SegWit2X – Bitcoin atnaujinimas jau šiandien

5

Gruodžio 28 diena (ketvirtadienis) svarbi diena visai kripto bendruomenei – šią dieną įvyks seniai lauktas ir jau ne kartą išdiskutuotas Bitcoin atnaujinimas pavadinimu SegWit2X. Atnaujinimo metu Bitcoin valiutos turėtojai gaus B2X valiutos kursu 1:1 kartu su senuoju BTC.

Kontraversiško ir daug diskusijų sukėlusio atnaujinimo SegWit2X rėmėjai paskelbė, jog šis vyks remiantis projekto puslapyje paskelbtu pranešimu/ instrukcija. Bitcoin Segwit2x (dar kitaip vadinamu New York susitarimu) pagrinde yra orientuotas į taisykles, kurios reguliuoja Bitcoin blockchain technologiją, tad po planuojamų pakeitimų keisis ir pati blokų sudarymo tvarka.

segwit2x
Bitcoin skilimas

Kaip pranešama puslapyje b2x-segwit.io, patobulinimo iniciatoriai žengė į antrą atnaujinimo etapą po to kai buvo pasiekti esminiai pasiruošiamieji darbai ir padaryti tam tikri pakeitimai, kurie neleido realizuoti atnaujinimo dar spalio – lapkričio mėnesiais. Patobulinimai apima vieno bloko padidinimą iki 4MB, tuo tarpu pasiektas bloko sudarymo laikas būtų 2,5 minutės. Komanda taip pat sukūrė unikalų adresų formatą (Didžiosios knygos patobulinimas) bei pridėjo funkciją, kurios dėka būtų perskaičiuojamas kiekvieno bloko sudarymo sudėtingumas kiekvieno jų pabaigoje, tai apima ir X11 šifravimo algoritmo pritaikymą. Teigiama, jog po šių atnaujinimų Bitcoin galimybės išaugs 70 procentų ir daugiau.

Jaap Terlouw – SegWit2X atnaujinimo iniciatorius – teigė:

„Už Bitcoin transakcijas sumokami komisiniai ir transakcijų greitis pasiekė neregėtas aukštumas. Praėjusį mėnesį vidutinė sumokama komisinių suma nuo vienos transakcijos jau siekė $15-20, o atitinkamai transakcijos patvirtinimas galėjo trukti ir kelias dienas. Su tokiais rodikliais Bitcoin nėra tinkamas būtI piniginių transakcijų alternatyva.“

Įdomus faktas, kad atnaujinimo iniciatorius ne tik kad pažadėjo, jog Bitcoin turėtojai gaus (žinoma, tik tie, kurie jos turės „skilimo“ metu) naujosios valiutos kursu 1:1, tačiau taip pat kaip premiją gaus BTC įkūrėjo Satoshi Nakamoto piniginių vienetų. Tad turint BTC po atnaujinimo piniginę papildys 2 naujos valiutos. Satoshi Nakamoto piniginiai vienetai – tai Bitcoin, kurie iškasti dar niekam nežinant Bitcoin – apie 2 mln. BTC.

Viso ko pradžia

Pastangos atnaujinti Bitcoin nėra naujiena, rinkoje jau cirkuliuoja Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ir kitos panašios valiutos. Visų jų tikslas buvo patobulinti senąją valiutą – pagreitinti bei padidinti ją. Tas pats Litecoin yra tam tikra prasme Bitcoin patobulinimas nors ir kurtas kaip atskira valiuta.

Tuo tarpu SegWit2X atnaujinimo darbai prasidėjo dar gegužės mėnesį. Tuo metu deklaruoti tikslai buvo: padidinti Bitcoin bloko dydį, sumažinti transakcijų laiką bei padidinti visos valiutos kiekį. Patobulinimai užtruko ir buvo perkelti į lapkričio mėnesį, tuomet buvo teigiama, jog pasiekti labai pozityvūs susitarimai, kuriuos viliamasi priims visa kripto bendruomenė. Tačiau nepaisant to, SegWit2X suskaldė bendruomenę panašiomis dalimis, todėl jų realizacija buvo ir vėl atidėta. Daugiausiai kritikos sulaukė pats tobulinimo procesas, tai yra, kaip buvo nuspręsta kokie patobulinimai yra reikalingi. Anot kritikų jie įtraukė tik dalį visos kripto bendruomenės. Kitas dalykas, daug skepticizmo sulaukė idėja padidinti ir padalinti pačią valiutos grandinę (t.y. padalinti Satoshi Nakamoto iškastus BTC).

Nepaisant vis dar galiojančios kritikos, panašu, jog BTC atnaujinimas yra neišvengimas, ypač po paskutinio mėnesio, kai Bitcoin transakcijų kainos ir greitis pasiekė neragėtas ir jau net nebe logiškas aukštumas. Dabar klausimas lieka vienas – ar bendruomenė priims šiuos patobulinimas ir ar šie bus pritaikyti senojoje valiutoje ar įvyks fork‘as ir turėsime naujas valiutas? Gali būti, jog po skilimo ilgainiui senoji valiuta imsis vadinti Bitcoin Classic, panašiai kaip nutiko su senuoju Ethereum. Taip pat gali būt, jog patobulinimas gyvens savo gyvenimą ir neprilygs senai, netobulai, bet visų mylimai pagrindinei valiutai.

5 KOMENTARAI

  1. Atnaujinimo metu Bitcoin valiutos turėtojai gaus B2X valiutos kursu 1:1 kartu su senuoju BTC.

    Tarkim jei as turiu btc tai kur yra naujieji b2X

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą