Korėjos valdžioje sumaištis dėl kripto ribojimų

0

Pastarosiomis savaitėmis kripto valiutų rinkai išgyvenant „ramesnius“ laikus (aišku neskaitant Ripple šuolio) prie tolimesnės stagnacijos prisideda ir prieštaringi įvairių pasaulio valstybių politikų pasisakymai. Ne paslaptis, jog spekuliatyvioje rinkoje jų pareiškimai sukelia labai didelius pokyčius, ypač jei šie yra ribojimų tema.

Vienas kitam prieštaraujantys pranešimai šiandien mus pasiekė iš Pietų Korėjos. Sumaištį pradėjo šalies Teisingumo ministras Park Sang-ki, pranešęs, jog P. Korėjos įstatymų leidėjai dirba prie dokumento, kurio pagrindu bus visai uždrausta prekyba kripto valiutomis. Tai būtų didelis sukrėtimas alternatyvių pinigų rinkai, nes P. Korėja yra vienas pagrindinių kripto centrų pasaulyje, ypač po to kai griežtų ribojimų ėmėsi Kinija. Pagal vietinėse keityklose turimą BTC kiekį P. Korėja užima net 5 vietą pasaulyje.

Teisingumo ministras pareiškė, jog prie ribojimų artėjama labai sparčiai ir atitinkamo dokumento rengime dalyvauja ir kitos ministerijos, tokios kaip Finansų ministerija. Ministras teigė:

„Kyla labai daug abejonių dėl prekybos kripto valiutomis, todėl Teisingumo ministerija rengia pasiūlymą visiškai uždrausti prekyba virtualiomis valiutomis.“

bitcoin-story
Bitcoin – pagrindinė valiuta

(Ne)lauktas efektas

Po tokių pareiškimų rinka tiesiog „čiuožė“ žemyn ir tikriausiai ne vienas iš Jūsų šiandien ryte atsibudote ir be kavos. Pavyzdžiui, Bitcoin per 4 valandas po pareiškimo pranešimo krito beveik 8 procentais, panašus išliko ir paros kritimas.

BTC 01-11
BTC vertė 2018-01-11. Šaltinis: kaina.ecoin.lt

Kitos TOP valiutos atitinkamai krito ir iki keliolikos procentų.

TOP 15 01-11
Šiandienos valiutų vertės pokytis. Plačiau: kaina.ecoin.lt

Paneigimas ir priešistorė

Neilgai trukus po Teisingumo ministro pasisakymo, savo nuomonę išsakė ir pastarojo ministro pacituotos Finansų ministerijos vadovas. Šis pareiškė, jog nepritaria kolegos žodžiams:

„Mūsų nuomonės su Teisingumo ministru dėl kripto valiutų prekybos draudimų išsiskiria.“

Panašu, kad Pietų Korėjoje verda aštrios diskusijos dėl kripto rinkos reglamentacijos. Diskusijos prasidėjo dar gruodžio 25 dieną, valdžios pareigūnams paskelbus apie planuojamą alternatyvių pinigų reglamentavimą. Šie planai atsirado po to, kai per 2017 metus rinką papildė daug korėjiečių, tad valstybė pradėjo diskusijas dėl pastarųjų ir jų kapitalo apsaugojimo nuo kenkėjiškų veiksmų.

Jau tuomet diskusijose neišvengta gan kategoriškų pareiškimų, tokių kaip, kad kripto valiutų prekyba bus reglamentuota ta pačia tvarka kaip kitos investavimo formos, be to, bus uždrausta užsieniečiams, neregistravus ūkinės veiklos Korėjoje, dalyvauti alternatyvių pinigų prekyboje.

Šiandien taip pat buvo paskleista informacija apie Pietų Korėjoje esančių keityklų kratas, kurios pasak pranešėjų, vykdytos dėl mokesčių vengimo. Tiesa, ir šios kalbos greitai buvo paneigtos. Bet kuriuo atveju tokie gandai nepadeda rinkai augti. O gal kas nors „stambesnio“ nori užsipirkti valiutų prieš naujas aukštumas?

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą