Prognozės pildosi – Litecoin auga

0

Praėjusį savaitgali Litecoin (LTC) kriptovaliutos vienetas kainavo vos daugiau nei $100 dolerių už vienetą, šiandien, vos po poros dienų, LTC viršijo $300. Tuo tarpu rinkos vertė šoktelėjo nuo $8 milijardų iki $16 milijardų. Tai milžiniškas augimas vienai seniausių alternatyvių valiutų (angl. altcoin), nes paprastai tokius šuolius demonstruoja toli už pirmo dešimtuko esančios kriptovaliutos, tiesa, pakankamai greitai pastarosios demonstruoja ir panašius kritimus.

Litecoin 2017-12
Litecoin mėnesio grafikas, plačiau kaina.ecoin.lt

Kodėl Litecoin auga?

Viena pagrindinių to priežasčių galima vadinti kriptovaliutų „motinos“ Bitcoin kainos šuolį, tai į rinką pritraukė naujo kapitalo, kuris BTC kiek sulėtėjus, ieško alternatyvių investavimo variantų. Litecoin pasirinkimas atrodo kaip vienas geriausių, nes ši valiuta vadinama kriptovaliutų sidabru, kai Bitcoin – auksu. Tai reiškia, kad ši valiuta iš esmės yra viena vertingiausių rinkoje. Taip yra todėl nes LTC yra BTC analogas, su tam tikrais pagerinimais. Ši valiuta atsirado būtent todėl, nes buvo siekiama patobulinti pagrindinę kriptovaliutą.

bitcoin-vs-litecoin
BTC ir LTC turi daug panašumų

Bitcoin nors ir nebeauga tokiais tempais kaip praėjusią savaitę, tačiau išliko stabili ir po truputi toliau kopia į viršų, tačiau pagrindinė valiuta tapo labai brangi smulkesniems investuotojams. Tai yra, jei norite investuoti $150 į kriptovaliutas ir perkate Bitcoin, už tai gaunate apie 0,01 BTC centų, tuo tarpu dar savaitgalį už tą pačią sumą galėjote nusipirkti 1,5 LTC.

 

Kuo Litecoin skiriasi nuo Bitcoin?

Nelendant į technines detales galima būtų išskirti šiuos esminius skirtumus:

  1. Valiutos kiekis. Litecoin turi gerokai didesnį valiutos kiekį (kiekybine išraiška) lyginant su Bitcoin. Apžvalgos rašymo metu yra 53,313,282 LTC prieš 16,615,225 BTC. Apskritai LTC algoritmas leidžia išgryninti 84 milijonus valiutos vienetus, o tai yra net 4 kartais daugiau nei tai galima padaryti BTC atveju (21 mln.).
  2. Laikas per kurį patvirtinama transakcija. Litecoin transakcijos patvirtinimas trunka ~2,5 minutės, tuo tarpu daroma transakcija per Bitcoin trunka ~10 minučių.
  3. Pamatiniai algoritmai. Abi kriptovaliutos naudoja proof-of-work algoritmą, tačiau BTC kaip paskutinio bloko šriftą naudoja SHA-256, o LTC paprastą skriptą.

Litecoin prognozės

Ši valiuta jau kuris laikas buvo vadinama kaip vienas labiausiai neįvertintų altkoinų. Turėdama tą patį programinį kodą kaip Bitcoin, Litecoin kriptovaliuta gali lygiuotis į pastarąją. Tiesa, naivu tikėtis, kad LTC gali pasiekti savo pirmtakės kainą, tačiau dabar esanti kainos proporcija, techniškai žiūrint yra „negarbinga“, todėl tam tikras prisivijimas yra galimas. Ar verta tikėtis, kad bus pasiekta bent ¼ BTC kainos? Laikas ir rinka parodys, tačiau Litecoin verta stebėti ir palaikyti.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą