Kripto tema ir G-20 susitikimo metu

0

Europos Centrinio Banko (ECB) valdybos narys Davoso Forumo metu pranešė, jog ECB sieks, kad kripto valiutų reglamentavimo klausimas būtų įtrauktas į kovo mėnesį vykstančio G-20 susitikimo darbotvarkę.

Tai dar kartą parodė Europos institucijų nuoseklumą kripto tema. Tai yra, poziciją, kad reglamentavimas negali būtų pavienių valstybių klausimas, o jame turi dalyvauti maksimaliai daug šalių.

dash-technology-cults-1087x640
Kritpo valiutų vizualizacija.

Tiesa, iki G-20 susikimo likus mažiau nei mėnesiui, akivaizdu, jog įvairių valstybių pareigūnų nuomonės dar skiriasi. Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May ir Jungtinių Amerikos Valstijų Iždo sekretorius Steven Mnuchin Davoso forumo metu teigė, jog blokchain klausimas yra globalus ir susitarimai dėl reglamentacijos turėtų būti bendri. Tuo tarpu kitos G-20 valstybės, tokios kaip Pietų Korėja ir Kinija, jau kuris laikas plačiai priiminėja įstatymus susijusius su kripto valiutomis, keityklomis ir bendrai visa blockchain technologija. Taigi, tikėtis, kad greitu metu bus priimti bendri tarptautiniai sutarimai nederėtų. O tai reiškia, kad dar kuris laikas viešojoje erdvėje bus daug spekuliacijų iš skirtingų pasaulio kampelių.

Naujienos veikia rinką

2017 merų gruodžio mėnesį Bitcoin kaina kai kuriose keityklose viršijo $20‘000 dolerių, o bendra kripto valiutų rinkos vertė artėjo prie trilijono dolerių – siekė beveik 900 milijardų paskutinėmis gruodžio savaitėmis. Panašu, kad tai buvo psichologinė riba didėliai daliai valstybių, nes būtent tuo metu Bitcoin ir alternatyvios kripto valiutos tapo didelės dalies parlamentų darbotvarkės klausimu. Taigi, nuo gruodžio pabaigos spaudoje dažnai matėme pranešimus apie „ribojimus“, „naujus įstatymus“, „reiškiamą susirūpinimą“ ir t.t. O tai paveikė tiek pagrindinę valiutą, tiek ir visą kripto rinką. Bitcoin krito iki $10`000, o bendra rinkos vertė iki kiek daugiau nei 400 milijardų JAV dolerių.

BTC mėn 2018
Bitcoin mėnesio grafikas. Plačiau: kaina.ecoin.lt

Nuo gruodžio pabaigos, kai BTC kaina priartėja prie $12‘000 (9`600 EUR) pasirodo naujienos apie naujus „skaudžius“ ribojimus, ko pasėkoje įvyksta dar vienas smuktelėjimas žemyn. Kartais susidaro įspūdis, jog yra daroma viskas, kad BTC vėl neįsibėgėtų. Nepaisant to, pagrindinė valiuta greitai reabilituojasi ir kyla į viršų, nesvarbu kokios naujienos būna pasiekusios bendruomenę.

Vėl artėjama link šios $12‘000, laukiame naujienų?

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą