Bitcoin po skilimo – naujas vertės rekordas

0

2017 m. rugpjūčio 1 d. buvo pažymėta Bitcoin (BTC) skilimu. Iki tol (o tiesą sakant ir po to) sklandė daug abejonių dėl šios valiutos ateities, o tiksliau – kuris Bitcoin bus tikrasis. Taigi, praėjus savaitei galime konstatuoti – beveik niekas nepasikeitė. Išskyrus vertė, kuri šoktelėjo į naująją aukštumą.

Bitcoin vertės grafikas
BTC vertė paskutinę savaitę (2017-08-07 – 2017-08-07). Kolkas nematyti pesimistinių ženklų.

Šiandien (2017-08-07) BTC pasiekė visų laikų aukštumą (angl. all-time high) ir šio straipsnio rašymo metu siekė kiek daugiau nei $3 360 (apytiksliai €2 850). Tai labai įspūdingas, net 20% per savaitę augimas, kuris, bent jau artimausiu metu, nerodo ženklų kad turėtų keistis. Nors ir lietuvių patirtis byloja, kad kuo aukščiau kilsi, tuo žemiau krisi, tačiau visi nori šios valiutos, o ji limituota – šiuo metu egzistuoja tik 16 mln. BTC vienetų ir kitaip nei įprasta valiuta – jos labai po lėto daugėja. Ši valiuta užprogramuota didinti savo vertę.

 Bitcoin vertės kilimo priežastis

Kaip ir minėjome straipsnio pradžioje – pagrindinė priežastis ir lieka – nepavykęs „atskilimas“, kitaip sakant, bendruomenė (vienintelė šio pinigo valdytoja) aiškiai parodė kas yra kas. Nors naujoji valiuta buvo pranašesnė, sprendė naujai iškilusias problemas (pvz. transakcijų skaičių per bloką), tačiau „Bitcoin cash“ (BCH) netapo naujuoju vedliu – nepakilo, o juolabiau neaplenkė pirmtako (šiuo metu vertė yra apie $285 arba €240). Apie priežastis ir patį skilimą jau rašėme straipsnyje Bitcoin skilimas: „Bitcoin cash“.

Primename, kad BTC vertė nuo 2017 metų pradžios USD atžvilgiu padidėjo apie 340%, o nuo 2016 metų rugpjūčio mėn., kiek daugiau nei 600%. Dar įpūdingus resultatus šio laikotarpiu rodo visa krypto valiutų rinka, kurios dabartinė vertė yra 117 mlrd. amerikos dolerių. Metų pradžioje visų kriptografinių valiutų vertė siekė 17,5 mlrd. USD (650% kilimas), prieš metus – 11,5 mldr. USD (1000% kilimas).

Primename, kad dar nevėlu pakliūti į šį skaitmenizacijos traukinį. Kaip ir kur pirkti, kaip laikyti, bei kitus patarimus rasite mūsų paruoštame straipsnyje „Bitcoin: nuo ko pradėti“. Nepamirškite pasidomėti ir apie kitas valiutas, pvz. Monero, nes visa rinka „šauna į viršų lyg raketa“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą