ethOS – operacinė sistema kriptovaliutų kasimui

0

Apie kasimą jau rašėme ne kartą – tiek kaip pajungti kelias vaizdo plokštes į vieną kompiuterį (motininę plokštę), tiek ir kaip naudoti ir kokią programinę įrangą naudoti kriptovaliutų kasimui. Visos mūsų lig šiol aprašytos instrukcijos apsiribojo vienu pagrindiniu aspektu – viskas vyko Windows 10 sistemoje. Šį kartą apžvelgsime kitą, labai plačiai naudojamą alternatyvią operacinę sistemą – specialiai kriptovaliutų kasimui pritaikyta Linux versiją – EthOS.

EthOS Pliusai

ethOS konfigūracija
ethOS lokali konfigūracija. Toks konfigūracijos failas gali būti nustatytas keliems įrenginiams bendras

EthOS operacinėje sistemoje visa pagrindinė programinė įranga, skirta kriptovaliutų kasimui jau būna sudiegta, todėl vartotojui lieka tik ją sukonfigūruoti. Pati konfigūracija yra ganėtinai paprasta – tekstiniame faile pakeičiamos reikšmės ir viskas jau kasama į Jūsų piniginę. Galima sukurti globalų konfigūracinį failą, kurį naudos visi įrenginiai – taip visus pakeitimus galima atlikti daug greičiau.

EthOS taip pat suteikia galimybę stebėti ir lengvai konfigūruoti per atstumą – į šią operacinę sistemą jau būna sudiegta „TeamViewer“. Taip pat vienas didžiausių privalumų – galimybė visus kasimo įrenginius stebėti vienoje vietoje. Specialioje panelėje galite matyti visų rig‘ų darbo apkrovas, temperatūras ir kitą labai svarbią informaciją. Pateikiami istoriniai duomenys grafikų pagalba. Visos bėdos taip pat matosi kaip ant delno.

ethOS panelė
ethOS panelė. Galite lengvai peržiūrėti visus savo rig’us vienoje vietoje

Kaina. Tai vienas iš pliusų – Windows 10 Home versija Microsoft internetinėje parduotuvėje kainuoja €145. Žinoma, truputį paieškojus galima rasti ir už maždaug €110. EthOS kaina siekia $39 (~€32). Už šią kainą galima nusipirkti arba tik operacinę sistemą (tokiu atveju galėsite atsisiųsti iš karto) arba kartu su USB (tačiau gali tekti ilgai laukti kol atsiųs). Taip pat yra ir kitų opcijų, pavyzdžiui su SSD diskais.

Beje, labai nerekomenduojame į savo kasimo įrenginius diegti nelegalių programų (įskaitant ir šią operacinę sistemą) – šiuo metu daugelis programų atsisiųstų per „torrent“ kas ne tik Jums, per ir asmenims kurie platina nelegalias programas.

EthOS Minusai

Nepalaikomos AMD ir Nvidia vaizdo plokštės viename kompiuteryje. Tai reiškia, kad negalėsite turėti kasimo įrenginio su „sumaišytomis“ kortomis. Tai labiausiai aktualu tiems, kurie GPU pirko po vieną, pagal tai, kokia geriausia kaina buvo tuo metu rinkoje.

EthOS, nors ir Linux, tačiau mokama. Iš esmės, galite įsidiegti Ubuntu ar kitą OS ir ją susikonfigūruoti patys, tačiau tai užtruks laiko. Laikas – pinigai. Ypač kriptovaliutų kaisme.

Gali tekti pramokti naudotis komandine eilute. Nors ethOS turi grafinį vartotojo interfeisą (GUI), kai kurie pakeitimai vis tiek turi būti atliekami komandinės eilutės pagalba. Šis minusas gal ir nėra toks didelis, nes norint paleisti daugelį maininimo programų, net ir Windows operacinėje sistemoje tenka naudotis komandine eilute.

Negalima naudotis kompiuteriu. Tiksliau galima, tačiau nepatogu. Ši operacinė sistema turėtų būti diegiama tik tuose įrenginiuose, kuriuos naudosite tik kriptovaliutų kasimui.

Mūsų verdiktas

Nors ethOS turi ir nemažai minusų, tačiau visdėlto mes rekomenduojame naudoti šią operacinę sistemą. Ypač tiems, kurie turi (arba planuoja turėti) specializuotus kasimo įrenginius (kitaip – rig’us, avilius, fermas). Jeigu naudojate daugiau kaip vieną rig‘ą – šis sprendimas tikrai pasiteisins su kaupu.

ethos screenshot
Taip atrodo ethOS „Desktop“ langas

Patys naudojame ethOS visuose mūsų turimuose riguose, tiek su Nvidia, tiek su AMD vaizdo plokštėmis. Kompiuterius, kuriuos naudojame ir kitiems tikslams, kuriuose yra tik pora vaizdo plokščių – žinoma, vis dar naudojame Windows.

Oficialus sistemos puslapis: ethosdistro.com

Įsigyti galite: gpushack.com

Sėkmės kasant!

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą