Hakeriai ištuštino NEM piniginę

0

Prieš kelias dienas hakeriai įvykdė vieną didžiausių pastarojo meto kripto-vagysčių – iš, ko gero, didžiausios Japonijos keityklos Coincheck dingo 523 milijonai NEM valiutos vienetų. Milijonai vienetų kripto rinkoje nebūtinai reiškią labai daug, tačiau šiuo atveju sumos ekvivalentas fiat valiuta iš tiesų įspūdingas – apie 534 milijonai dolerių.

Kaip, ko gero, suprantate, šios lėšos priklausė ne pačiai keityklai, o skirtingiems žmonėms, kurie pastarojoje investavo. Taigi, labiausiai nukentėjo paprasti Japonijos investuotojai. Tačiau tenka pripažinti, kad smarkiai krito ir pačios japoniškos keityklos patikimumas. Įdomus faktas ir tai, kad NEM yra taip pat japoniškos kilmės valiuta.

Piniginės lėšos buvo pavogtos per kelis kartus, hakeriams įsilaužus į Japonijos keityklą, sausio 26 dieną. Coincheck keitykla pranešė, kad artimiausiu metu bus imtasi veiksmų situacijai ištirti. Tiesa, tai kripto rinkoje yra labai sudėtinga.

NEM nesaugioje piniginėje

Keistas sutapimas, kad buvo pavogta tik viena valiuta – taigi, kodėl taip nutiko? Dabar aiškėja, kad hakeriams pavyko nulaužti prisijungimus į keityklos internetinę piniginę (hot wallet), kurioje buvo laikomi būtent NEM piniginiai vienetai. Šis faktas nustebino kripto bendruomenę, jog viena didžiausių Japonijos keityklų valiutas laiko ne saugesnėse laikmenų piniginėse (cold wallet), o ko gero nesaugiausiose internetinėse piniginėse. Toks neatsakingumas pakurstė kalbas, jog Coincheck taiko labai silpnus saugumo standartus. Pati keitykla ginasi ir teigė, kad skirtingos valiutos yra skirtingai saugomos. Pavyzdžiui Bitcoin ir Ethereum yra laikomi cold wallet piniginėse, o pastarosios yra dar ir užšifruotos keliomis saugumo priemonėmis. Taip pat buvo patvirtinta, kad NEM nebuvo vienintelė valiuta laikoma hot wallet piniginėje, o ši praktika pasak keityklos atstovų, naudoja ir kitos keityklos.

NEM representatives
NEM atstovai

Hot wallet – internetinės piniginės, kurias suteikia įvairios keityklos, tokios kaip Coinbase, Kraken ir Coincheck. Šios nėra tokio saugios kaip cold wallets – paprastai laikmenose ar kompiuteriuose esančios piniginės, prie kurių neina tiesiogiai prieiti per internetinį ryšį.

Iš karto po atakos Japonijos keitykla ėmėsi kontraversiškų priemonių „saugumui užtikrinti“ – buvo sustabdytos visos pinigų išnešimo operacijos. Tokios priemonės yra ir reikalingos, bet taip pat yra ir kenksmingos, nes didina paniką tarp vartotojų. Negalėdami disponuoti savo pinigais, žmonės pradėjo panikuoti ir bandyti masiškai palikti keityklą, o tai peraugo į didelę „sniego gniūžtę“. Vienu metu buvo sustabdyta sandorių už daugiau nei 700 milijardų JAV dolerių, tiek pinigų negalėjo palikti keityklos.

Hakerių paieška

Per ganėtinai trumpą kripto valiutų gyvavimo laikotarpį jau įvyko ne viena vagystė iš keityklų ar iš kasimo platformų ir dažnu atveju nusikaltėliai nebuvo rasti.

Hacker-NEM
Hakeriai kol kas lieka neišaiškinti

Šiuo atveju Coincheck keityklos atstovai teigė, kad yra žinomas piniginės adresas į kurį buvo pervestos pavogtos lėšos, todėl tikimąsi atskeiti pinigų kelią bei rasti hakerius. Taip pat buvo žengtas labai geras komunikacinis žingsnis – keitykla pranešė, jog sieks padengti visus nuostolius, kuriuos patyrė investuotojai šios atakos metu. Šiuo žingsniu buvo siekiama stabdyti investuotojų bėgimą iš minėtos platformos. Tačiau Coincheck negalėjo patvirtinti arba paneigti, kad pinigų grąžinimas galimas tik susigrąžinus pavogtus NEM valiutos vienetus. Kitaip sakant, gali būti, jog gražus pranešimas nieko nereiškia ir niekas nebus grąžinta iš asmeninių lėšų.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą