Blockchain technologijos pritaikymas – AUDI

0

Nuo metų pradžios prasidėjęs valiutų kritimas nors ir stabilizuojasi, bet dar nerodo ryškių atsigavimo ženklų. Rinkos smukimo priežasčių yra nemažai, apie jas kalbėjome praeituose straipsniuose. Dalis jų yra: atsiradę nauji teisiniai barjerai, negatyvus fonas iš įvairių politikų, psichologinis barjeras, kuris išjudina mases, blockchain praktinio pritaikymo ribotumas ir kt. Šiandien būtent apie pastarąjį trūkumą norėtume pakalbėti – blockchain technologijos pritaikymą.

bitcoin-crash
Bitcoin sparčiai krenta

Visiems mums puikiai pažįstamos automobilių markės AUDI darbuotojai pradėjo rimtai testuoti blockchain technologijos pritaikymą tiek prekių siuntimuose (sekime), tiek tranzakcijų vykdyme įmonės viduje. Šiuo žingsniu AUDI siekia sustiprinti savo siuntimų ir pavedimų saugumą ir patikimumą. Tokia pozicija parodo, jog automobilių koncernas blockchain technologiją laiko patikima ir perspektyvia, o tai kažkas naujo pastarųjų keturių mėnesių fone, nes kol kas girdėjome daug abejonių dėl praktinio šios technologijos pritaikymo.

AUDI nėra naujokė blockchain technologijoje

Dar praeitais metais AUDI automobilių markės gamintojai pradėjo testuoti Proof-of-Concept (PoC), blockchain technologija permetą sistemą. Gauti pozityvūs rezultatai įtikino įmonės sprendimų priėmėjus, jog reikia implementuoti technologiją visos įmonės mastu, todėl šiuo metu daugelis skyrių (IT, finansų, gamybos, logistikos ir kt.) atlieka išplėstinius bandymus. Dar svarbiau tai, kad blockchain technologiją koncerno atstovai mato ne tik kaip greitumo garantą, bet ir kaip duomenų saugumą padėsiančią užtikrinti priemonę.

largest-coin-market-featured-image
Rinkos grafikų vizualizacija

Alexander Dietmeier, vienas AUDI koncerno vadovų interviu metu užsiminė, jog blockchain technologija turi ne tik dideles perspektyvas būti pritaikyta AUDI ir kitų pramoninių kompanijų kasdienybėje, bet tuo pačiu leido suprasti, jog ateityje šios įmonės automobilius bus galbūt galima nusipirkti kripto valiutomis. Tokios kompanijos pripažinimas būtų didelis postūmis visai rinkai ir paskatintų smulkesnius žaidėjus pradėti siūlyti atsiskaitymą alternatyviomis valiutomis.

Konkurentai nemiega

Kiti Vokietijos automobilių pramonės žaidėjai: BMW, Mercedes ir Porche neseniai paskelbė apie būsimus pranešimus susijusius su  blockchain technologija.

Automobilių logo
Automobilių kompanijų logotipai

Mercedes jau šiuo metu yra pakankamai aktyvi kompanija kripto valiutų rinkoje. Vairuotojus, kurie vairuoja tausodami gamtą, pastarieji ruošiasi apdovanoti pačių išleista kripto valiuta MobiCoin. Tuo tarpu Porche, kartu su Berlyne įsikūrusiu start up‘u XAIN taip pat atlieka bandymus blockchain technologijos pritaikymo klausimu. BMW taip pat pranešė apie planus kooperuotis su kitomis kompanijomis ir siekti blockchain technologijos pritaikymo.

Gal tai ką daro automobilių pramonės milžinai ir yra tai ko reikia rinkai – didelių žaidėjų, kurie pripažintų, kad blockchain technologija nėra vien spekuliacijos? Na bent jau kritikai nebegalėtų kalbėti apie ribotą technologijos pritaikymą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą