ethOS – RX580 8GB 29mh/s

3

Atsakomybės atsisakymas: Ši instrukcija tik informacinio pobūdžio. Daugelis vaizdo plokščių gamintojų nerekomenduoja atlikti tokių veiksmų, nes jie gali būti žalingi plokštėms. Tai gali sukelti vaizdo plokščių perkaitimus, nestabilius veikimus, sugedimus ir kitas problemas. Vaizdo plokščių gamintojai dažniausiai panaikina garantijos taikymą sužinodami dėl šio metodo naudojimo. Visa informacija naudokitės tik prisiimdami visą iš to kylančią riziką – įrenginių gedimus, garantijos praradimus ir t.t. ecoin.lt neatsako dėl šios instrukcijos veiksmingumo ir pasėkmių Jūsų RX580 ar kitoms vaizdo plokštėms bei kitiems komponentams.

Jeigu įsigijote RX serijos vaizdo plokštes (pvz. RX580) ir jomis pradėjote kasti Ethereum kriptovaliutą – tikriausiai nusivylėte. „Pilnas internetas“ skamba, kad pasiekiamas 30mh/s greitis, arba labai panašus į jį. Tuo tarpu išpakavus ir pajungus kasimui greitis siekia vos 22mh/s. Skirtumas didžiulis – daugiau nei 30%. Apie tai kaip pasiekiami geresni greičiai ir aprašysime.

Įranga: RX580

ASUS RX580 O8G GAMING
ASUS RX580 O8G GAMING

Šią metodiką atlikome net su keliais mūsų kasimo įrenginiais. Tiesa, visų jų komplektacija identiška – ASUS RX580 08G STRIX Gaming vaizdo plokštės su Hynix atminties tipu. ethOS 1.2.9. Tik pajungus į elektrą kiekviena iš plokščių kasė kiek daugiau nei 22mh/s, kas, savaime suprantama, iš pradžių mus labai nuliūdino. Būtent dėl šios priežasties ilgai nelaukę suradome būdą kaip iš šių plokščių išspausti jeigu ir ne maksimumą, tai bent jau tikrai netoli tos ribos.

Svarbu paminėti, kad ir kitoms AMD tipo vaizdo plokštėms galioja lygiai tokia pat instrukcija. Skiriasi minimaliai – skaitykite atidžiai ir tikrai suprasite ką ir kaip reikia daryti.

Vaizdo plokštės BIOS nustatymų perrašymas

Kitaip nei GTX (nVidia) vaizdo plokštėse, RX (AMD) daugelį savo parametrų laiko Bios’uose (atkreipkite dėmesį – ne kompiuterio, bet pačios vaizdo plokštės). Būtent perrašius BIOS’us (angl. BIOS mod) galima ir pasiekti įspūdingų rezultatų.

Galėtume išsiplėsti kaip yra konfigūruojami BIOS vaizdo plokštėms, tačiau šį kartą – apie viską kaip įmanoma paprasčiau.

1. BIOS modifikacijos atsisiuntimas

Reikia atsisiųsti gerą ir tinkamą BIOS modifikaciją. Tam labai tinka anorak.tech forumas, kuriame, tikriausiai, paieškojus galima rasti bene kiekvienai RX vaizdo plokštei jau paruoštą modifikaciją (reikia ieškoti konkretaus gamintojo, modelio ir atminties tipo (pvz. Hynix) vaizdo plokštei pritaikyto BIOS).

Konkrečiai savo plokštėms naudojome: https://anorak.tech/t/asus-dual-rx580-o8g-hynix/77613 (atkreipkite dėmesį, kad pasirinkome ne klausimo, o atsakymo BIOS modifikaciją, taip pat vėliau prireiks ir atsakyme minimų Core Clock, bei Memory Clock reikšmių).

Tam kad galėtumėte atsisiųsti šias gėrybes prireiks užsiregistruoti Anorak forume. Galite atsisiųsti per ethOS esančią naršyklę arba į kitą kompiuterį ir vėliau įsikelti šią BIOS modifikaciją į savo mining rigą.

2. Originalaus BIOS išsisaugojimas

Nors šis žingsnis gali atrodyti neprivalomas, tačiau patikėkite – jis vienas svarbiausių. Kadangi dauguma gamintojų griežtai draudžia įrašinėti modifikuotas BIOS į vaizdo plokštes ir dėl tokio veiksmo yra net prarandama gamintojo suteikiama garantija. Būtent BIOS išsaugojimas leidžia ateityje įrašyti atgal originalius BIOS’us ir taip sumažinti riziką būti „pagautiems“.

ethOS komandinėje eilutėje įrašykite:

sudo atiflash -i

Paspaudus [Enter] turėtumėte pamatyti visų vaizdo plokščių sąrašą. Atkreipkite dėmesį į numeraciją, kuri prasideda nuo 0 stulpelyje adapter. Būtent šiuos GPU numerius ir naudosime kaip vaizdo plokščių „atpažinimą“ kitose komandose.

Nors ir visos vaizdo plokštės identiškos, rekomenduojame išsaugoti visų vaizdo plokščių BIOS. Kiekvienai vaizdo plokštei rašykite:

sudo atiflash -s GPU_NO backup_GPU_NO.rom

GPU_NO pakeiskite į vaizdo plokštės (adapter) numerį. Taip turi išsisaugoti failas backup_GPU_NO.rom. Patariame šių failų kopijas laikyti ne tik ethOS sistemoje, bet ir kur nors dar (USB, kitame kompiuteryje ar pan.). Juk atsarga – gėdos nedaro.

3. Įrašykite modifikuotą BIOS

Jeigu modifikuotą BIOS atsisiuntėte per Chromium naršyklę esančią ethOS, tokiu atveju parsisiųstas failas bus „Downloads“ lokacijoje. Bet kokiu atveju, Jums reikia komandinę eilutę „nuvesti“ iki tos direktorijose. Pavyzdys, jeigu reikia nueiti į „Downloads„:

cd Downloads

Šioje lokacijoje turi būti Jūsų atsisiųstas ROM failas (mūsų atveju jo pavadinimas – ALEXCHO_asus_dual_rx580_8gb_hynix.rom , todėl kitoje komandoje šį pavadinimą turite pakeisti į savo atsisiųsto failo pavadinimą.

Įrašykite naująjį, modifikuotą BIOS kiekvienai vaizdo plokštei komanda:

sudo atiflash -f -p GPU_NO ALEXCHO_asus_dual_rx580_8gb_hynix.rom

Vėlgi, atkreipkite dėmesį, kad GPU_NO reikia pakeisti į vaizdo plokštės numerį (adapter), kurį matėte antrajame žingsnyje.

4. Pakeiskite Clock ir Memory nustatymus

Kaip ir minėjome pirmame žingsnyje, reikia neužmiršti Anorak forume nurodytų Clock, Memory, o kartais ir Power Tune reikšmių. Šias reikšmes reikia įkelti į Jūsų konfigūracinį failą (pvz. local.conf):

globalcore CLOCK
globalmem MEMORY
globalpowertune POWER_TUNE

Kaip tikriausiai jau supratote, paryškintas vietas reikia pakeisti skaičiais, kuriuos gavote pradžioje. Jeigu buvo paminėtos kelios kombinacijos – teks išbandyti jas (kartais su kai kuriomis reikšmėmis kasama nelabai tolygiai, išsijungia ar kaista vaizdo plokštės – tenka ieškoti geriausio sprendimo). Jeigu kokios nors reikšmės neturite – nerašykite visos eilutės.

Mūsų konfigūracija atrodo taip:

globalcore 1233
globalmem 2200

Išsaugokite konfigūraciją ir judame toliau!

5. Perkraukite ir stebėkite vaizdo plokščių darbą

ethOS pagrindinis langas
Rezultatai matomi iškarto ethOS pagrindiniame lange

Perkrovimą galite atlikti po kiekvienos vaizdo plokštės BIOS’ų perrašymo arba po visų – jūsų sprendimas, tačiau perkraunant po kiekvieno perrašymo – saugiau ir anksčiau galima identifikuoti problemą.

Pats perkrovimas ethOS sistemoje yra ypač paprastas ir atliekamas komanda:

r

Po perkrovimo turėtumėte matyti smarkiai pasikeitusius rezultatus – 29+mh/s.

Jeigu mining rigas veikia nestabiliai (naudoja neproporcingai daug elektros, labai smarkiai kaista, ar nedaug padirbęs sustoja visas ir/arba kai kurios vaizdo plokštės) – reikia, kad kažkas negerai ir reikia arba konfigūruoti Memory, Clock, Power tune nustatymų arba ieškoti kitos BIOS modifikacijos ir kartojant visus anksčiau paminėtus žingsnius. Jeigu visgi niekaip nepavyksta rasti stabilaus veikimo – visąlaik galite įrašyti originalius BIOS arba kreiptis pagalbos į specialistus.

Gero kasimo!

3 KOMENTARAI

 1. Ka cia panikuosi. As tik sakau (p.s.trumpai sakant), kad kasimas realiai yra paremtas tikejimu kad ateityje kaina augs. Pastebejimas kad irangos kainos stabiliai aukstos ;).
  Ai plokstes kas be ko pritaikytos kasimui po 29-30mhs. Kitaip net neverta terstis.

 2. Galiu pateikti pavyzdi kaip su kasimu yra. Pirkau kasimo iranga sausio pradzioje pries kazkur 2 su puse menesio. Tada apsipirkimo laikotarpi plius minus 8men buvo. Dabar etheris nukrito tris kartus dificulty padidejo dvigubai 3*2=6 6*8=48.
  Tai va siuo metu atsipirkimas apie 48men. t.y. 4 metus. geras ar ne :).
  Cia naujasis „Klondaikas“. Uzdirba tik irangos pardavinetojai t.y. „kirvuku“ „auksui kasti“. Ir tik ne kurie kasejai kurie kaip sakant grietinele nugriebe. O kiti tik po „purva“ voliosis.

  • Sveiki, Edmundai,
   malonu išgirsti Jūsų nuomonę! Tačiau turiu porą pastebėjimų, kurių negalima ignoruoti. Pirmiausia, sausio pradžioje labai smarkiai išaugo įrangos kaina, kas jau ir tada turėjo truputėlį atbaidyti nuo įrangos pirkimo. Net ir žiūrint iš dabartinės perspektyvos – ar esate overclocinęs savo vaizdo plokštes (ko pasekoje atsipirkimas gali smarkiai sutrumpėti)? Taip pat taip kritus kainoms – nelabai apsimoka parduoti iškastos valiutos – reikia palaukti kol kaina pakils (žinoma, čia atsiranda papildoma rizika).
   Dėl įrangos kainos ir jos atsipirkimo – esame girdėję ne vieną istoriją 2017 LAPKRIČIO mėnesį, kai žmonės guodėsi BRANGIAI įsigiję įrangos LIEPOS mėnesį (kas sausio mėnesio kainomis ir netgi dabartinėje situacijoje dėl atsipirkimo atrodo kaip „pats geriausias metas investuoti“). Taigi, pasakyti kad nevertėjo galima tik JEIGU po dviejų metų (arba trijų – kitaip, po garantinio laikotarpio) vis dar bus neatsipirkusi įranga, nes tada jau sugedus vaizdo plokštėms – jų remontuoti nebeapsimokės.
   Taip pat, visąlaik reikia neužmiršti – kriptovaliutos yra, bene rizikingiausia investicija.
   Sėkmės! Ir nepanikuokite, o jeigu nesigauna – parduokite įrangą ir taip sumažinkite nuostolius!

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą