BitLitas (LTL): lietuviška kriptovaliuta

1

Neabejojame, jog pastaraisiais mėnesiais Jums teko ne kartą girdėti apie naujai sukurtą lietuvišką kriptovaliutą – BitLitą, tiesa nemažai šios informacijos buvo ganėtinai padrika. Todėl esami ypač laimingi, turėdami galimybę iš pirmų lūpų pristatyti šią iniciatyvą Jums.

Kaip teigia BitLito kūrėjai, ši valiuta buvo sukurta siekiant atgaivinti lietuvišką pinigą. Jis (BitLitas, turint omenyje litą) sugrįžo kritovaliutos forma pasitelkiant blockchain technologiją.

Interviu su BitLito kūrėjais

Taigi, uždavėme kelis klausimus vienam iš BitLito kūrėjų – Nerijui Juškai, siekdami plačiau sužinoti apie BitLitą.

Kas sudaro BitLito kūrėjų komandą?

Idėjos autorius ir pagrindinis programuotojas – Nerijus Vitkauskas. Jis rūpinasi pačiu blokų grandinės branduoliu, BitLito programine įranga.
Antras komandos narys – Nerijus Juška. Pastarasis užsiima BitLito sklaida, oficialios kasyklos priežiūra, pagalba vartotojams, taip pat smulkiais programavimo darbais.

Kokiu tikslu buvo sukurta ši valiuta?

BitLitas buvo sukurtas siekiant atgaivinti lietuvišką pinigą pasitelkus blockchain technologiją.

Kokios Jūsų prognozės BitLitui?

Pirmiausia norime savo projektą pristatyti globaliai kripto bendruomenei ir dėti visas pastangas patekti į kriptovaliutų keityklas. Augant LTL naudotojų ratui, didės ir pasitikėjimas projektu – augs jo vertė. Ateityje tikimės augimo ir savo monetų integravimo į Lietuvos el. prekybos platformas.

Kokie tolimesni programavimo ir marketingo darbai (angl. roadmap)?

Šiuo metu dirbama ties piniginėmis, tobuliname, taisome klaidas. Ruošiamės pačio blockchain atnaujinimui, kad būtume apsaugoti nuo ASIC’u (specializuotų įrenginių kriptovaliutų kasimui, aut. pastaba). Toliu planai paruošti pinigines Apple sistemoms. Dirbama prie nuosavos vietinės keityklos (kol kas tai ne oficialu). Greitai BitLitas bus pristatymas tarptautinei bendruomenei. Bendraujama su kriptovaliutų keityklomis dėl listingavimo. Tolimesni darbai numatomi su populiariomis el.prekybos Turinio Valdymo Sistemomis (pvz. Presto, Woo, WHMCS). Paruošime įskiepius, kad būtų galima lengvai integruoti LTL mokėjimus.

Kiek pool’ų ir kokių šiuo metu kasa BitLitą?

Oficialus pool pool.bitlitas.lt/pool.bitlitas.tech, be šio dar yra 3 pool’ai sukurti tikinčių LTL idėja.

Kodėl Jūsų manymu Lietuvos kriptoentuziastai turėtų perjungti rig’us į BitLito kasimą?

Tai yra pirmoji lietuviška kripto valiuta. Kiekvienas mylintis savo šalį turėtų bent truputėlį prisidėti prie šio projekto plėtros. Viskas priklauso nuo bendruomenės, kaip greitai ir kaip toli mes nueisime.
Dabar bendras kasimo sunkumas yra labai žemas, pirmieji pradėję kasti iškasa daugiausiai. Su kiekvienu bloku – premija mažėja. Tai yra kaip investicija i ateitį. Pvz ETH kaina dar 2016 m. pradžioje nesiekė nei 10$ ir kasimo sunkumas buvo labai žemas. Visi kasėjai tuo metu ETH iškasdavo daug daugiau negu šiandien. Didėjant populiarumui ir kylant monetos kainai, tai davė solidžią grąžą tuometiniams kasėjams.

BitLitas: specifikacija ir pagrindinė informacija

BitLitas yra Monero kopija (angl. hard fork), kurios pagrindu ir yra sukurta ši valiuta. Iš esmės, jokių papildomų ypatybių ir neturi ši valiuta.

Pagrindinė informacija

KriptovaliutaBitLitas
SutrumpinimasLTL
AlgoritmasCryptonight
Maksimalus monetų kiekis18 mln. LTL
Iš anksto iškasta0%
Bloko radimo laikas~60 sek.
Premija už bloką15.9 LTL (mažėja su kiekvienu rastu bloku)

Naudingos nuorodos:
Oficialus BitLito internetinis puslapis: Lietuvių ir Anglų kalbomis (čia galima atsisiųsti piniginę)
BitLitas kursas/kaina
Uždarbis.lt BitLito tema
Bitcointalk BitLito tema

Kriptovaliutos kasimas

Kadangi ši valiuta visiškai nauja, nedaug kasėjų, o ir iškastas valiutos kiekis kol kas ypač mažas ją galima kasti su įprasto kompiuterio procesoriumi ar silpnomis vaizdo plokštėmis.

Pats kasimas yra analogiškas Monero valiutos kasimui, todėl galite pasinaudoti mūsų paruoštomis instrukcijomis (reiks tik pasikeisti „kasyklos“ (angl. pool) adresą):
Monero kasimas procesoriumi (CPU)
Monero kasimas vaizdo plokštėmis (GPU)

Žinomi kasimo baseinai (angl. pool):
https://pool.bitlitas.tech
https://pool.bartkus.eu

ecoin.lt nuomonė apie BitLitą

Valiuta dar labai ankstyvojoje stadijoje ir labai sudėtinga prognozuoti LTL ateitį. Šiuo momentu galima nebent pabandyti kasti šią monetą tikintis kad ateityje vertė išaugs. Gal net tiksliau būtų sakyti – atsiras, kadangi valiuta dar nėra listinguojama jokioje kriptovaliutų keitykloje.

Taigi, šios valiutos ateitis – žmonių, kurie ją vysto rankose. Nuo šių žmonių sprendimų ir įdėto indėlio ateityje bus rezultatas. Arba ne.

Jeigu kriptovaliutos yra labai didelės rizikos investavimo priemonė, tai BitLitas – ypač rizikingas.

Pagrindinis šios valiutos pliusas – lietuviška. Žinome kad lietuviai mėgsta tai kas „pagaminta Lietuvoje“, todėl yra tikimybė, kad šis projektas gali bent jau kažkiek pasisekti.

Ecoin.lt linki didelės sėkmės BitLitas komandai ir tikimės, jog ateityje dar ne kartą turėsime progą apie Juos parašyti.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą