Bitcoin – pirmoji ir populiariausia krypto valiuta pasaulyje. Tačiau naujam žmogui krypto valiutose kyla elementarus klausimas kur ir kaip saugiai laikyti Bitcoin. Atakymas trumpas – Jums reikia Bitcoin piniginės (angl. Bitcoin wallet, tai panašu į elektroninę banko sąskaitą). Šiame straipsnyje ir apžvelgsime kaip sukurti pilną tokią piniginę, kuri turės ne tik Jūsų Bitcoin, bet ir visą blockchain’ą.

Piniginių tipai

Kaip ir daugelis kitų krypto valiutų, taip ir Bitcoin piniginės yra skirtstomos į dvi pagrindines rūšis – mobiliąsias ir pilnąsias (dažniausiai vadinamos „core“). Tarp šių tipų piniginių skirtumas paprastas – vienu atveju (pilnų piniginių) už visą saugumą esate atsakingi tik Jūs patys, kitu – atsiranda tarpininkas – piniginės tiekėjas (realių, FIAT, pinigų analogas – bankas, tik šiuo atveju pas tarpininką saugomi pinigai (indėlis) nėra apdrausti Indėlių ir Investicijų draudimu).

Piniginės programinės įrangos įsirašymas

Pirmiausia, žinoma, reikia atsisiųsti „Bitcoin Core“ programą (naujausią versiją rasite bitcoin.org). Įsirašius šią programą teks palūkėti – prisijungus prie tinklo, turi susinchronizuotis visas blockchain’as – visos šios valiutos įvykusios transakcijos. Kuo toliau, tuo daugiau atsiranda transakcijų tarp piniginių, todėl šis veiksmas nėra vienkartinis, sinchronizuoti teks pastoviai. Pirminė sinchronizacija užtruks tikrai ilgai, tikėtina, kad gali neužtekti net ir savaitės. Šiuo metu blockchain dydis jau apie 130GB ir toliau auga. Svarbu paminėti, kad kiekviena istorinė transakcija ne tik atsiunčiama į Jūsų kompiuterį, tačiau ir minimaliai apdorojama. Nesigilinant į techninius niuansus, galite pastebėti, kad vienas Jūsų kompiuterio procesoriaus branduolys yra pilnai apkrautas – tai visiškai normalus reiškinys, kuris baigsis įvykus pirminei sinchronizacijai su tinklu. Taip pat, tai viena iš priežasčių, kodėl net jeigu turite šviesolaidinį internetą, kuris sugebėtų tokį duomenų kiekį (~130GB) atsiųsti per valandą ar kelias – to padaryti nepavyks.

Bitcoin piniginės kodavimas ir atsarginė kopija

Svarbu užkoduoti piniginę – taip vagis radęs jūsų piniginės atsarginę kopiją – negalės ja pasinaudoti. Naudokite tikrai saugų slaptažodį – 8 simboliai saugu, bet šioje vietoje negarantuoja didžiausio saugumo, o kalba eina apie pinigus. Tikėtina, labai didelius (dėl šios valiutos polinkio „augti“).

"Bitcoin core" piniginės kodavimas
Piniginės kodavimo pasirinkimas „Bitcoin core“ programoje

Užkodavimo procesas tikrai paprastas – tiesiog pasirinkite viršutinį menu punktą „Nustatymai“ -> „Užšifruoti piniginę“.
Šis slaptažodis bus naudojamas kiekvieną kartą norint išsiųsti šią krypto valiutą.

Atsargiai! Piniginės slaptažodis nėra atkuriamas, pamiršus slaptažodį – nėra galimybės jį nuimti, nuhakinti ar kitaip panaikinti, atstatyti.

Užkodavus piniginę, jau galima ir darytis jos kopiją. Kopiją, kurią galėsite atkurti bet kuriuo metu, galite pasirinkę menu punktą „Failas“ -> „Backup piniginę“. Pasirinkite norimą pavadinimą ir išsisaugokite failą (formatu „.wallet“). Nepamirškite pasidaryti kelių piniginės kopijų – sugedus kietąjam diskui ar netyčia ištrynus šį backup failą – visi Jūsų krypto valiutos turtai bus prarasti. Patartina, daryti reguliarius šios piniginės atsargines kopijas.

Atlikę šiuos veiksmus jau turėsite savo Bitcoin piniginę. Neužmirškite karts nuo karto paleisti šią programą, kad Jūsų turimas blockchain’as visąlaik būtų susinchronizuotas.

Gero naudojimo!

7 KOMENTARAI

 1. Labas Aurimai! Rašau tikėdamas pagalbos. Telefonu galime aptarti komplikuotą situaciją:šiandien prekybos platforma nejuda; balansas dar išsaugotas. Prekiavau apie mėnesį iki gegužės 8d.,po tuo, prekybos platformos darbuotojas telefonu pareikalavo padidinti balansą. Papildžiau su brokerio pagalba- sukūrėme 2-ją naują piniginę,bet per 2FA autentifikavimą jis man diktavo patvirtinimo kodus telefonu. Praeitą savaitę vėl skambino, reikalavo dar papildyti. Aišku… Ar galima,jei taip, kaip grąžinti dalį pinigų? Ar pavyks autentifikuotis prekybos platformoje? Ar kurti naują piniginę?( per 1-ają- SMS su kodais gaudavau pats). Kaip pildyti puslapį su QR kodu(kvadratas su j/b takeliais ir trys kv.kampuose),žemiau eilutė Account Wallet su ilgu kodu ir šone du maži kvadratėliai su persidengiančiu kampu , t.y.kopijuojam: prisilietimu prie vieno iš trijų kampu,ar per vidurį,ar ilgą kodą-ir varnelę ant kvadratėlių,ir žemiau paimti(nupirkti) prieš tai nuimtą-išsiųstą mokėjimą iš prekybos platformos,ir laukim kada piniginės balanse atsiras BTC. Toliau mūsų SWbanke atidarom tarptautiniai mokėjimai ir pildom gavėjo(mano) rekvizitus ir vėl atidarom piniginę ir kopijuojam QR kodą( parduoti)išsiųsti Eur,t.y. piniginėje BTC konvertuojasi į Eur,toliau paęi liui nukopijuotus rekvizitus įrašome į SWb ir atvirkščiai SWb kopijuojam ir į piniginės orderį įrašome,ir uždedam varneles,ir komandą išsiųsti mokėjimą. Praleidau:piniginėje reikia BTC- parduoti,Eur-pirkti? Kas čia yra negerai? Kitas pinigų grąžinimui kelias-bandyti rašyti el.laišką- nutraukti bonusus ir galimai kitus mokesčius? Kaip tai atlikti teisingai?

   • Aprašiau veiksmų nuoseklumą: prek/pl-piniginė-SWb. Atlikau pn/št(vėlai vakarę) kelis bandymus išvesti pinigus. Autentifikavimo nei prek/pl,nei 1-oji piniginė iš manęs nepareikalavo. Paraiškos išvesti pinigus priimamos darbo valandom, d.d.,tačiau- antr., paraiškoje nurodyta suma buvo nurašyta nuo prekybos balanso. Problema-į piniginę BTC/Eur nepateko. Galimai aš nenurodžiau į kurią piniginę,ar reikėjo atidaryti SWb sąskaitą ir ten įkelti piniginėje sugeneruotą ilgą kodą(kuri iš keliu), ar dar kažką? Kur dabar nukeliavo pinigai? Kaip juos galima grąžinti į SWb sąskaitą? Ar prek/pl užregistra- vo mano pinigų išvedimo orderį ir patys juos deponavo? Menedžeris teigia,kad-taip,ir kad reikia papildyti balansą. Manau,kad papildymą laukia tas pats…. Pamoka- Išmokti savarankiškai(be brokerio) įvesti/išvesti pinigus. Ar galiu savarankiškai(be brokerio) prekiauti su likučiu balanse? Ar galite padėti grąžinti balanso likutį? Ar Jūsų paminėtoje kompanijoje šioje situacijoje nieko neverta daryti ir apie pinigus pamiršti? Ar rašyti praši mą nutraukti sutartį ir grąžinti likuti balanse kartu ir deponuotą sumą,minusuojant bonu sus, pelną ir kitus mokesčius? Ar taip reikėjo daryti iš karto,kaip buvo pareikalauta papildyti balansą?Ar galime telefonu aptarti- ką daryti? Dėkoju už atsakymą.
    Vladas.

 2. Turiu problemų su pinigų išsivedimu iš prekybos platformos Stocktrademarket (limited). Ar turite(yra) kas dirba(o) su šia platforma ar ,,platforma?,,,kad susitikti,panagrinėti situaciją ir išvesti pinigus. Aurimai,
  Aurimai,kaip susisiekti su Jumis telefonu,kad veikti skubiai? Laukiu atsakymo. Vladas.

  • Sveiki, Dainiau!
   Bitcoin piniginės adresą galite išsigeneruoti paspaudę mygtuką „Gauti“ arba „Receive“ – priklauso nuo to, kokia kalba naudojate piniginę. Kiekvienam pavedimui galite naudoti jau turimą piniginės adresą arba išsigeneruoti naują.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą