Baltarusija kripto bendruomenėje

0

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie Baltarusijos galimybes IT srityje – valstybė siekia investuoti į IT specialistų ruošimą, kuria infrastruktūrą, bando pritraukti užsienio investicijas. Vienas infrastruktūros pavyzdžių – Baltarusijos aukštųjų technologijų parkas – laisvoji ekonominė zona (LEZ). Tiesa, konkurencija IT sektoriuje didžiulė yra ne vien tarp darboviečių dėl gerų IT specialistų, tačiau taip pat ir tarp valstybių dėl IT įmonių pritraukimo, todėl dažnai laimi toks, kurios imasi netradicinių priemonių.

Atrodo, kad mums visiems puikiai pažįstamas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nusprendė tokių priemonių imtis – kalbama, kad artimiausiu metu jis žada pasirašyti dekretą dėl virtualių valiutų naudojimo ir ICO vykdymo šalyje. Šis dekretas yra nukreiptas į Baltarusijos aukštųjų technologijų parką, tai yra, siekiama jį padaryti patraukliu užsienio kapitalo įmonėms, kurių veikla susijusi su kriptovaliutomis. Dekretas neabejotinai paliestų visą šalį, nes de jure įteisintų skaitmeninių valiutų naudojimą ir paprastų žmonių tarpe.

Prekyba, ICO ir kasimas kaip kasdieninės veiklos?

btc
Bitcoin valiutos vizualizacija

Būsimu dekretu yra numatoma, kad Baltarusijos teritorijoje bus galimas ne tik virtualių valiutų pirkimas rubliais ar ICO vykdymas, bet ir valiutų kasimas. Tai reiškia, kad iš šių veiklų gautos pajamos bus apibrėžtos įstatytumais. Visos gautos pajamos planuojama, kad bus lengvai konvertuojamos ir į įprastas valiutas.

Šis žingsnis, ko gero, padės Baltarusijai tapti kripto bendruomenės diskusijose minima valstybe, tačiau klausimas ar duos greitą efektą. Baltarusija nėra patraukliausių valstybių, į kurias investuotų aukštųjų technologijų įmonės, sąraše, be to dar labai neaišku kokias mokestines priemones planuoja taikyti valdžia. Kitas dalykas – jeigu būtų paprasta reglamentuoti blockchain, tai jau būtų padarę daugelis pasaulio valstybių.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą