Bitcoin stumia rinką į priekį

0

Paskutinė savaitė kriptovaliutų rinkai buvo ypatinga. Bitcoin kaina viršijo $7’500, o toks staigus pagrindinės valiutos augimas į kriptovaliutų rinką papildomai pritraukė beveik 10 milijardų JAV dolerių. Tai leido bendrai alternatyvių pinigų rinkos vertei pasiekti 200 milijardų. Palyginimui – 2017 metų kovo 1 dieną rinkos vertė siekė „vos“ 22 milijardus, tad kelių dienų pokytis yra lygus pusei rinkos vertės, kuri buvo prieš pusę metų (coinmarketcap duomenimys).

Tačiau nepaisant šių rekordų, kurie atrodo pakankamai tendencingi ir laukti, rinkoje įvyko ir kitų įdomių dalykų. Pastarosiomis dienomis Bitcoin pradėjo kiek strigti ir net kristi žemyn, tačiau rinkos vertė išliko stabili – kiek mažiau nei 200 milijardų JAV dolerių. Dar įdomiau yra tai, kad Bitcoin rodant prastesnius rezultatus, alternatyvių valiutų vertė nepradėjo staigiai kilti į viršų. Būtent ši tendencija buvo labai gerai matoma per paskutiniuosius metus. Atsižvelgiant į šiuos faktus galima teigti, jog žmonės pradeda tikėti Bitcoin ne tik trumpuoju laikotarpiu, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje.

Bitcoin – kriptovaliutų karalius

Įprastai kriptovaliutose investuojantys žmonės tikisi, jog augindami alternatyvių valiutų vertę jie pasididins turimą Bitcoin kiekį. Tačiau pastaruoju metu tikėjimas šia tendencija daugelį investuotojų turėjo nuliūdinti.

Lapkričio 2 dieną septynios iš dešimties pagrindinių valiutų smarkiai krito, tuo tarpu Bitcoin, Bitcoin Cash ir Ethereum Classic liko pakankamai stabilūs ir net šiek tiek kilo. Tuo metu Bitcoin dalis rinkoje pasiekė 125 milijardus dolerių iš 200, o rinkos dominavimas perkopė 60 procentų. Taip pat nepaisant šio 7 valiutų kritimo, bendra rinkos vertė nesmuko staigiai žemyn, kaip tai būdavo įprasta praeityje. Tai rodo, jog visa kriptovaliutų rinka yra labai priklausoma nuo pagrindinės valiutos ir žmonių tikėjimo ja.

Rodo tendenciją

Besitęsiantis ir augantis Bitcoin dominavimas visoje kriptovaliutų rinkoje dar kartą patvirtina, jog ši valiuta yra varomoji jėga. Stabilus Bitcoin yra tarsi vizitinė kortelė visai rinkai, o tai leidžia pritraukti naujus žaidėjus į ją.

segwit2x
Bitcoin skilimas

Tačiau svarbu paminėti, jog pastaruoju metu besitęsęs ramus laikotarpis greitu metu gali pasibaigti. Viešoje erdvėje jau kuris laikas yra kalbama apie artėjantį dar vieną Bitcoin skilimą (angl. fork) žinomą SegWit2x vardu, o tai akivaizdžiai turės įtakos valiutos kainai, nes pati valiuta, nepaisant savo esamos vertės, yra dar smarkiai priklausoma nuo spekuliacijų ir naujienų apie ją. Būtent šiuo metu gali būti, jog grįš senosios tendencijos ir alternatyvios valiutos šaus į viršų. Tai yra, rinkoje veikiantys žaidėjai, siekdami neprarasti savo pinigų kartu su Bitcoin kritimu, lėšas, ko gero, permes į alternatyvias valiutas, bent jau tol, kol stabilizuosis pagrindinė valiuta.

Toli už nugaros

Beveik neabejotinai Bitcoin fork bus proga alternatyvioms valiutoms, tačiau joms jau reikia kažko daugiau nei tik kad tapti įdomiomis krentant pagrindinei valiutai. Altcoinai vis dar turi didelę įtaką visai kritovaliutų ekosistemai, tačiau kartu su rinkos augimu, ši įtaka mažėja. Per pusę metų rinkos vertei paaugus 10 kartų, Bitcoin rinkos vertei perkopus 125 miliajrdus JAV dolerių, vos dvi kriptovaliutos perkopia 10 milijardų dolerių rinkos vertę: Ethereum su 28,5 milijardais ir Bitcoin Cash su kiek daugiau nei 10 milijardų.

all coins
Valiutų vizualizacija

Pati tendencija tokia, kad visai rinkai augant, BTC auga gerokai greičiau už kitas kriptovaliutas, o trumpalaikiai Bitcoin kritimai neamortizuoja alternatyvių valiutų vertės, tai yra, pagrindinei valiutai vėl pradėjus kilti, altcoinai nebūna susigrąžina savo pozicijų lyginant su praeitu ciklu. Tokia tendecija kelia grėsmę, jog bandymai alternatyviomis valiutomis užauginti BTC vertę ateityje bus tik sunkesni.

Kitas lygis

Kriptovaliutų rinkos vertės šuolis atrodo įspūdingai – nuo metų pradžios, kai bendra vertė buvo apie 20 milijardų dolerių, šiandien rinką sudaro netoli 200 milijardų. Toks augimas išties turi mažai analogų ir atkreipė didelės dalies žmonių dėmesį. Tačiau žvelgiant makroekonominiu lygiu tai dar pakankamai mažas skaičius. Kitas lygis ir kitas požiūris būtų pasiektas, jei bendra rinkos vertė pasiektų trilijoną dolerių, tuomet akivaizdu, kad kriptovaliutos taptų svarbia tarptautinių finansų dalimi. Kiek tai truks ir ar tai įvyks – parodys ateitis, bet tendencijos yra pakankamai daug žadančios.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą