Bitcoin Gold logo
Bitcoin Gold logotipas

Sunku būtų nepastebėti žymaus paskutinių dienų Bitcoin vertės augimo. Spėjama, kad dižiausią įtaką tam daro būtent „Bitcoin Gold“ – planuojamas dar vienas Bitcoin skilimas. Daugeliui kripto-entuziastų „Bitcoin Gold“ jau buvo girdėtas ir anksčiau. Apie šį skilimą buvo praneša iš karto po „Bitcoin Cash“ atsiradimo rugpjūčio pabaigoje. Bandysime išsiaiškinti kas tas „Bitcoin Gold“ ir kodėl tai kelia Bitcoin vertę būtent dabar.

Bitcoin Gold – kas tai?

„Bitcoin Gold“ (žymėjimas: BTG) – tai bus nauja Bitcoin versija, atsiradusi po skilimo (angl. hard fork). Kaip sako šios naujos valiutos kūrėjai – ji turi tapti geresniu auksu už Bitcoin. Pagrindinė šios naujos valiutos atsiradimo priežastis – tapti labiau decentralizuota už jos pirmtaką. Kitaip sakant, pagrindinis pasikeitimas bus būtent valiutos kasime – „Bitcoin Gold“ bus atspari kasimui su ASIC įrenginiais. Tai bus pasiekta pakeičiant Blockchain „uždavinį“ iš SHA256 algoritmo į Equihash.

Kodėl svarbu atsparumas ASIC įrenginiams?

AntMiner T9
AntMiner T9 – ASIC įrenginys skirtas kasti Bitcoin.

ASIC (angl. Application Specific Integrated Circuits) yra tam tikra prasme kompiuterio procesoriai (CPU), tik skirtumas tas, jog jie skirti tik vienai užduočiai – kasimui SHA256 algoritmu. Ir su šią užduotį jie sprendžia labai jau gerai.

Bitcoin kasimas šiuo metu realiai yra vykdomas tik ASIC įrenginiais. Visa esmė, kad SHA256 algoritmas nereikalauja daug operatyviosios atminties (RAM), todėl šiuos įrenginius pagaminti galima sąlyginai pigiai. Tuo tarpu Equihash reikalauja daug RAM’ų, o ASIC įrenginius pagaminti šiam algoritmui kainuotų ne tik kad žymiai brangiau, tačiau ir kasimo greitis būtų žymiai mažesnis.

Kad geriau įsivaizduotumėte, įprastas kompiuterio procesorius SHA256 algoritmu gali spręsti uždavinius maždaug 5 – 10 MH/s greičiu. Tuo tarpu ASIC įranginys tuo pačiu algoritmu skaičiuoja 5-10 TH/s arba maždaug milionu kartų greičiau. Jeigu lygintume Equihash – įprasto CPU greitis 10 – 30 H/s, o specializuotų įrenginių – 1000-3000 H/s – kitaip sakant, skirtumas tik apie 100 kartų. Taigi, kasti šią valiutą galės daugiau žmonių – taip ir bus pasiektas pagrindinis tikslas – decentralizacija.

Kada įvyks Bitcoin Gold atskilimas?

Suplanuota, jog nuo 491407 BTC bloko įvyks atsiskyrimas ir susikurs naujoji valiuta – Bitcoin Gold (BTG). Tai turėtų įvyksti maždaug 2017-10-24 (arba 25) dieną. Įdomu tai, kad tą dieną dar viešai neatsiras naujoji valiuta – sakykime, kad tik bus nukopijuotas Bitcoin blockhain’as.

Visi nori uždirbti, todėl vieša paslaptis, kad BTG kūrėjai kurį laiką patys kas šią valiutą – taip susikraudami tam tikrą kapitalą (ir beveik neturėdami konkurencijos). Po to, šią valiutą galės kasti visi – tam nereikės specialios įrangos – užteks tik GPU ir/arba CPU.

Reali valuitos paleidimo data turėtų būti Lapkričio pradžioje.

Pasiruošimas atskilimui

Šiam atskilimui reikia ruoštis tik tuo atveju, jeigu turite (arba planuojatre turėti) Bitcoin’ų tuo metu kai įvyks atskilimas. Mat, kadangi bus nukopijuotas visas Blockchain – Jūs turėsite lygiai tokį patį kiekį ir naujosios valiutos.

Iš tiesų, labai svarbu kur tuo metu laikysite savo BTC – tikrai nepatartina laikyti online piniginėse ir/arba keityklose. Tokiu atveju Jūsų BTG priklausys tik nuo šių platformų malonės. Geriausia Bitcoin’us laikyti pilnoje piniginėje.

Iš tiesų jeigu Bitcoin Gold vertė nebus didelė (pvz. mažesnė nei 0,0001 BTC) – net neverta bandyti kažką daryti. Jeigu visgi BTG bus kažkiek vertas (sakykime 0,01 BTC arba daugiau) tokiu atveju tikrai atsiras specialių įrankių kaip pasiimti juos iš Bitcoin piniginės. Vėlgi, geriau to daryti neskubėkite – atsiras ir piktavalių, kurie taip bandys pasisavinti Jūsų pinigus.

Bitcoin kaina

Tikriausiai suprantate, kodėl Bitcoin vertė paskutiniomis dienomis taip išaugo – juk visi nori iš karto nušauti 2 zuikius. Įgyti BTC ir po to gauti BTG. Visgi, tikėtina, kad po šio skilimo Bitcoin vertė kažkiek nukris (būtų labai logiška). Tačiau taip įvyks nebūtinai – prisiminkime praeitą skilimą, kai Bitcoin vertė iš karto po to pasiekė rekordus.

BTC-USD 2017-10-14 - 2017-10-21
BTC/USD 2017-10-14 – 2017-10-21

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą