Lietuvos bankas išleis kriptovaliutą

0

Lietuvos Bankas pranešė apie planus išleisti pirmąją pasaulyje skaitmeninę kolekcinę valiutą. Kadangi ši valiuta bus išleista remiantis blockchain (blokų grandinės) technologija (arba jos analogu), galime drąsiai teigti – Lietuvos bankas planuoja išleisti kriptovaliutą.

Taip išskirtinai paminėtume šiemet švenčiamą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, parodydami pasauliui, kad esame veržli, inovacijas ir naujausias technologijas skatinanti šalis, pirmoji numizmatikoje atverianti kelią skaitmeninėms kolekcinėms monetoms.
Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas

Panašu, kad kol kas Lietuvos centrinis bankas dar nėra nusprendęs išleidimo datos, tiražo, nominalo, kainos, technologijos bei platinimo būdo. Tačiau jau aišku, kad Lietuvos banko valdyba nutarė skaitmeninę kolekcinę monetą įtraukti į oficialų Lietuvos banko 2018 m. numizmatinių vertybių išleidimo planą.

Lietuvos Bankas jau skelbė savo poziciją

Ši naujiena smarkiai nustebino Lietuvos kripto-entuziastus. Prieš 5 mėnesius Lietuvos bankas paskelbė poziciją dėl kripto-valiutų, kuri tikrai nebuvo joms palanki. Žinoma, ši naujiena jokiais būdais negali būti suprasta kaip kriptovaliutų palaikymas. Vis dėlto tai yra pirmasis ir labai smarkus centrinio banko žingsnis į šių valiutų pasaulį, o ne eilinis „draudimas“. Reikia tikėtis, kad šis sprendimas nebus vienintelis teigiamas Lietuvos banko sprendimas kriptovaliutų atžvilgiu.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą