80 procentų BTC jau iškasta

0

Balandžio mėnesį Bitcoin (BTC) pasiekė dar vieną istorinę ribą, tiesa, šį kartą ne naują vertės rekordą, bet iškastos valiutos kiekį – 17 milijonų. Po šios ribos liko vos 4 milijonai dar neiškastų BTC valiutos vienetų iki kol bus pasiektas maksimalus – 21 milijonas. Aišku žodis „vos“ gal ir nelabai tinka, nes dabartine verte tai būtų apie 10 milijardų JAV dolerių. Kita vertus, BTC jau ne tik kad įpusėjo savo kelionę kasimo prasme, bet ir persirito į finišo tiesiąją. Nepaisant to, šio finišo, ko gero, nei vienas iš mūsų nepamatysime.

Bitcoin programinis kodas sudarytas taip, kad iškasus vieną naują Bitcoin, sekantį iškasti bus sunkiau ir tai užtruks daugiau laiko. Prognozuojama, kad paskutinis Bitcoin bus iškastas 2140 metais, tai yra 122 metai nuo dabar.

Kad suprasti kaip sudėtingėja BTC kasimas, galima pasakyti tai, kad 80 procentų valiutos iškasti užtruko vos 8 metus.

Jau iškastas BTC kiekis
Jau iškastas BTC kiekis

Kas bus kai bus iškastas paskutinis Bitcoin (BTC)?

Šiuo metu vis dar vyksta labai aktyvus Bitcoin valiutos kasimas. Dalis tai daro invidualiai, kiti žmonės buriasi į grupes (angl. pool), kad turėtų didesnius resursus ir iškastų didesnį valiutos kiekį, atitinkamai gautų didesnę premiją už atliktą darbą.

Tačiau kai ateis diena X ir visas Bitcoin bus iškastas, premijų nebeliks. Ar liks kasėjai? Ko gero taip, nes reikės, kad kas nors padėtų spręsti tranzakcijų metu kylančius uždavinius, taigi premijos už tranzakcijų patvirtinimą liks (pavedimo mokesčiai).

Segwit atnaujinimas (Fork)

Kalbos, kad Bitcoin tranzakcijų patvirtinimas bei kasimas lėtėja, o tranzakcijų kaštai tampa milžiniški, vyksta jau kurį laiką. Dar 2017 metų pabaigoje rašėme apie planuojamą fork’ą pavadinimu Segwit.

Pastangos atnaujinti Bitcoin nėra naujiena, rinkoje jau cirkuliuoja Bitcoin CashBitcoin Gold ir kitos panašios valiutos. Visų jų tikslas buvo patobulinti senąją valiutą – pagreitinti bei padidinti ją. Tas pats Litecoin yra tam tikra prasme Bitcoin patobulinimas nors ir buvo kurtas kaip atskira valiuta.

Tuo tarpu SegWit2X atnaujinimo darbai prasidėjo dar gegužės mėnesį. Tuo metu deklaruoti tikslai buvo: padidinti Bitcoin bloko dydį, sumažinti tranzakcijų laiką bei padidinti visos valiutos kiekį. Patobulinimai užtruko ir buvo perkelti į lapkričio mėnesį, tuomet buvo teigiama, jog pasiekti labai pozityvūs susitarimai, kuriuos viliamasi priims visa kripto bendruomenė. Tačiau nepaisant to, SegWit2X suskaldė bendruomenę panašiomis dalimis, todėl jų realizacija buvo ir vėl atidėta. Daugiausiai kritikos sulaukė pats tobulinimo procesas, tai yra, kaip buvo nuspręsta kokie patobulinimai yra reikalingi. Anot kritikų jie įtraukė tik dalį visos kripto bendruomenės. Kitas dalykas, daug skepticizmo sulaukė idėja padidinti ir padalinti pačią valiutos grandinę (t.y. padalinti Satoshi Nakamoto (Bitcoin kūrėjo) iškastus BTC).

Tiesa, dalis keityklų, tokios kaip Bitfinex ir Coinbase, vis dėlto vasario mėnesį patvirtino BTC atnaujinimą, o šiuo metu, vėl augant Bitcoin populiarumui, Segwit sulaukia vis didesnio dėmesio. Tai yra viena priežasčių dėl ko ženkliai sumažėjo tranzakcijų kaštai – nebūtinai pagrindinė.

Bitcoin transakcijų kaštai
Bitcoin transakcijų kaštai

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą