Bitcoin – 10 tūkstančių dolerių vertė dar šiemet?

0

Tai kas 2017 metais vyko su Bitcoin (BTC) verte abejingų nepaliko. Metų pradžioje šios kriptovaliutos vienetas kainavo vos $800, kai šiomis dienomis vertė ne kartą perkopė $8000. Natūralu, kad toks vertės kilimas atkreipė masių dėmesį, kurie iškeitė savo tradicines valiutas į šį kripto milžiną. Tačiau labiausiai praturtėjo tie, kurie Bitcoin kriptovaliuta tikėjo nuo pat pradžių, vienas jų – Mike Novogratz, kuris prognozuoja, jog $10000 vertę BTC „permuš“ dar šiemet.

10 tūktančių dolerių vertė 2018 metų balandį? Ne – dar anksčiau.

Mike Novogratz – milijardierius, kuris 2007-2008 metais žurnalo Forbes buvo įtrauktas į turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Skirtingai nei daugelis naujų investuotojų, atėjusių su paskutinio pusmečio banga, jis šia valiuta tikėjo nuo pat pradžių. Milijardierius yra sukaupęs nemažai žinių apie BTC tendencijas, todėl jo prognozės ganėtinai dažnai pasitvirtina. Prieš mėnesį, duodamas interviu CNN, jis prognozavo, kad Bitcoin viršis $10000 jau 2018 balandžio mėnesį, tačiau pastarųjų dienų BTC kilimas jį privertė persigalvoti – dabar jis teigia, kad ši valiuta minėtą ribą pasieks dar 2017 metų pabaigoje.

Kalbėdamas su Bloomberg TV Mike Novogratz sakė:

„Manau be jokios abejonės šiuos metus pabaigsime su $10000 vertės Bitcoin. Manau, kad šiomis dienomis vyksta pozityvūs dalykai, kurie leis ir Ethereum priartėti prie 500 dolerių vertės dar 2017 metais.“

Mike Novogratz
Mike Novogratz

Nors Bitcoin 2017 metais buvo be jokios abejonės numeris vienas valiuta pagal daugelį parametrų, Mike tiki, jog metus galime pabaigti ir su Ethereum šuoliu:

„Paskutinėmis dienomis Ethereum pradėjo judėti į priekį. Tiesą pasakius, manau, kad artimiausiu metu jis pasieks naujas aukštumas. Vyksta labai daug gerų dalykų Ethereum ekosistemoje.“

Į Bitcoin investavo daug

btc 2
Bitcoin valiutos vizualizacija

Mike Novogratz – buvęs Goldman Sachs partneris į Bitcoin yra investavęs labai daug. Jis buvo „ankstyvasis“ investuotojas, kuris 2013 metais BTC pirko vos po $50 už vienetą. Jis taip pat investavo ir į Ethereum. Mike yra užsiminęs, kad į BTC ir Ethereum investavo maždaug 10 procentų savo gyvenimo santaupų. Žinant, kad jis yra milijardierius – galima suma yra milžiniška, taip pat, turint omenyje per pastaruosius metus vykusį pokytį galima nesunkiai suskaičiuoti kiek kartų turėjo išaugti šios santaupos. Mike Novogratz tikisi sumą padidinti iki 500 milijonų JAV dolerių, kuriuos panaudotų kriptovaliutų rizikos kapitalo fondo steigimui.

Niekas nepadaro ilgalaikės žalos

Pirmadienį įvyko 30 milijonų dolerių vertės Tether valiutos nulaužimas. Tokie ir panašūs veiksmai nėra naujovė ir visi dalyvaujantys kriptovaliutų rinkoje turėtų būti tam pasiruošę tol, kol alternatyvių valiutų kodavimas ir piniginių apsauga dar labiau patobulės. Kitą vertus 30 milijonų yra nereikšmingai maža dalis, turint omenyje, kad visos rinkos vertė yra apie 250 milijardų. Tačiau tai pakenkia visoms valiutoms, tarp jų ir BTC, nes krenta pasitikėjimas visa rinka. Bitcoin tai nėra vienintelės problemos – 2017 metais Kinija uždraudė ICO bei pačios blockchain technologijos vystymą šalyje. Po šio įvykio buvo prognozuojama, kad BTC atėjo pabaiga, tačiau jis toliau kyla, o tai parodo, jog  Mike Novogratz žodžiuose yra dalis tiesos.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą