Bitcoin kasimas (angl. mining)

0

Dažnas asmuo, išgirdęs apie Virtualias valiutas, pirmiausiai sužino apie Bitcoin. Bet kuriam, sužinojus kad tokią valiutą (šią akimirką vieneto vertė apie $2600 arba €2200) galima ne tik pirkti, tačiau ir „iškasti“ (angl. mining – panaudojus kompiuterių resursus įgyti nemokamai) – kyla natūralus klausimas – kaip tai padaryti. 

Trumpas ir aiškus video įrašas apie Bitcoin kasimą.

Tiesa ir mitai

Pirmiausia, reiktų sužinoti kelis dažnai girdimus teiginius apie Bitcoin kasimą. Kai kurie iš jų yra mitai, tačiau kai kurie – grynų gryniausia tiesa.

Bitcoin galima įgyti visiškai nemokamai

Mitas. Nors Bitcoin galima įgyti ir nemokant už jį – visgi jis turi savikainą. Reiktų niekada nepamiršti ir apskaičiuoti ne tik elektros kainą, bet ir komponentų, su kuriais yra atliekami skaičiavimai nusidėvėjimą. Jeigu įtrauksime šiuos kintamuosius į skaičiavimus – Bitcoin „gamyba“ taps visiškai nepatraukli ir net nuostolinga.

Bitcoin  kasti neapsimoka – reikia kasti altcoin

Tiesa. Šiais laikais, norint neinvestuoti didelių sumų (pripažinkime, su nemaža rizika) ir gauti pelną, daug labiau apsimoka žvelgti į besivystančias virtualias valiutas (pvz. Ethereum (nors jam jau reikalingos pakankamai galingos vaizdo plokštės), Bytecoin (bet ne Bitcoin), Monero ar pan.). Įgijus „alternatyvias“ valiutas – jas nesunkiai galite iškeisti į BTC arba jau iškarto į FIAT valiutas prekybos taškuose.

Jeigu nesupratote ką reiškia FIAT, arba kas tie prekybos taškai – rekomenduojame perskaityti Prekybos virtualiomis valiutomis žodyną. Jeigu norite pradėti kasti vieną pelningiausių alternatyvių valiutų šiuo metu – būtinai perskaitykite straipsnį apie Monero kasimą, kuriame rasite ir instrukciją kaip pradėti. Taip pat esame paruošę informaciją ir apie Ethereum kasimą.

Bitcoin galima kasti naudojant asmeninį kompiuterį

Beveik mitas. Tai buvo galima daryti prieš keletą metų – iš pradžių su kompiuterių procesoriais, po to su vaizdo plokštėmis, o dabar tik su specializuotais įrenginiais – „Bitcoin mineriais“. Tai yra beveik mitas, nes teoriškai, vis dar įmanoma kasti su standartine įranga, tačiau, kiekviena platforma, kurioje jūs bandytumėte minint’i turi mažiausią įmanomą išsiimti BTC kiekį, kuris, pvz. gali būti 0.0001. Tokį kiekį iškasti, kažkur buvo daryti skaičiavimai, jums reiktų net ne vienos dešimties metų – tad nors ir įmanoma – tikrai neapsimoka.

Reiktų nepamiršti, kad kasti galima ne tik Bitcion. Šiuo metu daug labiau su įprastais kompiuteriais (tiek standartiniais procesoriais, tiek ir vaizdo plokštėmis) žymiai labiau apsimoka kasti kitas valiutas, pvz. Monero arba Ethereum.

Bitcoin AntMiner T9
Specializuota Bitcoin kasimo įranga – AntMiner T9. Šio įrenginio kaina yra apie $1000, o su vienu įrenginiu, įmanoma iškasti apie $300 (0.124 BTC) per mėnesį (kiekvieną mėnesį mažėja). Ir visa tai – tik jeigu Bitcoin kaina išliks vienoda, o Bitcoin algoritmas – nepasunkės. Tiesa, elektros per tą patį laikotarpį „suvalgys“ virš 1000 kWh (€100).

Kaip atrodo dabartiniai kasimo tinklai

Kad lengviau įsivaizduotumėte, kaip atrodo dabartiniai mining’o tinklai, kitaip vadinami tiesiog fermomis – pridedame video iš tikrai nemažos „gamyklos“. Šioje „gamykloje“ verda atskiras gyvenimas – yra prižiūrėtojai, kurie pastoviai pridžiūri kad tinklas veiktų nepriekaištingai.

Jeigu visgi nutarėte pradėti Bitcoin kasimą

Jeigu visgi neįkalbėjome kasti kitas valiutas ir jas po to išsikeisti į BTC – gerbiame Jūsų sprendimą. Tačiau atkreipkiame Jūsų dėmesį – kitaip nei visos kitos instrukcijos – ši nėra mūsų išbandyta! Taip pat, ji veikia tik su specialia įranga (ASIC miners), tokia kaip AntMiner.

Užsiregistruokite į Slushpool – vieną iš pirmaujančių viešų Bitcoin mining’o platformų. Po to, įsidiegite programą į savo ASIC prietaisą (pasirinkti galite iš cgminer arba BFGminer – teks „išsigooglinti“, nes šios programos vertinamos kaip nepatikimos – įdiegus į kieno nors kompiuterį galima taip apgauti žmones ir naudoti jų resursus kasimui). Įdiegus reikia tik sukonfigūruoti. Paeitkiamą konfigūraciją, skirtą Europai (kiekvienam regionui konfigūracija truputį skiriasi, nes serveriai išdėstyti taip, kad būtų kuo didesnis greitis su serveriu):

URL

: stratum+tcp://eu.stratum.slushpool.com:3333

userID

: prisijungimoVardas.irangosPavadinimas

password

: betKas

URL – keisti nieko nreikia, userID – reikia parašyti prisijungimo vardą, kurį nustatėte registracijos į Slushpool metu, tada tašką ir kasimo mašinos pavadinimą (workerName, pvz. worker1). Password – jis privalomas laukas, tačiau nėra tikrinamas, todėl geriausia slaptažodžio čia nerašyti, tiesiog parašykite „x“.

Ir viskas. Tiek registracija, tiek ir konfigūracija tikrai paprasta – belkieka laukti kol gausite pirmąjį savo BTC. Neužmirškite, kad net ir pirmąją cento dalį iškasti gali užtrukti gan ilgai – Bitcoin’o kasimo sudėtingumas yra žvėriškai didelis!

Sėkmės!

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą