Bitcoin krenta, tačiau yra ir gerų naujienų

0

Pastarąsias kelias savaites galėjome stebėti stabilų, bet nelabai ryžtingą Bitcoin (BTC) ir kitų kripto valiutų kilimą aukštyn. Keliais procentais paaugantys grafikai šiek tiek priminė liepos-rugpjūčio mėnesius, kai stabilus, bet labai minimalus augimas buvo net pabodęs ir ne vienas iš mūsų kursus tikrindavo, ko gero, tik kas antrą-trečią dieną.

Tiesa, šį kartą situacija kiek skiriais, nes vidurvasaryje Bitcoin (BTC) stabiliai augo, tuo tarpu kai kurios alternatyvios valiutos po kovo mėnesį vykusio šuolio, išgyveno didelį smigimą žemyn. Šiuo metu Bitcoin ir altkoinai juda panašia trajektorija, taip pat juos visus skaudžiai palietė nuo metų pabaigos vykusi korekcija.

Rinka vėl krenta

Pastaruoju metu girdėjome nemažai gerų naujienų iš Bitcoin (BTC) „daržo“ – sumažėjo transakcijos kaštai, valiutos kaina kyla, išaugo dominavimas, nepaisant to rinka vėl krenta. TOP 30 valiutų pagal rinkos vertę vasario 21 dieną pasitiko su dviženkliais kritimais – Bitcoin Cash (BCH) (-12.74 %), Litecoin (LTC) (-13.72%) ir t.t.

Bitcoin dominavimas

Stagnacijos kontekste labai išaugo BTC dominavimas tarp visų kripto valiutų. Pagrinde tai įvyko dėl sumažėjusio pervedimo mokesčio, kuris jau kurį laiką buvo labai kritikuojamas bendruomenės ir investuotojų. Šiandien dominavimas buvo pasiekęs net 39,4%, kas buvo geriausias rodiklis nuo didžiosios korekcijos pradžios praeitų metų pabaigoje.

Vos prieš metus BTC dominavimas siekė net 86%, būtent tuomet, ko gero, daugelis iš mūsų geriausiai susipažinome su šia valiuta. Jos dominavimas padėjo ir kitoms valiutoms, nes žmonės išmoko vieną “key” žodį, kuris jiems asocijavosi su kripto rinka. Šis žodis/ pavadinimas juos atviliojo į biržas, o ten jie jau pažino ir kitas valiutas.

BTC dominavimas
BTC rinkos dominavimas

Mažesni transakcijų mokesčiai

Labai svarbu yra ir tai, kad pastaruoju metu ženkliai krenta Bitcoin (BTC) transakcijų mokesčiai. Būtent „drakoniški“ mokesčiai buvo vienas veiksnių dėl kurių dalinai įvyko pastaroji korekcija.

Transakcijų mokesčiai
Transakcijų mokesčiai BTC

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą