Ethereum „Metropolis“ atnaujinimas: ką turi žinoti investuotojai

0

Praėjusi savaitė tikrai buvo kupina naujienų kripto-valiutų rinkoje. Kinijos sprendimai sukėlė didžiulį chaosą, ko pasekoje vyko tiesiog didelis investuotojų „išsipardavimas“. Prieš šias naujienas Bitcoin buvo pasiekęs visų laikų aukščiausią savo vertę, Ethereum – buvo irgi arti tokio įvykio. Žinoma, toks Kinijos sprendimas nebuvo netikėtas, juolab, kad apie panašias ICO reguliacijas jau ne kartą girdėjome iš Rusijos ar Pietų Korėjos.

Žinoma, kripto-valiutų rinkoje yra dar daug galimybių – reikia nepamiršti, kad ši rinka ganėtinai jaunoje stadijoje – daugelis dalykų vis dar yra kuriami. Viena iš artėjančių naujovių (planuojama šio mėnesio pabaigoje) – Ethereum Metropolis atnaujinimas, kurio pagrindinės dalys – vartotojo saugumo atnaujinimai ir galimybė valiutą pritaikyti masiškai (angl. mass adoption). Beje, toks Ethereum atnaujinimas tikrai turės įtakos ir jo kainai – per paskutinį atnaujinimą (kitaip sakant – dabartinį, kuris vadinasi „Homestead“) kaina pakilo apie 300%!

Ethereum Metropolis: ką investuotojai turi žinoti

Daugelis investuojančių į Ethereum užmiršta, kad tai vis dar intensyviai kuriama ir vystoma technologija. Ji reikalauja kodo pokyčių vien jau dėl didėjančio vartotojų skaičiaus, nekalbant apie kitus įvairiausius patobulinimus, skirtus pačio protokolo tobulinimui.

Suplanuoti iš viso yra keturi Ethereum atnaujinimai. Du iš jų jau yra įvykę:

  1. 2015-05: pirminė versija,  Olympic testnet;
  2. 2015-07-30: pirmasis atnaujinimas, Frontier;
  3. 2016-03-14 (skaičiaus Pi diena): antrasis atnaujinas, Homestead;
  4. 2017-09 (spėjama, kad atnaujinimas bus šį mėnesį): trečiasis atnaujinimas, Metropolis;
  5. Neaiški data: paskutinis atnaujinimas, Serenity;

Dabar pabandykime panagrinėti kokią įtaką kainai turi tokie atnaujinimai. Tarkime, paimkime Homestead atnaujinimą, kuris vyko 2016 m. kovo mėn. 14 d. Galime nesunkiai pastebėti, kad kaina prieš šį atnaujinimą pakilo beveik 300% – nuo $5 vasario vidury iki to laikotarpio aukštumų – $14 atnaujinimo metu. Po to kaina kažkiek kristelėjo žemyn. Tikėtinas ir šio atnaujinimo panašus scenarijus.

Ethereum kaina Homestead atnaujinimo metu
Ethereum kaina Homestead atnaujinimo metu. 2016-02-01 – 2016-04-30

Šis atnaujinimas Ethereum tinkle bus gijos skilimas (angl. hard fork), tačiau kitaip nei tai buvo Bitcoin atveju (ilgo „civilinio karo“ Bitcoin bendruomenėje rezultatas), šis skilimas neturi sukurti naujos valiutos. Šis atnaujinimas buvo planuotas ir tai tiesiog dar vienas tinklo kūrimo etapas. Po šio įvykio tiesiog visi turi sustoti naudoti senąją giją.

Šis atnaujinimas taip pat priartins prie Ethereum bendruomenės siekių pereiti nuo dabar naudojamo PoW modelio (angl. Proof of Work, kai kasėjamas/mineriams mokama už kompiuterio resursų naudojimą) prie PoS (angl. Proof of Stake, kai naudotojams mokama už tai kad turi valiutos). Tačiau tai tikrai neįvyks iškart, o įvykus, tikėtina vieneto kaina kils, juk turint ETH juos galėsi gauti vien tik dėl to, kad juos jau turi.

Sėkmės investuojant!

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą