Bitcoin – pirmoji ir populiariausia krypto valiuta pasaulyje. Tačiau naujam žmogui krypto valiutose kyla elementarus klausimas kur ir kaip saugiai laikyti Bitcoin. Atakymas trumpas – Jums reikia Bitcoin piniginės (angl. Bitcoin wallet, tai panašu į elektroninę banko sąskaitą). Šiame straipsnyje ir apžvelgsime kaip sukurti pilną tokią piniginę, kuri turės ne tik Jūsų Bitcoin, bet ir visą blockchain’ą.

Piniginių tipai

Kaip ir daugelis kitų krypto valiutų, taip ir Bitcoin piniginės yra skirtstomos į dvi pagrindines rūšis – mobiliąsias ir pilnąsias (dažniausiai vadinamos „core“). Tarp šių tipų piniginių skirtumas paprastas – vienu atveju (pilnų piniginių) už visą saugumą esate atsakingi tik Jūs patys, kitu – atsiranda tarpininkas – piniginės tiekėjas (realių, FIAT, pinigų analogas – bankas, tik šiuo atveju pas tarpininką saugomi pinigai (indėlis) nėra apdrausti Indėlių ir Investicijų draudimu).

Piniginės programinės įrangos įsirašymas

Pirmiausia, žinoma, reikia atsisiųsti „Bitcoin Core“ programą (naujausią versiją rasite bitcoin.org). Įsirašius šią programą teks palūkėti – prisijungus prie tinklo, turi susinchronizuotis visas blockchain’as – visos šios valiutos įvykusios transakcijos. Kuo toliau, tuo daugiau atsiranda transakcijų tarp piniginių, todėl šis veiksmas nėra vienkartinis, sinchronizuoti teks pastoviai. Pirminė sinchronizacija užtruks tikrai ilgai, tikėtina, kad gali neužtekti net ir savaitės. Šiuo metu blockchain dydis jau apie 130GB ir toliau auga. Svarbu paminėti, kad kiekviena istorinė transakcija ne tik atsiunčiama į Jūsų kompiuterį, tačiau ir minimaliai apdorojama. Nesigilinant į techninius niuansus, galite pastebėti, kad vienas Jūsų kompiuterio procesoriaus branduolys yra pilnai apkrautas – tai visiškai normalus reiškinys, kuris baigsis įvykus pirminei sinchronizacijai su tinklu. Taip pat, tai viena iš priežasčių, kodėl net jeigu turite šviesolaidinį internetą, kuris sugebėtų tokį duomenų kiekį (~130GB) atsiųsti per valandą ar kelias – to padaryti nepavyks.

Bitcoin piniginės kodavimas ir atsarginė kopija

Svarbu užkoduoti piniginę – taip vagis radęs jūsų piniginės atsarginę kopiją – negalės ja pasinaudoti. Naudokite tikrai saugų slaptažodį – 8 simboliai saugu, bet šioje vietoje negarantuoja didžiausio saugumo, o kalba eina apie pinigus. Tikėtina, labai didelius (dėl šios valiutos polinkio „augti“).

"Bitcoin core" piniginės kodavimas
Piniginės kodavimo pasirinkimas „Bitcoin core“ programoje

Užkodavimo procesas tikrai paprastas – tiesiog pasirinkite viršutinį menu punktą „Nustatymai“ -> „Užšifruoti piniginę“.
Šis slaptažodis bus naudojamas kiekvieną kartą norint išsiųsti šią krypto valiutą.

Atsargiai! Piniginės slaptažodis nėra atkuriamas, pamiršus slaptažodį – nėra galimybės jį nuimti, nuhakinti ar kitaip panaikinti, atstatyti.

Užkodavus piniginę, jau galima ir darytis jos kopiją. Kopiją, kurią galėsite atkurti bet kuriuo metu, galite pasirinkę menu punktą „Failas“ -> „Backup piniginę“. Pasirinkite norimą pavadinimą ir išsisaugokite failą (formatu „.wallet“). Nepamirškite pasidaryti kelių piniginės kopijų – sugedus kietąjam diskui ar netyčia ištrynus šį backup failą – visi Jūsų krypto valiutos turtai bus prarasti. Patartina, daryti reguliarius šios piniginės atsargines kopijas.

Atlikę šiuos veiksmus jau turėsite savo Bitcoin piniginę. Neužmirškite karts nuo karto paleisti šią programą, kad Jūsų turimas blockchain’as visąlaik būtų susinchronizuotas.

Gero naudojimo!

2 KOMENTARAI

    • Sveiki, Dainiau!
      Bitcoin piniginės adresą galite išsigeneruoti paspaudę mygtuką „Gauti“ arba „Receive“ – priklauso nuo to, kokia kalba naudojate piniginę. Kiekvienam pavedimui galite naudoti jau turimą piniginės adresą arba išsigeneruoti naują.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą