Kinijos ribojimai – Bitcoin ir kripto pabaiga?

0

Nuo savo atsiradimo 2009 metais, Bitcoin yra populiariausia ir žinomiausia kripto valiuta pasaulyje. Ši valiuta padarė pradžią daugybės alternatyvių kripto valiutų susikūrimui. Jų šiandien priskaičiuojama daugiau nei tūkstantis. Toks kripto valiutų tinklas yra rezultatas didėjančio susidomėjimo alternatyviais pinigais.
Taip pat auga ir jų praktinis panaudojimas – vis daugiau verslų sutinka, kad už suteiktas paslaugas ar sukurtas prekes būtų atsiskaitoma Bitcoin, Ethereum, Monero ar kita žinomesne valiuta. Dažnai ši žinutė yra naudojama elektroninių parduotuvių tikslingai, siekiant pasiekti jauną ir mokią auditoriją, tą, kuri turi pinigų ir jais disponuoja elektroninėje erdvėje. Nepaisant praktiškumo, Bitcoin ir kitoms kripto valiutoms nepavyksta nusiplauti „purvo“, kurį dažnai pažeria oficialios institucijos. Pavyzdžiui, kad už kripto valiutas perkami narkotikai ar ginklai, finansuojamas terorizmas, organizuojamas nusikalstamumas ir vengiami mokesčiai. Galbūt. Bet ar to paties negalima padaryti su oficialiais pinigais?

Bitcoin ir Kinijos Liaudies banko sprendimas

Bitcoin ir Kinija
Bitcoin ir Kinija

Tai klausimai, kurie kyla įvairių valstybių vyriausybėms. Dominuojant skeptikams yra priimi kripto valiutoms ne itin naudingi įstatyminiai pakeitimai. Taip įvyko ir, šiuo atveju, Kinijos Liaudies bankui paskelbus apie tai, kad vieši valiutos siūlymai (ICO) yra nelegalūs (apie kripto valiutų terminus skaitykite „Prekybos virtualiomis valiutomis žodyne“). Pranešime sakoma ne tik tai, kad jie nelegalūs nuo „šiandien“, bet ir tai, kad iš jų surinkti pinigai „vakar“ yra nelegalūs. Tai reiškia, kad yra kvestionuojamas įvairių įmonių jau surinktas kapitalas ir legalumas, o tai labai „numuša“ jų akcijas ir natūralu – mažina galimybes išlikti. Kinijos liaudies vyriausybė ir nėra suinteresuota tokių įmonių išlikimu, nes jos yra sunkiai kontroliuojamos. Valstybėje, kur juanis ir jo srautai yra labai gerai sureguliuoti, nekontroliuojami finansiniai srautai erzina oficialią valdžią. Natūralu, jog valdžia pradeda su tuo kovoti. Ir visai neatsitiktinai tai įvyko dabar – Bitcoin buvo priartėjęs prie istorinės 5000 dolerių ribos, kas būtų labai plačiai nuskambėję pasaulyje ir atitinkamai kripto bendruomenei dar labiau pritraukę žmonių ir pinigų.

Smukusi rinka – neilgam

Visų kripto valiutų vertė paskutines 7 dienas
Visų kripto valiutų vertė paskutines 7 dienas. Matoma trumpalaikė Kinijos sprendimo įtaka.

Po Kinijos Liaudies Respublikos sprendimo rugsėjo 2 dieną daugelio kripto valiutų vertė krito apie 20 procentų. Ne išimtis ir Bitcoin, kuris per dvi dienas po sprendimo krito nuo beveik 5000 dolerių už vienetą  iki mažiau nei 4000 dolerių. Internete pasklido panika, paskui Bitcoin pradėjo kristi daugelis alternatyvių kripto valiutų kaina, rinka gerokai susitraukė, žmonės išsigrynino „apdegusius“ pinigus. Tačiau vos po dviejų dienų ši valiuta vėl verta 4600 dolerių. Taip – ji ir toliau kyla ir kils. Kinijos Liaudies banko sprendimas tai tik dar vienas sukrėtimas Bitcoin, o jų ši valiuta turi kasdien, kiek didesnių kas keli mėnesiai. Nepaisant to kreivės kryptis nesikeičia. Tai viena iš kripto valiutų stiprybių – jai esamos taisyklės sunkiai galioja.

The lesson from the internet
„The lesson from the internet is, anything that China bans, invest in it“. Fred Wilson on Bitcoin in 2014. Union Square Ventures

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą