradėti tikrai labai lengva:

 1. Užsiregistruokite į didžiausią monero pool’ą (minergate);
 2. Prisiregistravę ir prisijungę prie sistemos, nueikite į Menu punktą „Downloads“;
 3. Atsisiųskite naujausią programinę įrangą tinkančią jūsų operacinei sistemai ir ją įsidiekite;
 4. Atsidarius programai, įveskite savo prisijungimus ir pasirinkę skiltį „Miner“, spauskite prie „XMR“ (Monero valiutos trumpinys), „Start mining“;
  1. Galima pasirinkti kiek kompiuterio procesoriaus (CPU) branduolių norite tam skirti, tačiau patirtis rodo, kad vieną branduolį palikite laisvą – juk kompiuteriu vis dar norėsite naudotis.
  2. Daug efektyvesnis „kasimas“ naudojant vaizdo plokštę (GPU). Jeigu turite ne tik integruotą, bet ir normalią vaizdo plokšę – būtinai naudokite ir ją, taip uždirbsite daug daugiau;
Monero kasimo programinė įranga
Minergate Monero kasimo programinė įranga.

Atkreipkite dėmesį, kad šią programinę įrangą galima įsirašyti į kelis kompiuterius, juose prisijungti tais pačiais prisijungimais ir paleisti „kasti“. Visas jūsų kasimo greitis sumuosis!

Taip pat, dėl krypto valiutų specifikos, ne iš karto pradėjus dirbti atsiranda uždarbis. Palaukite kelias valandas ir balansas tikrai padidės.

Patarimas: Nelaikykite didelių sumų (€500+) platformoje dėl saugumo, persiveskite (angl. „Withdraw“) į savo piniginę. Kaip susikurti saugią Monero piniginę – rasite čia.

Atkreipkite dėmesį

 • Unconfirmed balance – tai balansas, kurį jau iškasėte, tačiau jis Jums dar neįskaitytas. Įskaityas jis bus kai pasieks 0,005 XMR ribą;
 • Vienu metu galite kasimo įrangą paleisti net keliuose kompiuteriuose. Skaičiavimo greitis sumuosis!

Ir visgi, kiek aš uždirbsiu?

Kai jau vyksta kasimas, galima ir paskaičiuoti teorinį uždarbį. Jums tereikia, pažiūrėti į kasimo greitį (jis skaičiuojamas Hash’ais per sekundę ir žymimas H/s), jį įvesti į platformos kalkuliatorių (minergate, pasirinkite menu punktą „Calculator“). Pasirinkę skiltį „Crypto note“ įveskite jūsų Hash’ų skaičiavimo greitį ir pamatysite kiek turėtumėte uždirbti per skirtingus laiko tarpus. Atkreipkite dėmesį, kad galite pasikeisti valiutą kairėje (iš BTC (Bitcoin) į EUR). Taip pat, labai svarbu, kad šie skaičiavimai remiasi viena didele prielaida – dabartiniu valiutos kursu. Jeigu atkreipsite dėmesį, kad Monero vertė sparčiai auga, tai pastebėsite, kad dabar turint, pvz. 0.5 XMR (šiuo metu vertė apie €20), po metų gali būti verta ir €200. Todėl iškarto nenurašykite šio užsiėmimo, ir palikite kompiuterį dirbti kai juo nesinaudojate – blogiau juk nebus.

Sėkmės uždirbant ir laukite kitų instrukcijų, pvz. kaip išsitraukti uždirbtus pinigus!

Atnaujinta 2017-08-31 20:55

Paskutiniu metu smarkiai išaugęs susidomėjimas Monero valiuta ir pakilęs kursas šios valiutos kasimą padarė ypač pelningą. Sukūrėme papildomą straipsnį apie Monero kasimą naudojant vaizdo plokštes – kuris yra daug pelningesnis.

62 KOMENTARAI

 1. Sveiki, su claymore CryptoNote v9,7 neina kasti monero meta : invalid share…. kasant xmc viskas ok, kame reikalas?

 2. Sveiki.pastarasias tris dienas du kompai kasa monero,bet abiejuose sekundes eina bet uncomfirmed balance nesikeicia,bandziau atsiloginti bet nepadeda.

 3. Sveiki.Kodel taip sudetinga isvesti lesas i savo esama saskaita?Daug kas rekomenduoja Blockchain-bet ten tik tris kripto valiutos is ju tik viena tinka ,monero net nera.Exmo-naudoju ten pabanziau pervesti is minerGate Zcash valiutos pabandymui ir ka leido isvedziau bet kad ju nesulaukiu.Ka patartumete del isvedimo i savo normalia banko saskaita Lt?

 4. Gal būtų su jumis įmanoma kažkaip kitaip susisiekti? Tada viską detaliau išsiaiškinčiau. Turiu nemažai klausimų

 5. sveiki.paleidau minergate trijuose pc.viename viskas ok,bet kituose nerodo iskasamu vienetu.tik greity.kodel?

 6. Sveiki. Aš kasu Monero ir mano Total mined: 0.01004726 tačiau Account balance vistiek 0.000000. Kodėl taip?

  • Sveika, Danguole, ar tikrai 0,01? Jeogu tikrai taip, tada reiktų kreiptis į Minergate support.

   Standartiškai įkrenta į confirmed, kai pasiekia 0,005

   • O pvz jeigu kasu BCN , tai ten prie Bytecoin platesnės info rašo, kad tiek Total mined tiek ir Unconfirmed yra po 1.26278969 . Tačiau ir tada jokių pasikeitimų Account balance nėra.

 7. Kasu valiuta telefonu per Minergate.Tik nezinau kuria valiuta geriau kasti….Kaip manote ka geriau kasti MONERO, Bytecoin, Dashcoin, DigitalNote, FantomCoin, MonetaVerde ar QuazarCoin???Tikiuosi patarsite geriausia valiuta

  • Sunku pasakyti. Kaip ir visose kriptovaliutos, taip ir FantomCoin – svarbiausia yra ne dabarties kaina, o ateities.

   Tiesą sakant, asmeninė nuomonė – nelabai. Mes renkamės kartu kasti DigitalNote, nes tai atrodo patikimesnė valiuta (asmeninė nuomonė).

   Dėl resursų švaistymo – negaliu sutikti. Dual mining’as beveik (iš esmės mes nepastebėjome) neįtakoja pirminės valiutos, šiuo atveju Monero, kasimo greičio.

   • O kokias kriptovaliutas siai dienai dar apsimoka kasti? Labai daug su savo turima iranga nepavyksta ispausti tik ~600 h/s, tai noretusi optimaliai isnaudoti.

    • Jeigu žiūrėti dabartinėmis kainomis, tai, priklausomai nuo įrangos, tikriausiai būtų Monero.

     Kas bus ateityje – sunku pasakyti, bet mes renkamės Monero, Bytecoin ir Ethereum. Atkreipkite dėmesį, kad ne Bit, bet Byte 🙂

   • Sveiki, Aurimai,

    Savo komentare rašote, jog renkatės kasti „patikimesnę“ valiutą. Norėjau pasiteirauti, kuo (kokiais kriterijais ir jų reikšmėmis) vertinate krypto valiutos patikimumą? 🙂

    • Sveika, Lijana,
     kaip ir minėjau anksčiau – asmeninė nuomonė. O šiaip – pagal dienos prekybos apyvartą fantomcoin yra 773 vietoje, DigitalNote – 127. Būtent pagal paros perekybos apyvartą ir yra išrikiuotos valiutos https://kaina.ecoin.lt . Kuo daugiau prekiaujama – tuo didesnis patikimumas.
     Žinoma, čia labai „paviršutiniškas“ žiūrėjimas (geriausia žiūrėti į pačia technologiją, whitepapers, specifikaciją ir pan.), tačiau jis daug ką parodo 🙂

 8. Sveiki, Minergate.com nustojo kilti Total mined nors ir praejo visa para su 350 H/s .Tiesa kilimas sustojo poto kai pasiekiau 0.005 ir jie persikele prie account balance.

  • Sveiki, kartais būna kad kažkiek vėluoja informacija. Ar Dashboarde rašo mininimo greitį? Ar unconfirmed balansas iš naujo kyla? Nes turi iš naujo kilti unconfirmed balansas ir po to vėl pasiekus slenkstį uzsiskaityti.

  • Sveiki, reiktų žiūrėti ne dabartinę kainą, o kokios tikitės ateityje. Kiekvieno pasirinkimas kokią valiutą kasti. Jeigu jums atrodo patraukliau kitos – kaskite jas!

 9. sveiki,
  minergate.com: Total mined: 0.00129635 ir daugiau kyla, o kodel Account balance: 0.00000000 niekas nesikeicia?

  • Sveiki,

   kiekviena valiuta turi savo „accepted rate“, t.y. kai pasiekiama tam tikra suma – iš Unapproved balance persikelia į Account balance. Monero atveju riba yra 0,005 – kai tik jį pasieksite – balansas padidės.

   Būtinai parašykite kaip sekėsi!

 10. kas ka gali papasakoti apie kloudmininga? verta prasideti, ar geriau vaizdo plokstemis paciam pumpuotis – kastis.

  • Kažkada skaičiavau, tai tada truputį, bet brangiau, reikėdavo mokėti nei gaudavai naudos iš cloud mining. Bet,gal kas ir pasikeitė. Labiausiai apsimoka arba pačiam mininti arba investuoti tą sumą į crypto valiutas ir laukti kol kaina pakils 🙂 bent jai aš taip manau

 11. aurimai o jūs neturite kokių pažystamu kur kasa tas monetas? labai reikia kad kas padėtu su programomis, neregių programa neskaito idiegimo tos programos jei kas iš dirbančiūjų turi skype duočiau per teamvieveri prisijungti kad sutvarkytu.

  • Ričardai, kadangi kalba eina apie pinigus – labai nerekomenduoju pasitikėti kitais – juolab sutiktais internete. Juk bet kas prisijungęs prie Jūsų kompiuterio gali padaryti kad kasimas vyktų ne į Jūsų, bet į prisijungusio asmens sąskaitą.

   • bet gal tada jūs kažkaip padarykite, nes aš niekaip nepadarau, matote jūs dirbate tai išeitu padėti man ten sukonfiguriuoti

 12. matote, todėl norėčiau su jumis pabendrauti skypeje, norėčiau kad per teamvievery patikrintumete mano kompiuteri, ar su juo kas nors išeis padaryti.

 13. Sveiki,noreciau pradeti kasti Monero,man reiketu pagalbos del programines irangos.Jei kas galetumete man padeti,parasykit man i skaipa- „ricisdo“.Busiu dekingas uz pagalba.

  • Sveika Ligita,
   kas konkrečiai domina ir kas yra neaišku? Galite bandyti klausti čia – tikrai pasistengsime padėti.

 14. nesamone, cia reikejo registuotis, siustis ir panasei, o gaunas tik 80 centu per savaite su 80H/s… cia visiems taip?

  • Sveiki, p. Andej,
   pilnai sutinku, kad iš pradžių gali pasirodyti kaip didžiulė nesąmonė, bet… Monero yra labai jauna valiuta ir tik nesenai pradėjo populiarėti, todėl jos vertė sąlyginai maža. Tikrai, mūsų manymu, jos vertė turėtų smarkiai augti ir šiandien dienai esantys €0.8 ateityje gali būti verti €1000 (1 bitcoin vertė prieš 7 metus buvo tik $0,003, dabar apie €3000). Beje, nejaugi gaila nenaudojamą kompiuterį palikti pajungtą ir dėl kelių eurų per mėnesį? Juk daugiau nieko daryti nereikia 🙂

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą