Ethereum kasimas personaliniu kompiuteriu

42

2017 metų kripto-žvaigždė vienareikšmiškai yra Ethereum ir jos kripto-valiuta – Ether. Taip smarkiai išaugusi vertė, žinoma, masina daug miner’ių, nes tai viena „lengviausiai“ iškasamų valiutų (jeigu lyginsime su sunaudotais resursais). Šiandien aptarsime standartinio vartotojo patirtį, t.y. turinčio personalinį kompiuterį (notebook’as galbūt tam irgi galėtų tikti) ir norinčio išbandyti kripto-valiutas. 

Ethereum kasimas (angl. mining)

Ne visų valiutų kasimui yra reikalavimai. Pavyzdžiui Monero galima kasti net ir su kompiuterio procesoriumi ar silpna vaidzo plokšte (žinoma, nuo to bus ir lėtesnis kasimas), tačiau Ethereum turi tam tikrus reikalavimus. Tikrai negalėsite kasti turint kompiuterį tik su integruota ar silpna vaizdo plokšte.

Kompiuterio reikalavimai

Kaip jau galėjote suprasti, Ethereum galima kasti tik su kompiuteriais turinčiais vaizdo plokštes (GPU). Tačiau ir ne visos vaizdo plokštės tam tiks. Būtina sąlyga – bent 4GB operatyviosios vaizdo plokštės atminties. Internete apstu šio reikalavimo apėjimų, tačiau daugelį jų išbandžius teko nusivilti – pvz. su 2GB ASUS Raedon RX 460 GPU nepavyko pradėti kasimo. Viso to priežastis labai paprasta – GPU atmintyje privalomai turi būti laikomas Ethereum „DAG“ (angl. directed acyclic graph), kurio dydis jau daugiau kaip 2GB ir jis sparčiai didėja (todėl jeigu nuspręsite pirkti vaizdo plokštę – rekomenduojame bent 4GB).

Vaizdo plokštė – pagrindinis reikalavimas. Visi kiti, labiau realistiški – reikia kelių GB laisvos vietos kietąjame diske, naujesnės (ne Windows XP 🙂 ) operacinės sistemos, galbūt net 1GB laisų RAM – tačiau šiuolaikiniams kompiuteriams, manome, tai tikrai nėra bėda.

Žinoma, net ir atitinkantys kompiuterio resursai dar negarantuoja 100% sėkmės, kartais būna problemų dėl per senų (arba naujų) driver’ių, nestandartinių plokščių ir t.t. – tačiau tai labiau išimtys, nei taisyklės.

Programinė įranga

Jeigu Jūsų turimi (arba planuojami) kompiuterio resursai atitinka keliamiems – galime judėti toliau – laikas, juk pinigai. Yra 2 būdai, kaip galima pradėti kasti – paprašičiausias ir efektyvus. Mūsų testo metu skirtumas buvo apie 50% (apie testą – straipsnio apačioje).

Papraščiausias būdas

Ethereum kasimas
Ethereum kasimas – labai paprastai.

Ethereum kasimui taip pat rekomenduojame mūsų jau ilgai naudojamą – Minergate. Šioje platformoje, tikrai nesunkiai galite prisiregistruoti (tai privaloma) ir atsisųsti programinę įrangą paspaudę „Download“ mygtuką viršutiniame meniu. Atsisiuntę ir įsirašę programą būtinai prisijunkite ir paleiskite Ethereum kasimą maksimaliu 4 lygio intensyvumu (GPU mining stulpelyje). Nenustebkite, iš pradžių užtruks kol bus paruoštas „DAG“ – jis turi būti atsiųstas ir perkeltas į Jūsų GPU operatyviąją atmintį. Po to prasidės kasimas – žinoma ir visas įdomumas.

Šis būdas labai lengvas, tačiau ir tuo pačiu – labai neefektyvus. Jeigu norite tikrai gero rezultato – skaitykite soliau.

Efektyvus būdas

Ethminer
Ethminer – daug efektyvesnis būdas kasti Ethereum

Efektyvus būdas – nenaudoti interfeiso, o naudoti komandinės eilutės kasimo programinę įrangą. Mūsų bandymo metu (jis aprašytas pabaigoje), šis būdas buvo 50% efektyvesnis!

Nepriklausomai nuo būdo, jums vis tiek reikia prisiregistruoti Minergate platformoje – joje kaupsis jūsų iškasti pinigai. Po to kasant, programai reiks pateikti registracijos el. paštą.

Atsisiųskite populiariausią komandinės eilutės kasimo įrangą – Ethminer (atsisiųsti galite čia) ir išsiarchyvuokite Jums patogioje lokacijoje. Šioje lokacijoje raskite „ethminer.exe“ failiuką (jis turėtų būti „bin“ kataloge) – Jums bus reikalinga šio failo lokacija. Atsidarykite „terminalą“ (lengviausias būdas Windows start paieškoje įrašykite „PowerShell“). Rašykite komandą cd „[lokacija iki ethminer.exe]“ (pvz.: cd „C:\Users\aurimas\Desktop\ethminer-0.12.0rc1-Windows\bin“ ). Tada įveskite:

.\ethminer.exe -G -F http://eth.pool.minergate.com:55751/JŪSŲ_EMAIL

Palaukite kelias minutes, kol pamatysite kad susinchronizavo „DAG“ failas ir baigėsi užrašai 0 Mh/s. Jeigu po kelių minučių vis tiek matote 0 Mh/s arba greitis labai mažas – tikėtina, kad programa parinko blogą algoritmą. Sustabdykite procesą (CTRL + C) ir išbanykite komandoje „-G“ pakeisti į „-U“. Komanda turėtų atrodyti taip:

.\ethminer.exe -U -F http://eth.pool.minergate.com:55751/JŪSŲ_EMAIL

Identifikavę geresnį algoritmą – išsisaugokite komandą – ją reiks paleisti kiekvieną kartą perkrovus kompiuterį.

Atkreipkite dėmesį, nepriklausomai nuo to kurį būdą pasirinkote:

 • kasant Ethereum Jūsų turimas balansas nepakils akimirksniu. Balansas pakyla tik po to, kai platformos kasėjai „randa bloką“ (būtent tada jis ir proporcingai kasimo greitį padalinamas visiems kasėjams). Tai gali užtrukti net kelias valandas!
 • Unconfirmed balance – dažnai sulaukiame šio klausimo – kodėl mano balansas nėra patvirtinamas. Minergate platformoje balansas tvirtinamas iškasus pakankamą kiekį valiutos. Ethereum atveju, Jūsų balansas bus patvirtintas kai pasieksite 0.000001 ETH.
 • Vienu metu galite kasimo įrangą paleisti net keliuose kompiuteriuose. Skaičiavimo greitis sumuosis!
 • Viename kompiuteryje galite pajungti kelias vaizdo plokštes!

Elektra = Papildomos išlaidos

Kaip ir bet kuri kita veikla, taip ir kasimas turi papildomų išlaidų. Jeigu neinvestavote į papildomą įrangą, tai vienintelės Jūsų išlaidos bus – elektra. Kiek išnaudojate elektros, priklauso nuo labai daugybės faktorių, todėl tiesiog norime priminti, kad ji irgi kainuoja.

Pelnas

Smagiausia dalis – kiek aš uždirbsiu. Šis klausimas kripto-valiutose yra ganėtinai sudėtingas, nes galime apskaičiuoti viską šiandieninėmis sąlygomis, tačiau nežinome kas bus rytoj.

Svarbu suprasti, kad tokie faktoriai kaip „kasimo sudėtingumas“ (kuo daugiau kasėjų – tuo sudėtingiau), ir kasamos valiutos vertė – labai svyruoja. Tarkime, šiandien vienas Ethereum vertas apie €250, o rytoj jo vertė gali būti arba €200, arba €500. Kasimo sudėtingumas – šiandien sugebate iškasti 0,1ETH per parą – rytoj, dėl padidėjusio sudėtingumo tik 0,01ETH.

Tačiau skaičiuoti vis tiek įdomu. Tam reikia surašytoje programėlėje pažiūrėti kasimo greitį (jis turėtų būti žymimas Mh/s) ir įkelti į CryptoCompare. Taip pat įvedę elektros suvartojimą ir jos kainą sužinosite planuojamą pelną, jeigu niekas nepasikeis.

Beje, kaip pastebėjome paskutiniu metu, kasime dažnai viskas keičiasi – pradedi iškasti mažiau (dėl sudetingumo), tačiau valiutos kaina kyla ir viskas būna net geriau nei planuota. 🙂

Mūsų testas

MSI Geforce GTX 1050 Ti Gaming X
MSI Geforce GTX 1050 Ti Gaming X

Žinoma, mes nieko nerekomenduojame patys neišbandę. Šiam testui atlikti naudojome MSI Geforce GTX 1050 Ti Gaming X vaizdo plokštę su 4 GB VRAM. Operacinė sistema: Windows 10, 4GB RAM, Intel i3 procesorius – tikrai nieko įspūdingo.

Minergate programa su interfeisu labai nuvylė – pasiekiame tik apie 8Mh/s. Išbandėme komandinės eilutės būdą – greitis drąstiškai pakilo ir svyruoja nuo 10.5Mh/s iki 14,75Mh/s (vidutinį skaičiuojame kaip 12,5 Mh/s).

Deja, tačiau šią akimirką neturime galimybės patikrinti suvartojamos elektros kiekio, tačiau įsivaizduojame, kad jis turėtų būti apie 100W.

Pelnas, įskaičiavus elektros suvartojimą, turėtų būti apie €4 per savaitę. Ganėtinai neblogas rezultatas, žinant, kad ETH vertė kurį laiką nekrenta ir, tikėtina, ateityje kils.

Sėkmės kasant!

 

42 KOMENTARAI

 1. I think this is one of the most important info for me. And i’m glad reading your article. But should remark on few general things, The website style is great, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

 2. „Some studies show the people who arising from the
  financially weaker strata are most gamble. ‘ interview with Real Colorado’s Lorne Rush – US Soccer Players.“

 3. Sveiki ar galite atnaujinti si puslapi naujokams su Claimore? nes monero viskas aisku kas maip, su eteriu nelabai suprantu kur keisti port ir.t .t. kad viskas pasileistu. arba ikelkite faila kad jau butu paruostas kasimas mininti tik pinigine savo ikelti. aciu

 4. paskaičiavau : greitis 11,5 , eth , kaina 665e / per 6 val 0,00022929 eth ( Claymore’s Dual ), sunaudota 2,5 kw . Plius papildomai turėjo pagamint procesorius su minegate apie 0,00005000. Taigi viso :apie 0,00027000 , arba į parą jei kursas 665e gaunas 0,72e .O elektros 10 kw , arba 1,13 e .TAIGI MINUSAS 0,41E . Jei būtu kita vaizdo pl naudojanti 0,050w tai už elektrą būtu 0,41 cnt . taigi biznio 0,30 cnt . o jei naudot viso 5 vaizdo pl ir jei jos viena pagamina kaip rašo tiek pat kaip mano (vapor x hd 7970 6gb ) , tai gaunas : 3,6 e į parą , elektra 1,13 , viso 2,47E į parą , tai gaunas kad po 200 dienų atsiėmi pinigus už vaizdo plokštes , po dar 200 d atsiėmi už procesorių , ramus ir motininę , ir dar po 200 dienų už modemą , maitinimo bloką , monitorių , pelę , klaviatūrą . FINANSIŠKAI NEAPSIMOKA , nebent pompint pigias nes jos greičiau pompinasi ir gal po 10 metų jos kažką kainuos , o tu gal iki to laiko kojas papurtysi kartu su akauntu .LAIMI TOKIE KAIP MINIGATE , O VISI KITI IDIOTAI

  • Sveiki, įdomūs skaičiavimai 🙂 Deja, tačiau neatrodo labai realūs – jeigu su viena vaizdo plokšte, kuri turi 11,5MH/s greitį sunaudojote 2,5 kwh per 6 valandas – tai Jūsų kompiuteris „degina“ 416 W elektros – tai yra nerealu, nes mūsų kasimo įrenginiai:
   * Sudaryti iš 8 x 1060 plokščių ir kasa ~180 MH/s greičiu naudoja ~900W;
   * Sudaryti iš 5 x RX580 plokščių ir kasa ~150 MH/s greičiu naudoja ~750W.

   Standartiškai kiek matavome, tai kompiuteris be vaizdo plokštės valgo ~150W, po to jau prasideda plokščių valgymas, kuris labai svyruoja nuo pačių plokščių (svyruoja tikriausiai nuo 70 iki 150W).

   Su tokiais skaičiais gaunasi visiškai kitaip, todėl labai keistai Jūs čia suskaičiavote….

 5. Sveiki , prisiregistravau Minergate , atsisiunčiau programėlę , ten siunčiuosi Ethereum , bandau tą vadinamą cmd kur šitam straipsnyje ( power shell ) , bet nesigauna , rašo kad nėra cuda .
  Vaizdo pl. sapffire HD7970 .
  Pabandžiau iš vieno saito su kažkokias claimorais : {pašalinta nepatikima nuoroda} , tai paleidus , nerodo pas mane akaunte kad vyksta pompavimas , tai atjungiau nors greičiai siekė 11hm/s .
  Kaip paleisti kaip šitame straipsnyje ?
  Ačiu .

 6. Sveiki gal galite pakonsultuoti?
  1pvz.
  Etash greitis ETH kasimui – ~195 MH/s + ~6000 MH/s Decred
  ~0.58 ETH / men
  6 x RX 580 8GB (GV-RX580GAMING-8GD)
  Asrock H81 pro BTC rev 2
  120 GB SSD
  Intel i5 CPU
  8GB Hynix RAM
  2 x 750 Chieftec Gold Modular PSU
  6x PCI risers + Dual PSU Connector
  Switchas ON
  HDMI to VGA connector adapter
  Kaina 4500e

  ir
  2pvz:
  6x GPU (GTX 1060/1152 CUDA Cores) ~1320 EUR
  1x 6 PCI-e Motherboard ~85 EUR
  6x PCI-e extenders ~50 EUR
  1X 4 GB DDR4 (RAM) ~ 45 EUR
  1X CPU 2.9 Mhz ~ 35 EUR
  1x SSD Diskas (120 GB) ~ 55 EUR
  1x PSU 1000 w 80+ (arba pagal spec pageidavimą +HP ProLian 1200w 90+) ~ 150 EUR
  Gavyba ETH ~ 135 M/h
  Elektros sanaudos ~ 700 W.
  Kaina 1740 EUR

  1pvz: verte 4500eur isgauna 195 Mh/s ,o antras pvz verte 1740 e. jaigu nupirkciau 2 rinkinius =3480 eurai. uz 2 pvz sutaupau beveik 1000e ir gaudamas 75Mh/s daugiau naudos. ar verta investuoti i 2 PVZ ar geriau 1 pvz?

 7. aciu uz atsakymus. dar beda su cd C:\users\artur\dekstop\bin cia viska supratau atskiriau toliau rasau .\ethminer.exe -G -F http://eth.pool.minergate.com:55751/pliunka@gmail.com ismeta rauroda error :

  .\ethminer.exe : the term ./ethminer.exe is not recognized as the name of a cmdlet. , script file or operable program. check the spelling of the name or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
  at line:1 char:1
  .\ethminer.exe -G -F http://eth.pool.minergate.com:55751/pliunka@gmail.com
  object not found : (.\ethminer.exe:string)

  Ka daryti ?

  • nebent parasau be .\ethminer (be EXE)…. tada ismeta langa su kokia programa atidaryti faila pasirinkti notepad word t.t.

     • Bin faile Kai atidarau ethminer parasyta be exe. Ka atsisiusti gal reikia kad skaitytu ta file nes prie pavadinimo baltas folderis na typo skaityt negaliu

     • Radau viska, tiesiog is pateiktu vailu kita atsisiunciqu ir viskas 😉 o dar klausimas sis parasymas veikia tik su gpu cpu cia neprieko ? kokiu prekiu galite pasiulyti ir ar galima isimoketinai pirkti pas jus ?

     • Smagu kad radote viską!
      Šis aprašymas veikia su GPU, su CPU nelabai Ethereum kas nors kasa – geriau kokį Monero ar Bytecoin (ne Bitcoin);

      Šiuo metu neprekiaujame jokia įranga 🙂

 8. supratau, aciu !
  dar klausimas jaigu pirkciau
  Biostar H81A Mining
  *Procesorius Intel G1820
  *4GB DDR3 RAM
  *6vnt – PNY GTX1060 6GB GDDR5 + Riser v008
  *2vnt – Modulinis maitinimo šaltinis EVGA 650W

  Gal aisku kokios sanaudoselektros? ir koks PVZ etherum isgavimas per menesi ar per diena pagal siandienos kursa? arba
  Biostar H81A Mining
  *Procesorius Intel Pentium G3258
  *8GB DDR3 RAM
  *3vnt – GigaByte Vega56 8GB GDDR5 + Riser v008
  *SSD Kingston 120GB
  *Modulinis maitinimo šaltinis Corsair 850w

  • GPU 1060 „ryja“ apie 90-110W per vieną plokštę (priklauso nuo nustatymų), o likę kompiuterio komponentai – apie 100-150W. Vienos plokštės greitis – 19 – 23 MH/s (vėlgi priklauso nuo gamintojo, nustatymų ir pan). Galite pasinaudoti skaičiuokle ir turėsite preliminarius duomenis.

   Dėl Vega56 GPU – neturime, negalime pakomentuoti 🙂

   Sėkmės!

 9. kaip susisiekti su jumis ? nelabai suprantu kur irasyti lokacija Bin

  „Rašykite komandą cd „[lokacija iki ethminer.exe]“ (pvz.: cd „C:\Users\aurimas\Desktop\ethminer-0.12.0rc1-Windows\bin“ ). Tada įveskite:
  .\ethminer.exe -G -F http://eth.pool.minergate.com:55751/JŪSŲ_EMAIL?“

  na tiksliau suprantu kur bet kai surasau viska ismeta Nerasta vieta ir pan. tai ka blogai darau. as rasau PVZ : cd C:\users\artur\dekstop\bin.\ethminer.exe -G -F http://eth.pool.minergate.com:55751/JŪSŲ_EMAIL

  Ka blogai rasau ?

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą