2017 m. rugpjūčio 1 d. įvyko Bitcoin „skilimas“ (angl. fork) ir taip atsirado nauja valiuta – „Bitcoin cash“ (žymėjimas BCH). Iškarto, kai tik pavyko išspręsti pirmąjį „blockchain„, šio naujagimio laukė didelis šuolis į viršų (jeigu kalbėtume apie jo vertę, jau sekančią dieną jis buvo vertas daugiau kaip $600).

Svarbi žinia – jeigu turėjote Bitcoin – tikėtina, kad šiuo metu turite ir naujosios valiutos. Apie tai kaip pasitikrinti, „atsiimti“ naujos valiutos ar tiesiog kodėl atsirado šis skilimas – sužinosite skaitydami toliau.

CoinMarketCap dar prieš šios valiutos faktinį atsiradimą įkėlė jo statistiką – naujausią informaciją visąlaik galite pažiūrėti ir pas mus.

 Skilimo priežastys

Pirmoji realiai pritaikoma „Blockchain“ implementacija – Bitcoin, todėl nenuostabu kad šios kripto valiutos kūrėjai nenumatė kaip gali išaugti populiarumas. Šis skaitmeninis auksas turi savo algoritme problemų (ne saugumo!) – limituotą transakcijų skaičių per vieną bloką (beveik visos blockchain implementacijos turi didesnį ar mažesnį limitą), ko pasekoje vidutinis transakcijos laikas prailgėjo nuo 20 min. iki 6 valandų. Būtent čia ir yra pagrindinė skilimo priežastis – niekas nenori laukti pinigų pervedimo. „Bitcoin cash“ – iš esmės ir sprendžią šią problemą praplėsdamas bloko dydį, bei įdiegus „SegWit2x“ protokolą. Smakriai pagreitėjus transakcijoms, jos, be kita ko, ir atpigs – iš esmės laimi visi.

Svarbi informacija Bitcoin savininkams

Jeigu iki šių valiutų skilimo (2017 m. rugpjūčio 1 d.) turėjote Bitcoin’ų ir patys valdėte privačius raktus – sveikiname – jūs turite abi valiutas. Galime užtikrinti, kad tikrai turite privačius raktus jeigu kūrėte piniginę naudodami mūsų instrukcija – Bitcoin Core piniginės kūrimas. Dėja, turime nuliūdinti jeigu naudojotės ir laikėte savo valiutą prekybos platformose (angl. exchanges), kaip taisyklė, jie neatiduoda šių raktų, todėl nepavyks uždirbti iš šio įvykio.

Galima naują kripto valiutą „išsitraukti“ iškarto, tačiau rekomenduojame truputį palaukti ir jokiais būdais nesinaudoti nepatikimais šaltiniais kaip tai padaryti – sklinda kalbos, kad netaisyklingai ir neatsargiai įsirašius programinę įrangą – ištrinsite savo Bitcoin piniginę. Mes būtinai išbandysime ir paruošime instrukciją kaip tai padaryti saugiai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą