Monero (XMR): kas tai?

0
Monero logotipas
Monero logotipas

Monero (žymėjimas XMR) – viena iš populiariausių krypto valiutų (paremtų blockchain), kuri fokusuojasi išskirtinai į privatumą. Pagrindinis šios valiutos skirtumas nuo kitų (pvz. Bitcoin ar Ethereum) – niekas negali pažiūrėti kiek jūs turite šių pinigų ar kur juos išleidote net jei ir žinomas jūsų piniginės adresas.

Trumpas video pristatymas apie Monero valiutą.

Privalumai

Didžiausias valiutos privalumas – žinoma – privatumas. Kadangi transakcijos neatsekamos ir niekas negali žinoti kiek turite pinigų – tai tampa ganėtinai patogi lokacija saugoti savo pinigus. Žinoma, reikia suprasti, kad kursas ganėtinai smarkiai svyruoja, o ši valiuta dažniausiai nėra prekiaujama su mums įprastomis valiutomis. Didžiausia prekyba vyksta su Bitcoin.

Trūkumai

Populiarumas. Vienareikšmiškai. Nors ir tai yra viena iš 10-ties populiariausių krypto valiutų, tačiau nebus lengva rasti lokacijų, kur galima atsiskaityti XMR.

Žinoma, nepatogu ir tai, kad sistemizuotos informacijos apie šią valiutą kolkas dar sunku rasti, tačiau po truputį populiarėjant šiai valiutai – tikėtina, kad ateityje jos vertė smarkiai išaugs.

Monero piniginės

Kaip ir daugleio kitų, taip ir šios valiutos piniginės būna dviejų rūšių – mobilios ir pilnos. Daug saugesnės piniginės būna „pilnos“, tačiau jos nėra tokios patogios, ne visąlaik turi vartotojo sąsają (angl. user interface), todėl kartais gali tekti naudotis net komandine eilute. Suprantama, paprastam vartotojui tai nėra labai patogu, todėl yra sukurtos ir mobilios piniginės. Apie tai kaip susikurti Monero mobilią programėlę jau rašėme.

Monero kasimas (angl. mining)

Kaip ir beveik visos krypto valiutos, taip ir šią galima ne tik nusipirkti, tačiau ir iškasti (angl. mining). Su šia valiutą viskas tikrai paprasta – nuo ko pradėti galite rasti mūsų straipsnyje – Monero kasimas.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą