Bitcoin krenta – ko galime laukti?

0

Bitcoin krenta, kaip ir visa kriptovaliutų rinka, rinkos vertė per parą krito daugiau nei 100 milijardų JAV dolerių – tai naujienos, kurios šiomis dienomis krečia visą kriptovaliutų bendruomenę. Kripto oponentai ir kritikai džiūgauja – „Burbulas sprogo!”, tačiau ar tikrai? Ar tiek pasiekusi rinka gali taip staigiai sprogti? Nuomonių yra įvairių.

Dalis kripto investuotojų teigia, kad vyksta natūrali korekcija, kuri turėjo kažkada įvykti, nes pastaruoju metu šios valiutos ir visos rinkos vertė kilo nežmoniškais greičiais ir tai daugiausiai lėmė naujų investuotojų antplūdis. Tuo tarpu nauji investuotojai yra nepratę prie didesnių korekcijų, todėl bet kokie svyravimai paskatina juos kuo greičiau „susirinkti daiktus“, tuo labiau, kad pastaruosius 2 mėnesius apie pagrindinę valiutą buvo kalbama tik augimo kontekste.

Kripto prognozės

Bitcoinforecast.com prognozuoja, jog korekcija trumpuoju laikotarpiu „numuš“ BTC kainą iki $9‘000. Tai turėtų įvykti artimiausiu metu – per artimiausias 12 – 15 valandų.

Bitcoin-prognozė
Bitcoin trumpalaikė prognozė

Tačiau ilguoju laikotarpiu prognozuojama, jog Bitcoin pasieks net $47‘000 vertę ir ši prognozė nė kiek nepasikeitė nepaisant ir šių dienų įvykių. Toks rezultatas, remiantis platformos duomenimis, turėtų būti pasiektas dar 2018 metų balandžio mėnesį.

Bitcoin-prognozė
Bitcoin ilgalaikė prognozė

Panašią nuomonę turi ir JAV įmonės Pantera Capital vadovas Dan Morehead, kuris yra vienas pirmųjų į BTC didelius pinigus investavusių žmonių – kai vieno BTC kaina buvo vos $72. Dan teigimu Bitcoin kaina nukris apie 50 procentų nuo gruodžio 21 dieną buvusios vertės (~$16‘000), kas pakankamai sutampa su Bitcoinforecast.com pateikta prognoze. Jo teigimu:

„Bitcoin vertė artimiausiu metu kris 50 procentų ir bus panaši į buvusią lapkričio mėnesį, bet kitais metais ji viršys visas ligi šiol pasiektas aukštumas“.

Pantera Capital vadovo teigimu, kripto rinka yra dar labai ankstyvoje stadijoje ir jai ateityje nusimato dar nemažai brendimo:

„Su tokiomis valiutomis kaip Bitcoin, Ethereum ir Ripple mes esame pirmose žingsniuose to, kokios šios valiutos bus dešimtmečiai į priekį. Ateityje bus dar ne vienas kritimas ir kilimas, bet išliks judėjimas į priekį.“

Pirkti ar parduoti?

Tai klausimas, kurį šiomis dienomis turite atsakyti kiekvienas pats sau. Visų kriptovaliutų vertė krito pakankamai daug, ypač nukentėti turėjo vėlyvieji investuotojai, kurie neturėjo galimybės uždirbti iš buvusių šuolių. Po 2014 metų kritimo didžioji dalis investuotojų taip pat paliko kripto rinką, tačiau ta dalis kuri liko – per porą metų gerokai paaugino savo investicijas.

Yra ir kita pusė investuotojų, kurie būtent šiomis dienomis investuoja didžiausias sumas – internete žiūrint į realiu laiku BTC blockchain tvirtinamas transakcijas, matosi ne vienas pavedimas su sumomis didesnėmis nei $100‘000 – $200‘000 (pagal dabartinę BTC kainą).Tad svarstymų kiekvienam yra nemažai.

John D. Rockefeller
The way to make money is to buy when blood is running in the streets

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą