Dash (DASH) – kas tai?

0

Dash (DASH) – viena iš populiariausių kripto-valiutų, platformų (paremtų blockchain). Kripto-valiuta savo veiklą pradėjo dar 2014 metų sausio 18 dieną, tuo metu ji buvo žinoma XCoin vardu. Tų pačių metų vasario 28 dieną valiuta buvo pervadinta į Darkcoin, o 2015 metų kovo 25 dieną gavo savo dabartinį pavadinimą. Dash reikšmė yra pakankamai paprasta: Digital Cash, kas lietuvių kalboje reiškia virtualius ar skaitmeninius pinigus. Visi šie pervedimai buvo labiausiai susiję su tuo metu darytais aktyviais patobulinimais, pataisymais, kurie buvo reikalingi po Litecoinui įvykusio forko, nes būtent iš to ir atsirado naujoji valiuta.

Dash skirtingai nuo Ethereum arba Monero yra labiau orientuotas į pačia kripto-valiutą, o ne į pervedimų platformą. Todėl šios valiutos kūrėjai ir tobulintojai save pozicionuoja kaip decentralizuotą elektroninę valiutą. Kūrėjų tikslas yra tapti įprasta atsiskaitymo valiuta, tokia kaip USD, EUR, GBP ir t.t. Todėl jie komunikacijoje dažniau kalba ne apie kripto-valiutas kaip naują reiškinį, o apie Dash kaip įprastą kasdienio atsiskaitymo priemonę.

Dash tarp kitų virtualių valiutų
Dash valiutos vizualizacija ir kt.

Dash kodas

Dash yra suprogramuotas ant Bitcoin kodo, su tam tikrais patobulinimais kaip: saugumas, privatumas bei transakcijų greitumas. Kaip ir didžioji dalis kitų valiutų, Dash turi tris pagrindines kripto-valiutų investavimo opcijas:

  1. Kasimą (angl. mining);
  2. Valiutos saugojimas piniginėje (long-run investicija);
  3. Dalyvavimas rinkoje su kitomis valiutomis (pirkti-parduoti geresniu santykiu).

Ši valiuta kripto fanų puslapiuose dažnai vadinama kaip pati patraukliausia vartotojų atžvilgiu, o tai jai suteikia perspektyvų tapti tuo ko ji nori – įprasta internetinių atsiskaitymų valiuta.

DASH kasimas

18 milijonų DASH piniginių vienetų yra maksimalus šios valiutos skaičius. Šiuo metu yra iškasta daugiau nei 7.6 milijonai piniginių vienetų. Visa valiuta bus iškasta 2300 metais.

Dash kasimo greitis kasmet sulėtėja 7.1 procentu, atitinkamai kuo toliau, tuo sunkiau bus šią valiutą iškasti. Šiuo metu transakcijos greitis yra apie 2,5 minutės, kas yra 4 kartus geriau nei BTC.

Kuo ypatingas DASH?

  • Privatus. Skirtingai nei kai kuriose kitose piniginėse, DASH atveju niekas negali žinoti kiek piniginių vienetų yra pas Jus.
  • Greitas pervedimas. Dash naudoja technologiją, kuri vadinasi InstatntX. Vartotojai darydami pavedimą DASH pinigais gali pasirinkti šią opciją ir piniginės lėšos bus pervestos per 4 sekundes. Tai įspūdingas greitis – net ir blockchain technologijai!
  • Saugumas. Naudojamas patobulintas užkodavimas, kuris užtikrina didesnį transakcijų saugumą ir anonimiškumą.
  • Globalus. Pinigus galima pervesti bet kur pasaulyje, nėra jokio lokališkumo.
  • Maži mokesčiai. Transakcijų mokesčiai yra vieni mažiausių, mažesni net už Union ar PayPal.
Platesnė Dash valiutos specifikacija
Platesnė Dash valiutos specifikacija

DASH VS BTC

Kaip ir minėjome kiek aukščiau, šiuo metu rinkoje cirkuliuoja maždaug 7,6 milijonai DASH piniginių vienetų, kurių vieno vertė yra apie 275 doleriai. Tuo tarpu rinkos vertė siekia 2,1 milijardų dolerių – su šiais rodikliai Dash rikiuojasi 6 vietoje tarp visų kripto-valiutų (coinmarketcap duomenimis). Bendra tendencija tokia, kad DASH rinkos vertė auga, kaip ir piniginio vieneto kainos, tačiau prieš BTC rodikliai nėra tokie geri. Tačiau grafikas tikrai nėra blogesnis lyginant su kitomis pagrindinėmis valiutomis. Tiesiog šiai dienai alternatyvios valiutos, tokios kaip DASH kol kas nespėja su Bitcoin augimo tempais, nepaisant visų pastaruoju metu  BTC ištikusių nuopuolių.

Dash VS BTC
DASH ir BTC palyginimas

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą