0x protokolas

0

Pagrindinė krypto valiutų siekiamybė – decentralizuotas pinigų valdymas, kur savo lėšų savininkas esi tik tu pats, kur tau nereikia būti atskaitingu bankui ar valdžios institucijomis. Šia mintimi paremtos yra ir visos lig šiol sukurtos krypto valiutos, tačiau teorinis decentralizacijos siekis dažnai atsimuša į praktines ribas. Pavyzdžiui, pačios pirkimo – pardavimo platformos yra centralizuoto vieneto pavyzdys – kur vartotojas yra priverstas prisijunginėti, laikyti savo lėšas, mokėti mokesčius už transakcijas ir kt. Be to, norint krypto valiutas pervesti į kitą piniginę ar siekiant esamas lėšas išgryninti į standartinę valiutą ši problema dar labiau išryškėja.

0x protokolas

0x logo su tekstsu
0x protokolo logotipas

Krypto valiutos ir tokenai – visų pirmą yra decentralizuoti vienetai, bet disponavimas jais dažnu atveju yra centralizuotas tam tikrose platformose. Įvairūs entuziastai jau kuris laikas ieško geriausio būdo krypto valiutų prekybai, kuris taip pat nebūtų centralizuotas kažkieno rankose. Tačiau ligi šiol sėkmingesnių bandymų nebuvo itin daug. Šiam siekiui sukurtos platformos šiandien dar neturi didesnės vertės ir nemasina galimų prekiautojų. Tačiau greitu metu situacija gali smarkiai pasikeisti. Vos prieš kelias dienas, 2017 metų rugpjūčio viduryje, buvo paskelbta apie 0x protokolo atsiradimą. Šio projekto tikslas yra decentralizuoti tokenų konvertavimą. Su 0x protokolu bus galima konvertuoti bet kokį tokeną, o pats protokolas lengvai integruojamas į daugelį krypto valiutų entuziastų žinomų programinių sistemų.

Pagrindinis jo skirtumas su centralizuotomis platformomis yra tas, kad naudojant jį, nereikalinga jokia vartotojo registracija. Nėra jokio centrinio vieneto (transakcijų paltformos), kuri gali būti atakuota hakerių (kas yra pakankamai dažnas reiškinys). Taip pat, 0x protokolas yra nemokamas, o transakcijos per jį taip pat nieko nekainuoja.

0x protokolas gali gerokai išjudinti ir taip pakankamai dinamišką krypto valiutų rinką. Jis leidžia vykdyti ERC20 tokenų transakcijas be jokių trikdžių ir necentralizuotai. Tiesa, šis protokolas yra labai naujas ir jo tikrasis potencialas lieka pakankamai neaiškus.

Oficialus 0x protokolo projekto puslapis.

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrakytike komentarą
Įveskite savo vardą