Bitcoin: nuo ko pradėti?

0

Tikriausiai daugelis esame girdėję apie Bitcoin, kurio vertė jau pakilo iki įspūdingų aukštumų. Dažnam kyla noras pabandyti ir nors truputį investuoti į šią naujos kartos valiutą tikintis kelių šimtų, o gal net tūkstančių procentų investicinės grąžos. Apžvelgsime galimus būdus investuoti ar kitaip įgyti, bei laikyi šį skaitmeninį auksą.

Susikurkite piniginę

Piniginė, reikalinga, kad turėtumet kur laikyti savo elektroninius pinigus. Tai iš dalies panašu į elektroninę bankininkystę, tačiau šiuo atveju – viską prižiūrite patys. Kaip susikurti pilnai jūsų kontroliuojamą Bitcoin piniginę jau rašėme straipsnyje: Bitcoin: piniginės kūrimas. Žinoma, yra ir paprastesnis – online piniginės. Tokią piniginę nesunku susikurti, pvz. Coinbase platformoje (šioje platformoje galite laikyti savo skaitmeninį turtą, tačiau juo prekiauti negalėsite – kolkas Lietuvoje ši paslauga nėra teikiama).

Įsigykite Bitcoin

Įgyti krypto valiutos iš esmės galite keliais būdais – nusipirkti arba „iškasti“ (žinoma, galite ir gauti dovanų, tačiau šis straipsnis ne apie tai).

Pirkimas

Iš esmės, yra du pagrindiniai būdai įsigyti Bitcoin – parduotuvėse kurios pardavinėja kripto valiutas arba „keityklose“. Tiesa, keityklos, nebūtinai galės iškeisti Eurus į kripto valiutas, dažnu atveju ten vyksta tik kripto valiutų keitimas.

Greitas įsigijimas

Patogiausias, mūsų manymu, šiai akimirkai būdas veikiantis Lietuvoje – Bitit skaitmeninė parduotuvė. Šioje parduotuvėje viskas labai paprasta – sumoki už Bitcoin ir jie iškarto persiunčiami į piniginę.

Bitcoin parduotuvė - Bitit
Lengvas Bitcoin įsigyjimas Bitit parduotuvėje. Galite pasirinkti norimą sumą eurais nuo €25 iki €250

Atkreipkite dėmesį, kad norint įsigyti šioje parduotuvėje (beje, kaip ir daugelyje kitų) teks patvirtinti savo tapatybę. Kripto pasaulyje normali praktika, tvirtinti tapatybę siunčiant nuotraukas (pvz. asmenukę, pasą, asmenukę laikant pasą, asmenukę laikant kredito/debeto kortelę kuria yra mokama).

 

Keityklos/biržos

Kripto valiutų keitykla
Kripto valiutų keitykla – sudėtingesnis būdas įgyti Bitcoin. Pavyzdyje – keitimas su Ethereum.

Prekyba keityklose/biržose dažnai (tačiau čia ne taisyklė) vyksta tarp kripto valiutų, kitaip sakant – nevisąlaik pavyks tiesiogiai išsikeisti eurus į BTC.  Šis būdas – sudėtingesnis, todėl reikalauja bent jau bazinių žinių apie prekybą. Daugiau apie šį įgijimo būdą, terminus sužinosite perskaitę mūsų sudarytą prekybos virtualiomis valiutomis žodynu. Ten taip pat rasite ir keityklas, kuriose galėsite ne tik tikėtis uždibrti iš kylančios Bitcoin vertės, tačiau ir jį keičiant į kitas alternatyviąsias kripto valiutas.

Kasimas

Įgyti valiutos galite ir nemokėdami pinigų – kasant (kitaip tariant – tvirtinant transakcijas). Norint atlikti kasimą – reikia tikrai galingo kompiuterio (tiesą sakant, dėl algoritmo sudėtingėjimo, kompiuterio jau nebelabai ir užteks – reikia specialų įrenginių), arba galite užsisakyti serverį, kuriame ir galėsite kasti (angl. Cloud mining). Daugiau informacijos šia tema, rasite strapsnyje apie Bitcoin kasimą.

Tiesa, šiais laikais labiau apsimoka minint’i (būtent tokį terminą naudoja pasaulyje apibūdinti kasimą) alternatyvias valiutas (angl. altcoin), pvz. Monero ir po to jas iškeisti į Bitcoin keityklose. Kaip tai daryti – galite perskaityti straipsnyje apie Monero kasimą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą