Pirmadienio vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų Senatas nubalsavo už 700 milijardų dolerių vertės Gynybos biudžetą. Šią rekordinę sumą abiejų partijų atstovai patvirtino išskirtinai solidariai – 98 balsai prieš 9. Įdomiausia tai, kad teisės akte atsirado vietos ir Blockchain technologijai.

Blockchain JAV gynybos biudžete

Ohajo senatoriaus Rob Portman iniciatyva buvo įtrauktas punktas dėl išsamaus Blockchain ir kitų panašių naujos kartos technologijų poveikio vertinimo atlikimo. Originalus tekstas:

„…a report on the potential offensive and defensive cyber applications of blockchain technology and other distributed database technologies and an assessment of efforts by foreign powers, extremist organizations, and criminal networks to utilize these technologies.“

Studija siekiama nustatyti kaip minėta technologija gali manipuliuoti JAV saugumui priešiškos jėgos. Šiomis jėgomis yra įvardijamos priešiškos užsienio valstybės, ekstremistai, kriminaliniai susivienijimai ir pan. Būtent dėl pastarųjų aktyvaus dalyvavimo kripto-valiutų (pvz. Bitcoin) rinkoje ši yra labai kritikuojama. Šis sprendimas parodo, kad technologiją bus bandoma reglamentuoti. Ir tai nebūtinai yra blogai, nes reguliacija, visgi, reiškia šios technologijos pripažinimą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą